Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] CB Radio i antena - jakie?


tomaszu

Rekomendowane odpowiedzi

A czego ty się spodziewałeś? Ja na floridzie presidenta mam nadawanie góra 2-3 km a wmieście to i mniej. Ale przynajmniej nie trzeszczy.

chodzi mi o to że nie moge nadawać, a wiem ze ta antenka dobrze sobie radzic kolega ma to na busie stąd moja decyzja kupna, ale mnie źle słychac, odbiór jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Co do zakłócen to ciężko się wypowiadać bo jak koleś z którym rozmawiałeś miał radio cobra z marketu i antenę tej samej klasy to mu trzeszczy wszystko. Musisz potestować antenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze ktos ma patent na zamocowanie tego radia w tej wnęce przy kierownicy, przy przyśpieszaniu potrafi mi wylecieć :wallbash:[br]Dopisany: 12 Styczeń 2012, 17:53_________________________________________________Kolejny dzień testów pomyslny, na trasie gdy "cos sie dzieje" normalnie słysze o tym, odbiór w miare czysty, nadawnie z bliska słyszalne nikt mnie dzisiaj nie zbluzgał ze piszcze itp, regulowąłem sobie odbiór, kolega powiedział że wina równiez moze być w gruszce, moge sobie zamontowac gruszke z przyciskami od radia lafayette ermes :mysli:

jedyne co mnie denerwuje to miejsce, bo to radio nieco wystaje :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gruszka z kazdego radia podejdzie tylko trzeba wtyk przelutowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a ja zakupiłem radyjko President Walker z poprawionym RF Gain oraz Asc z pewnej firmy z częstochowy. Uzywa tego łacznie z Anteną Sirio Turbo 5000 i magnesem sirio 16cm. Z czystym sercem mogę polecić wszystkim. Nie ma lepszego sprzętu. koszt to okolo 1000 zł. radio 700 i 290 antena z magnesem. ale za to zasięg i jakość bez zarzutów mimo zamontowanych HID XEnon i podobnych wynalazków. żadnych zakłóceń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a ja zakupiłem radyjko President Walker z poprawionym RF Gain oraz Asc z pewnej firmy z częstochowy.

Z Sinadu? Jeśli tak, to już wiem, dlaczego pięknie chodzi :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie szybkie pytanie moze i troche odbiegajace od tematu ale widze ze pare osob ma pojecie w temacie, radio president johnnyII i antena sirio ml145 magnesowka zakladana zawsze na tylnej klapie.., za choinke nie moge ustawic radia.... albo lapie wszystko (czyli nie idzie go sluchac) albo nie lapie nic.... niby koles to sprawdzil czy jest zestrojone i wszystko super.... ale postanowilem sam to sprawdzic (takim tanim miernikiem swr za 40zl) i swr od kanalu 1-40 tylko wzrsta.... czyli jak by antena byla zadluga... czy przez to radio moze sie tak zachowywac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie szybkie pytanie moze i troche odbiegajace od tematu ale widze ze pare osob ma pojecie w temacie, radio president johnnyII i antena sirio ml145 magnesowka zakladana zawsze na tylnej klapie.., za choinke nie moge ustawic radia.... albo lapie wszystko (czyli nie idzie go sluchac) albo nie lapie nic.... niby koles to sprawdzil czy jest zestrojone i wszystko super.... ale postanowilem sam to sprawdzic (takim tanim miernikiem swr za 40zl) i swr od kanalu 1-40 tylko wzrsta.... czyli jak by antena byla zadluga... czy przez to radio moze sie tak zachowywac?

SWR do 1.6 może być, najlepiej jak ma najbliżej 1,a poza tym najlepiej mieć antenę na dachu (najlepiej na samym środku choć to głupio wygląda), a nie na tylnej klapie, bo automatycznie mniej słyszysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no spoko

na 1 wskazowka nawet niedrgnie

na 20 leciutko sie wychyli ponad 1

na 40 okolo 1,2

(pomary robione miernikiem za 40zl)

a niepowinno byc tak ze swr na 1 i 40 powinny byc mniej wiecej takie same i wyzsze od tego na 20? [br]Dopisany: 14 Styczeń 2012, 11:42_________________________________________________wiesz mi nie chodzi o to ze ten zestaw slabo lapie tylko albo lapie wszysstko ze w centrum miasta slysze ludzi z wylotowek i kupe smieci dookola a jak je lekko skrece to juz nieslysze nic.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SWR dobre, zresztą Sirio ładnie się stroi na samochodzie. Daj antenę na dach powinieneś słyszeń więcej wtedy.

Polecam forum związane z tematyką CB, rzeczowi, konkretni ludzie na nim ;)http://www.cb-forum.pl/index.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz mi nie chodzi o to ze ten zestaw slabo lapie tylko albo lapie wszysstko ze w centrum miasta slysze ludzi z wylotowek i kupe smieci dookola a jak je lekko skrece to juz nieslysze nic.....

Hmmm.... Johnny II to dobre radio. Kupiłeś nówkę czy używkę? Może ktoś grzebał coś w nim wcześniej. Wyślij do Sinadu na sprawdzenie radyjka najlepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a ja zakupiłem radyjko President Walker z poprawionym RF Gain oraz Asc z pewnej firmy z częstochowy.

Z Sinadu? Jeśli tak, to już wiem, dlaczego pięknie chodzi :D

tzn??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam antenę sunker elite cb109, nie narzekam na nią ale przy silnym wietrze, jak się mijam z ciężarówką czy przy większej prędkości lubi się oderwać z klapy :disgust: i chyba będę musiał zmienić na coś krótszego albo z większym magnesem

ale tak sobie myślę czy coś by się stało jak bym ją skrócił o jakieś 30cm :mysli:

z góry dzięki :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tak sobie myślę czy coś by się stało jak bym ją skrócił o jakieś 30cm :mysli:

jak skrócisz promiennik to nie zestroisz już tej anteny. Skracając ją musialbyś zmienić uzwojenie cewki.

Lepiej poszukać krótszej anteny :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tak sobie myślę czy coś by się stało jak bym ją skrócił o jakieś 30cm :mysli:

jak skrócisz promiennik to nie zestroisz już tej anteny. Skracając ją musialbyś zmienić uzwojenie cewki.

Lepiej poszukać krótszej anteny :wink4:

dzięki :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gorszych anten niż Sunker, nie ma na naszym rynku.

Uważaj, żeby szyby nie wybiła.

dropsone - ant. delikatnie za długa, możesz skracać minimalnie jak chcesz perfekcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a ja zakupiłem radyjko President Walker z poprawionym RF Gain oraz Asc z pewnej firmy z częstochowy.

Z Sinadu? Jeśli tak, to już wiem, dlaczego pięknie chodzi :D

tzn??

Dlatego, że Marek (technik z Sinadu) to niemalże cudotwórca. Już mi kilka radii ożywił, które miałem wywalić do kosza ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...