Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] CB Radio i antena - jakie?


tomaszu

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra ... wiem...:wink:

Tak tylko głośno kombinuje....

(Edytowałem posta wyżej)

muszę sie z tym przespać :grin: dziś chyba nie zdecyduje... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

nie, a4 sedan nie ma tam anteny radiowej - robiłem dziurę :)

fotki uchwytów relingowych masz powyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem napisać ,że chyba u Ciebie widziałem taki montaż :) a z czym teraz jeździsz?

---------- Post dopisany at 22:16 ---------- Poprzedni post napisany at 22:14 ----------

A nie lepiej zwykłe sirio ml 145? Bez kombinowania

Teraz latam na Sirio ML 145 i jestem jeszcze bardziej zadowolony. Kiedy potrzebuje, wyciągam bat i jadę :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się :naughty: Dzisiaj zanabyłem radyjko i antenkę :kox:

Na razie tylko tak na szybko podpiąłem przed pracą żeby sprawdzić czy działa (nie mogłem się doczekać :decayed:) więc tylko na szybko zlutowałem sobie wtyczkę do zapalniczki a antenę walnąłem na dach (cała kabelkologia na dniach :kox:) i powiem tylko odnośnie anteny bo docelowo ma ona wylądować na klapie bagażnika bo w sedanach zawsze jakoś tak dziwnie mi te anteny na dachu wyglądały ale w tym przypadku muszę przyznać że jakoś ta antena się "gubi" względem B5 - antena SIRIO Omega 27 na magnesie, dodatkowo ustawiłem ją nie w pionie tylko pod lekkim kątem do tyłu i przyznam się że gdyby miała tam zostać to nawet by mi tak nie "paskudziła" jak sądziłem :whistling:

Trzyma ktoś na stałe magnes na dachu w sedanie przytrzaśnięty drzwiami? - pytam z ciekawości :whistling:

No i jeszcze jedno, antenka powinna być w pionie czy lekki pochył do tyłu nie zaszkodzi? Bo nawet jak będzie na klapie to dosyć częste w moim przypadku otwieranie bagażnika może być uciążliwe ale jak ma stać w pionie to trudno, przyzwyczaję się :naughty:

Wiem jedno, dopiero teraz czuję że do tej pory (nie mając radia w aucie) byłem "upośledzony" :bag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek, dzieki za fotki.

To po mału już jakoś wygląda, choć jeszcze nie spełnia moich oczekiwań do konca.

A masz może ujęcie jak to wygląda na tych relingach z dalszej perspektywy, gdy widac całą bryłe auta ?

A jak nie... to dam na magnez - tylko chyba dam na środek (tylko że ja mam rekinka od navi tam)

coś jak to - t_2011_11_25_153212_181.jpg

tylko muszę zmierzyć jaką długą potrzebuje żeby sie w garazu zmiesciła. 145cm była idealana jak mierzyłem od dołu klapy - na styk.

Chyba że dam dłuższą i za kazdym razem będę ją łamał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laguna, właśnie tak chciałem żeby wyglądała moja instalacja jakbym miał sedana, tak mnie korci żeby zamiast antenki na dachu którą mam założyć jakąś antenke

kikut.jpg

widze, że julo takiej chyba nie ma a byłoby to fajne miejsce tak myśle.

Laguna napisałbyś jakie masz radio jeszcze? Jeżdże z Unidenem 520xl ale myślałem o czymś wyższych lotów :wink:

@Whyme?

Widze, że tak samo kombinujesz z antenami jak ja :P nie moge znaleźć złotego środka, teraz też mam Mlkę tyle że midlanda :kox:

Aaaaa Julo

MagneS nie magnez :wink: magnez to sie je :decayed:

A ml 145 na dachu jest tak elastyczną anteną, że jej nigdzie nie ściągałem a w A3 mieściła mi sie w bagażniku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie mam takiej fotki.

Nie koniecznie musi być na środku - oczywiście tam jest lepiej, ale nie wiem, czy będzie tam wystarczająca szpara, żebyś nie niszczył kabla.

Kurde jak widzę avanta - strasznie żałuję, że go nie mam , jakoś bardziej mi się widzi od sedana :)

Jeżeli masz za każdym razem "łamać" to wtedy weź którąś z serii Turbo + magnes, naprawdę wygodny temat

Przypominam, żeby uważać na podróby Sirio!!!! Jest ich pełno na rynku

Można dać w tą dziurę po tej antence, ale z tego co wiem to służy ona do nawi?, Wtedy do nawi dać np. na podszybiu

Ale i tak pewnie otwór będzie wymagał - powiększenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hhehee no tak...

magnes....

mam rekinka od navi. musze to na sucho popróbować i zobaczyć jak to pasuje :wink:

chyba tak zrobie, kupie sirio na magnes, i będe łamał. Szkoda bo chciałem coś na stałe, ale nie ma jak... na relingach to mi sie jakoś słabo widzi, jakoś sterczy to to :grin:

tu mam starą antene - jakąś podróbę - która cała zardzewiała po pół roku...

założona na magnes po lewej stronie dachu

34f2e9572b564c8f.jpg

Za bardzo sobie nie wyobrażam tych konstrukcji na relingach sterczących. Strasznie to odstaje. To juz raczej wybiore magnes.

Wiercić też nie mam raczej zamiaru. Myslałem że na klapie to moze da sie przymocować bezinwazyjnie, na ścisk - ale skoro mówicie że bedą dziury to odpuszczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładną masz tą niunię - jak będziesz sprzedawał - daj znać może zmienię? choć moja też wylizana :)

Alusy piękne, bardzo je chciałem, ale przestraszyłem się profilu opon :)

Pamiętać trzeba, że teraz nadeszły czasy, że słuchac radia trzeba cały czas, tyle fur ITD i reszty, że naprawdę robi się groźnie, za chwilę wejdą pomiary odcinkowe - trzeba wiedzieć co i gdzie

a jeszcze miałeś pytanie: ja cały czas Uniden 520 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest najlepiej. Mam w bagażniku schowaną, bez problemu się mieści, potrzebuje gdzieś dalej jechać, bat na dach i w drogę. Wcześniej dużo po de jeździłem a sirio turbo tylko dyndało bez potrzeby. Jak bym w hui dużo jeździł to tylko do relingu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie, radio potrzebne - bez niego to sie jedzie prawie że na ślepo :wink:

Jak będziesz mieć czas to zapodaj jakiegoś linka - którą tą sirio kupić na magnes.

Chce tą składaną, turbo 2000. tylko nie znam sie jak rozpoznać oryginał.

Trudno - będzie magnes - nie wygląda to tak źle..

dam tak jak na tym moim starym zdjęciu - przynajmniej kabla mało potrzeba i zaraz się chowa.

EDIT

Acha, tylko jaka długość teraz...

A jak ona się łamie ? będzie leżeć na dachu jak ją złamie się ? czy tylko lekko sie ugina ?

Musze porobić pomiary w garażu :grin: może sie uda tak ze wjade bez łamania, brame mam na Żuka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laguna to mam pytanie jeszcze do Ciebie

Widze, że chyba też nie ma sensu zmieniać mojego starego Unidena, bo dobrze sie sprawuje, widziałeś że w konnektorze tuningują nasze uboty, widze że jesteś człowiekiem oblatanym w temacie bo jakby nie :decayed: opłaca sie wysyłać im tego Ubota na tuning?

TUNING UNIDEN PRO 520 XL Łódź KONEKTOR (2803429327) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

nie wiem czy opłaca mi sie zmieniać Unidena na Walkera czy Harrego III ?

a tak w ogóle widziałem, że jest MLka presidenta export black za przyzwoitą kasę, zobacz Julo fajnie wygląda cała czarna, tylko ta podstawa to troche badziew porównując na przykład do sirio :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak w ogóle widziałem, że jest MLka presidenta export black za przyzwoitą kasę, zobacz Julo fajnie wygląda cała czarna, tylko ta podstawa to troche badziew porównując na przykład do sirio :P

A moja Omega 27 też jest cała czarna więc po co President :decayed: Jedyne co w moim zakupionym zestawie było z Presidenta to... reklamówka :polew:

I ta Omega 27 nawet na dachu mojego srebrnego sedana nie rzuca się w oczy :whistling: Jestem mega zaskoczony że to tak sprytnie wygląda :wink:

Hah, temat na kolejny wątek :decayed: Jak wygląda poszczególna antena w różnych miejscach na wszystkich modelach A4 :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omega fajnie wygląda to fakt :thumbup1: ale ciut za krótka :decayed:

Broń Boże nie stawiaj tej antenki na klapie! :thumbdown:

I tak jak mówisz nie wiem jak można nie mieć CB w aucie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ans:

Ja naprawdę nie chcę źle mówić na temat konkurencji - bo to nie grzeczne

Poza "szybką 19" która może się przydawać - reszta to ... (jakaś tam kultura nie pozwala mi wyrazić):whistling:

Daj sobie spokój ze zmianami, chyba, że pragniesz innego design'u - ale reszty sobie nie poprawisz - szczgólnie czystości modulacji 520 i filtru ANL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy pomóżcie bo stoję przed wyborem anteny do unidena 510 i zastanawiam się nad kupnem czegoś do 1m na klapę albo około 50 cm na dach w magnesie. ANTENA CB GEORGIA PRESIDENT ORYGINAŁ 315mm (2825872178) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. jak się sprawują te krótkie anteny??

czy jeszcze tańsza opcja antena cb MIDLAND LC29 + FOLIA + GUMA ! 3dB / FV (2831473971) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

na antene chce przeznaczyć do 150 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już to weź w wersji Midland - na President'a szkoda kasy - a to to samo.

Obie anteny są mocno do d...

To tak jakbyś zapytał - chcę kupić mały silnik do swojej a4 i nie wiem co wybrać 50cm od Motorynki, czy od kosiarki?

W tym przypadku lepszym rozwiązaniem na bagażnik coś ok. 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...