Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

b5 AFB dziwnie odpala z rana

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam auto mam od niedawna i nie wiem czy to jest normalne jak odpalam go rano to w pierwszej sekundzie chodzi jakby na 3 cylindry zatrzepocze silnikiem i po chwili chodzi ladnie i rowno

Opublikowano
  • Autor

sprawdzone dobre

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Mam podobny problem, z tym że u mnie występuje jeszcze przed tym co piszesz, długie kręcenie (4-5 sekund) rozrusznikiem zanim zechce próbować zaskoczyć :kwasny: świece wymieniałem na wiosnę i licze ze są dobre, bo nia miały jeszcze okazji się przepalić.

Opublikowano

Przylaczam sie do was bo mam tak samo jak jest wychlodzony (po nocy). Norma czy cos bardzo nie tak???

Opublikowano

Moj tez po nocy chodzi inaczej i głośniej niz jak jest ciepły, ale chyba wszystkie diesle tak mają.

Opublikowano

sprawdzić kąt wtrysku też tak miałem jak wy musiałem kręcić żeby zapalił po nocy a teraz mam ustawioną dawke i lekko kąt wtrysku i jak ręką odjoł statyczny kąty wtrysku dla 1.9 TDI 49-53 niewiem jak w 2.5 umnie wynosi 40 a jak by było tak jak napisałem wcześniej to napewno by było lepiej jeszce ale jest ok na tyk

Opublikowano

Jak sprawdzic czy świece są dobre ?? :>

Opublikowano

oki dzieki :wink4:

Opublikowano

oki dzieki :wink4:

A prosze Cie bardzo ;) Jutro też sprawdzam świeczki i jak bedzie kupa to wymieniam :)

Opublikowano

Mam podobne problemy, ale z tego co wiem to trzeba zwrócić uwagę na temperaturę zewnętrzną.

Jak jest zimno ta tak może być.

A najlepiej to trzeba podłączyć sie pod VAG-a i sprawdzić co sie dzieje.

Opublikowano

temat 100 razy wałkowany wystarczy poszukać:

1. świece żarowe

2. kąt wtrysku

3. filtr paliwa

4. powietrze w układzie paliwowym

5. cofanie się paliwa

Opublikowano

Jeśli to jest naprawde sek. po uruchomieniu do pierwszego choćby minimalnego dodania gazu to raczej to powód zimnego silnika niż jakiś większych niedomagań.

Opublikowano

witam auto mam od niedawna i nie wiem czy to jest normalne jak odpalam go rano to w pierwszej sekundzie chodzi jakby na 3 cylindry zatrzepocze silnikiem i po chwili chodzi ladnie i rowno

Witaj,

Miałem tak samo ostatni tydzien kopnąlem się do Marka, podpiąl mnie i wyskoczyło: błąd czujnika cieczy chłodzącej, czyli dostawal złe info o temp cieczy - comprende :naughty:

Jakieś 120 zł u Danelczyka dzisiaj podjade zakupię i zmienię.

Zrobione.

Czujnik do AYM (2,5 tdi, 2002) jest 4pinowy, zielony o nr. 059919501A, cena w ASO 89 zł.Znajduje się po lewej stronie chłodnicy patrząc od góry na przewodzie z chłodnicy.

Wymiana w zasadzie nietrudna.

Silnik musi być zimny aby się nie poparzyć płynem.

Odkręcić nakrętkę ze zbiornika wyrównawczego w celu obniżenia ciśnienia w układzie.

Czujnik (widoczny po zdjęciu osłony silnika) jest uszczelniony zaciskiem metalowym (spinaczem) - wyjąć (odciągając np. śrubokrętem w prawą stronę) i szybciutko delikatnie wyjąć stary czujnik i w to miejsce wcisnąć nowy (to samo położenie co stary). Trzeba to zrobić szybko wtedy się straci mało płynu, ja dałem ciała i straciłem 1 litr Havoline (texaco). Spece tracą tylko 50tkę :).

Nie ma tego złego, zalałem koncentrat i jest mniejsza temp zamarzania :).

Pozdrawiam

dzidz

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.