Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B8] Czarna Audi A4 B8 2.0 Limousine


marcinpoland

Rekomendowane odpowiedzi

Ładna choć B8 jakoś do mnie nie przemawiają no ale to rzecz gustu. CO do navi nie przejmuj się zaraz pewnie się pojawi na forum jak to samemu dorezać :kox:

no nie takie to proste jak sie wydaje :gwizdanie: po założeniu i tak trzeba jechac do ASO na odblokowanie kompnentu a wiec NAVI musi być legalna a co za tym idzie i cena tez jest wysoka

Koszt mniej wiecej to ok 6 tyś zł z montażem mowa oczywiscie o 3G

Nie opłacalne jest założenie nawigacji 3G bo mapy sa mniej aktualne niż RNS-E. Firma MArtos z Tyńca Małego pod Wrocławiem zakłąda moduł nawigacyjny do którego wgrywają Automape i jest to dużo lepszym rozwiązaniem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po małej przerwie.

Jeśli chodzi o spalanie to nie za bardzo mogę powiedzieć czy spala mniej z systemem start stop

ponieważ nie mam odniesienia ale na trasie 950km zaraz jak ją odebrałem zjadła 6,1l, realne spalanie

tzn następne tankowanie full i przeliczenie w/g przejechanych km ( po kilku tankowaniach zauważyłem

że komputer pokazuje zawsze mniejsze zużycie o +- 0,3l/100)

Teraz przy mrozach przy miejskiej jeździe bierze od 8 do 9 l

Co do navi to trochę pytałem i w Krakowie za 3G wołają 7000 i faktycznie bez kodowania w aso się nie obejdzie,

ból w tym że do oryginalnej navi nie można załadować innych map, tylko te z audi i z tego co pytałem u dealera

to aktualizacja też kosztuje parę złotych. Mam już tomtoma go1000, szkoda tylko że nie można podpiąć jej pod

wyświetlacz.

Niżej kilka fotek, panorama + wnętrze.

a4_pano.jpg

a4_8.jpg

a4_9.jpg

a4_10.jpg

a4_11.jpg

a4_12.jpg

a4_13.jpg

A tak odbiegając od tematu to ostatnio nadknąłem się na fotki A4 B9, produkcja od 2014

pewnie już widzieliście ale jakby co to wklejam niżej

a41.jpg

a42.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a4 b9... to jakby klon A7 :)

swoją drogą dziś siedziałem w ASO w A7 i środeczek i materiały kozak.... fotele też spoko... ale jeszcze nie to co w nowej A8 (za dopłatą) tam to jest mistrzostwo świata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się przyłączam do gratulacji, fajne wyposażenie, szkoda tylko że manual ale to już kwestia gustu. Z tego co bym jeszcze wymienił to fotele bo widzę że najzwyklejsze kanapowate. A kolor ... ładny, ale żeby się prezentował to trzeba mu baaardzo dużo czasu oddać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna choć B8 jakoś do mnie nie przemawiają no ale to rzecz gustu. CO do navi nie przejmuj się zaraz pewnie się pojawi na forum jak to samemu dorezać :kox:

no nie takie to proste jak sie wydaje :gwizdanie: po założeniu i tak trzeba jechac do ASO na odblokowanie kompnentu a wiec NAVI musi być legalna a co za tym idzie i cena tez jest wysoka

Koszt mniej wiecej to ok 6 tyś zł z montażem mowa oczywiscie o 3G

Nie opłacalne jest założenie nawigacji 3G bo mapy sa mniej aktualne niż RNS-E. Firma MArtos z Tyńca Małego pod Wrocławiem zakłąda moduł nawigacyjny do którego wgrywają Automape i jest to dużo lepszym rozwiązaniem .

To było by za***iste rozwiązanie jeśli nie zmieniają ori wyświetlacza bo ostatnio wgrywałem gościowi w nowej Hondzie CRV 2010 AM i musiał w serwisie zmienić całą nawigacje 2 din ori kosztuje 6tys zł na zamiennik o wartości 3tys zł a o wyglądzie ori z tym tylko że jest na windows'ie i można wgrywać mapy jakie się chce bo jak wiemy mapy fabryczne są może dobre na duże miasta ale jak tylko wjedziemy do małej miejscowości to straszny lipton.

A co do B8 to ładna sztuka i pachnie zapewne salonem :kox:

Jak się nią nacieszysz to zrób program wtedy będzie dopiero latać :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratulacje autka kolor mega...

jak odpalasz tego potwora to wskazowki od predkosci i obrotow leca do gory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratulacje autka kolor mega...

jak odpalasz tego potwora to wskazowki od predkosci i obrotow leca do gory?

to jest chyba tylko w S5/rs5... kwestia odblokowania w sofcie przy założeniu że się da, bo sa różne moduły.

Jakoś teraz jak byłem na przeglądzie to koleś pytał włąsnie o to doradce i ten coś o tym mu mówił.

Ja bym chętnie taki myk u sibei zrobił... ładny efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mumen, dzięki, widzę że też masz taką :), czytałem Twojego posta i jak możesz to napisz czy po programie i tych 206km przy tym silniczku jest różnica odczuwalna w porównaniu do serii? i z jakim kosztem trzeba się liczyć jeśli chodzi o turbinkę od 170km, jak będę robić to pewnie na wiosnę, wystarczy tylko zmienić tą turbinkę czy jakieś kodowanie jest jeszcze potrzebne?

@M.Audi, tak, już mam to włączone bo na początku nie było, byłem u znajomego i pokodował mi ją trochę, ta funkcja to: Gauge Test/Needle Sweep

oprócz tego włączony mam lap timer (dobre w sprawdzeniu np ile do setki ma), regulacja oświetlenia miejsc w nogach z poziomu komputera że podczas jazdy światło może być włączone: Backgroung lighting, ledy palą się już pełną mocą jak są włączone pozycyjne i jeśli mam na auto i wlączone światła dzienne to wyłączone mam tylne światła tak jak w autach kupionych np u niemców bo w Polsce to niby jest wymóg i tylne też muszą się palić.

Jeszcze sporo można sobie uruchomić np: wyłączyć sygnał dźwiękowy niezapięcia pasów, lusterko pasażera ustawia się automatycznie w dół przy cofaniu, poziom naładowania aku widoczny w komputerze, sygnał dźwiękowy podczas zamykania, i automatyczne domykanie szyb po zamknięciu

Zamówiłem sobie vaga tylko nie tego naszego za 1800 ale z chin 106 z vcds-em zobaczymy co to jest warte także jak będzie ok to samemu będę mógł się pobawić w te klocki

Zamówiłem kratki z chromem ale za czorta nie idzie tego kupić w pl nawet w aso, są tylko te bez chromu po 120zł/szt.

Kupiłem na ebayu 88 euro niby jest to wersja na chiny

Poleciał już pierwszy modzik, szybki, także fotki niebawem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo w Polsce to niby jest wymóg i tylne też muszą się palić.

W Polsce już to zmienili i w dzień wystarczy jak się przednie tylko palą :wink4:[br]Dopisany: 29 Grudzień 2010, 12:01_________________________________________________

wystarczy tylko zmienić tą turbinkę czy jakieś kodowanie jest jeszcze potrzebne?

no trzeba "kodować" trzeba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mumen, dzięki, widzę że też masz taką :), czytałem Twojego posta i jak możesz to napisz czy po programie i tych 206km przy tym silniczku jest różnica odczuwalna w porównaniu do serii? i z jakim kosztem trzeba się liczyć jeśli chodzi o turbinkę od 170km, jak będę robić to pewnie na wiosnę, wystarczy tylko zmienić tą turbinkę czy jakieś kodowanie jest jeszcze potrzebne?

@M.Audi, tak, już mam to włączone bo na początku nie było, byłem u znajomego i pokodował mi ją trochę, ta funkcja to: Gauge Test/Needle Sweep

oprócz tego włączony mam lap timer (dobre w sprawdzeniu np ile do setki ma), regulacja oświetlenia miejsc w nogach z poziomu komputera że podczas jazdy światło może być włączone: Backgroung lighting, ledy palą się już pełną mocą jak są włączone pozycyjne i jeśli mam na auto i wlączone światła dzienne to wyłączone mam tylne światła tak jak w autach kupionych np u niemców bo w Polsce to niby jest wymóg i tylne też muszą się palić.

Jeszcze sporo można sobie uruchomić np: wyłączyć sygnał dźwiękowy niezapięcia pasów, lusterko pasażera ustawia się automatycznie w dół przy cofaniu, poziom naładowania aku widoczny w komputerze, sygnał dźwiękowy podczas zamykania, i automatyczne domykanie szyb po zamknięciu

Zamówiłem sobie vaga tylko nie tego naszego za 1800 ale z chin 106 z vcds-em zobaczymy co to jest warte także jak będzie ok to samemu będę mógł się pobawić w te klocki

Zamówiłem kratki z chromem ale za czorta nie idzie tego kupić w pl nawet w aso, są tylko te bez chromu po 120zł/szt.

Kupiłem na ebayu 88 euro niby jest to wersja na chiny

Poleciał już pierwszy modzik, szybki, także fotki niebawem

zycze powodzenia w dalszych modach jeszcze raz gratki :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dość dłuższej przerwie. :hi:

Zima powoli już mija więc można wprowadzić teraz kilka modów do A4

Tak jak wcześniej napisałem - aluski (wybór padł na highgloss black) - jednak zrezygnowałem z 19 czy 20", ale tylko ze względu na nasze piękne drogi, szkoda byłoby przytrzeć.

Teraz jeszcze oponki i można będzie zakładać, myślę o Continental Conti sport 3, lub Bridgestone Potenza RE050A, 245/40 ew. 225/45,

Do tego oczywiście zmiana grilla na black i foliowanie lub malowanie (black piano) chromu

Niżej kilka fotek

grilll.jpg

monza1.jpg

monza2.jpg

monza4.jpg

monza5.jpg

Jak wszystko będzie już na miejscu zrobię foty i pokażę efekt końcowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie znaczek na atrapie ( S-line ? ) bo z tego co mi wiadomo w B8 były na grillu tylko napisy : quattro lub S4 :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na foty nowych kółek, też jestem ciekawy jak wyjdzie w połączeniu z A4 to koło. Ja już na letnim felunku śmigam :) Ps. Widzę ze masz w garage rowera takiej samej firmy jak ja, no więc gdzieś te gusta się pokrywają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, jak tylko już będę miał oponki to będę zakładać, dzisiaj przyszła mi folia i trzeba będzie okleić ramkę grill'a tylko nie bawiłem się jeszcze w takie wyklejanie ale mam nadzieję że się uda, kupiłem też przeźroczystą na progi bo jednak po zimie przybyło trochę rysek, a co do guścików to faktycznie: audi, b8, czarne, teraz okazuje się rower :), ale widzę że masz nieco więcej kucyków :), pewnie i u mnie przyjdzie czas na programik, swoją drogą zastanawiam się czy jak zrobiłeś program u siebie i zmieniłeś turbinkę to różnica była odczuwalna w porównaniu do serii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:good: auto :)

i ten kolor... :)

phantom to jak dla mnie jest najładniejszy jeśli chodzi o B8...

i najbardziej czasochłonny przy myciu... :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje zakupu :good:

widzę, że jesteśmy sąsiadami; tablice też mam podobne :>

Daj znać, gdzie i jak mogę zrobić ten efekt ze wskazówkami licznika i obrotów.

Serce w moim B8 mam takie samo jak Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...