Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B8] Czarna Audi A4 B8 2.0 Limousine


marcinpoland

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Z racji tego że przy niedzieli mam chwilę czasu to postanowiłem przedstawić moje nowe autko na forum

Od października mam już swoją niunię u siebie a czas oczekiwania od złożenia zamówienia do odbioru wyniósł dwa miesiące bez czterech dni.

Wyposażeniem i motorkiem pewnie nie zaskoczę ale jak dla mnie to i tak bomba, tym bardziej że przesiadka z megane classic rl

Niżej to co w niej siedzi

Kolor: Czarny Phantom

Silnik: 2.0 TDI 143PS manual

ABS z EBV oraz ESP

Poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażera

Poduszki powietrzne boczne w oparciach przednich siedzeń

Kurtyny chroniące głowy z przodu i z tyłu

Elektryczna regulacja zasięgu reflektorów

Reflektory przeciwmgielne zintegrowane w zderzaku

Immobiliser

Reflektory ksenonowe plus ze światłami do jazdy dziennej LED (zawierają układ zmywania reflektorów)

Ogrzewane dysze spryskiwaczy

Autoalarm fabryczny

Czujnik kontrolny zapięcia pasów bezpieczeństwa

Wskaźnik temperatury zewnętrznej

Wskaźnik kontroli ciśnienia w oponach

Elektryczne otwarcie pokrywy bagażnika uruchamiane z pilota

Klimatyzacja automatyczna 3-strefowa

Podłokietnik z przodu

Czujnik zmierzchowy świateł i czujnik deszczu

Komputer pokładowy z funkcją optymalizacji zużycia paliwa z kolorowym wyświetlaczem

Audi parking system

Radio "Concert" z odtwarzaczem CD (głośniki z przodu i z tyłu)

Ekran 6,5" z kolorowym wyświetlaczem do obsługi radia

Centralny zamek sterowany falami radiowymi

Dzielona i składana kanapa tylna

Funkcja Start/Stop z systemem rekuperacji

Srebrne listwy wokół szyb

Zamówione dodatkowe wyposażenie:

Tapicerka arkana czarna

Tempomat

Pakiet oświetlenie

Gniazdo 230V

Lusterka zewnętrzne ogrzewane i elektrycznie składane

Elementy dekoracyjne: Aluminium Hologram

Wielofunkcyjna 3 ramienna kiera obszyta skórą

Audi side assist

Czarna podsufitka

Po trzech tygodniach od złożenia zamówienia chciałem domówić jeszcze navi ale już nie dało rady

A co do najbliższej przyszłości

Przyciemnienie szyb

Czarny grill z poziomym chromem od s-line

Kratki na halogeny z chrome ring

W przeciwmgielne xenony lub led

Wnętrze led

Chromowane końcówki wydechów

C.A

Aluski 18 lub 19" na wiosnę

No i pewnie wirusik ale taki z wymianą turbinki, niby ponad 200 kucyków można wtedy z tego silniczka uzyskać

A tak wygląda to cudeńko

a4_1.jpg

a4_2.jpg

a4_3.jpg

a4_4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx Panowie,

Funkcja Start/Stop służy między innymi do oszczędności paliwa tzn że jak na przykład podjeżdżasz do świateł i jest czerwone, stajesz, wrzucasz na luz i puszczasz sprzęgło to auto samo gaśnie, jak zmieni się na zielone wystarczy że wciśniesz sprzęgło i samo odpala i jedziesz dalej, tak samo jest jak stoisz np w korku, dodatkowo też jak na przykład nie chcący Ci zgaśnie, to wystarczy że wciśniesz sprzęgło i samo odpala bez dotykania kluczyka. Oczywiście tą funkcję można wyłączyć

Zrobię fotki wnętrza to wrzucę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie zastanawia co np po długiej trasie - auto dostało po du...ie wjeżdżasz do miasta i stajesz na światłach i silnik gaśnie, co z chłodzeniem turbiny???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie zastanawia co np po długiej trasie - auto dostało po du...ie wjeżdżasz do miasta i stajesz na światłach i silnik gaśnie, co z chłodzeniem turbiny???

Wtedy nie gasnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a rekuperacja to odzyskiwanie czego? ciepła? jakiejś innej energii czy tu chodzi o to ponowne uruchomienie po naciśnięciu sprzęgła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kuredu, w takim wypadku nie zgaśnie dopóki nie schłodzi, tam pare czynników musi być spełnione aby to zadziałało, np teraz przy niskich temperaturach nie ma możliwości aby system się włączył, jak auto stanie i puścisz sprzęgło to świeci się kontrolka takie przekreślone A w kółku na biało, tzn że nie jest gotowy do zadziałania, a jak działa normalnie czyli auto gaśnie to świeci się A w kółku na zielono

@mech 15, definicja rekuperacji:

System rekuperacji w inteligentny sposób odzyskuje energię podczas hamowania i hamowania silnikiem. Energia ta jest przejściowo magazynowana w akumulatorze. W trakcie przyspieszania zasila ona ponownie układ elektryczny, odciążając jednocześnie prądnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcinpoland dzieki za wyjaśnienie, znajoma ma mini one z tym systemem i nie ma znaczenia czy silnik zagrzany czy nie silnik gaśnie na światłach, tam co prawda nie ma turbiny dlatego byłem ciekaw jak to jest tu rozwiązane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się sypią te Be ósemy na forum ostatnio jedna za drugą:naughty: :naughty: :naughty:

ładna sztuka :wink4: :wink4:

dawaj te foty ze środka..

i gdzie takie ładne krajobrazy?? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna choć B8 jakoś do mnie nie przemawiają no ale to rzecz gustu. CO do navi nie przejmuj się zaraz pewnie się pojawi na forum jak to samemu dorezać :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna choć B8 jakoś do mnie nie przemawiają no ale to rzecz gustu. CO do navi nie przejmuj się zaraz pewnie się pojawi na forum jak to samemu dorezać :kox:

no nie takie to proste jak sie wydaje :gwizdanie: po założeniu i tak trzeba jechac do ASO na odblokowanie kompnentu a wiec NAVI musi być legalna a co za tym idzie i cena tez jest wysoka

Koszt mniej wiecej to ok 6 tyś zł z montażem mowa oczywiscie o 3G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko wiadomo ze jak coś świeże to będzie kosztować ale poczekamy, stanieje a i w końcu ktos taki jak Bart-S czy ktoś inny obczai jak to zrobić żeby nie jechać do ASO....nie mówię że od razu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obczai jak to zrobić żeby nie jechać do ASO

no wlasnie chyba nie za bardzo :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...