Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Wyciek oleju - brak pomyslow (ROZWIĄZANE)


Lukasz_N

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Sprawa wyglada nastepujaco. Od jakiegos czasu zaczelo mi ubywac oleju i pod autkiem robila sie plama :confused4: Jakis czas jezdzilem z tym problemem dolewajac po prostu co jakis czas oliwy. W koncu jednak zabralem sie za naprawe. Silnik dokladnie umyty od spodu i patrze skad cieknie. Olej zaczal pojawiac sie przez te male okienka u dolu skrzyni, na laczeniu skrzyni z silnikiem. Diagnoza: cieknie uszczelniacz. Skrzynia wyciagnieta, wymiana uszczelniacza na nowy, zalozony zgodnie z instrukcja (Erling teflonowy zintegrowany razem z obudowa+nowa uszczelka pod obudowe ) Po zlozeniu wszstkiego nadal cieknie :confused4: Od nowa skrzynia w dol, tym razem podejrzenia padly na uszczelke pod miska. Wiec rama pomocnicza silnika w dol i wymiana uszczelki pod miska. Wszytko zlozone z powrotem i nadal jak cieknie tak cieklo. 2 dni roboty i bez zadnych efektow. Wkur.....lem sie juz na maksa, zero pomyslow co moze byc przyczyna :wallbash: Moze koledzy cos podpowiedza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami cieknie z obudowy do której przykręca się filtr oleju. Ta obudowa jest na oring uszczelniona do bloku silnika jak z nij leci to jest efekt że wygląda jak by uszczeliacz wału albo uszczelka miski. sprawdz to dobrze. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz sprawdzone. Stamtad na pewno nie leci. Olej wydostaje sie przez to okienko w skrzyni. Wyglada to na uszczelniacz ale byl wymieniony na nowy. Jesli ktos moze podac nr z ETKI uszczelniacza na wał od strony skrzyni do 1Z to bylbym wdzieczny bo wyglada na to ze bede musial kupic kolejny a chce miec na 100% pewnosci ze bedzie pasowal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie taki sam nr OE jest na tym uszczelniaczu. 804.850 wg nr Elring

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod misą już 3 razy wymieniałem uszczelkę i wraz leci. Teraz uszczelkę mam zamiar wzmocnić silikonem, nałożę silikon, poczekam ze 12h aż dobrze zaschnie i wtedy ją dokręcę. Sprawdź jeszcze uszczelkę pod deklem zaworów, olej lubi spływać w dół po silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tak miałem simmeringi na wał sa do d*py te nowe i trzeba je przerobic bo beda ciekły wyjmuje sie z nich sprezynke rozkreca sie ja i skraca i następnie skręca "łączy" ponownie po tym zabiegu simmering uszczelnia lepiej i nie cieknie na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjmuje sie z nich sprezynke rozkreca sie ja i skraca i następnie skręca "łączy" ponownie po tym zabiegu simmering uszczelnia lepiej i nie cieknie na 100%

Ten ktory zalozylem nie ma sprezyny. Jest razem z obudowa.

A odma sprawdzona? :wink4:

Odma jest drozna.

Spod miski to raczej nie cieknie bo to leci naprawde sporo i wyglada to tak jak by to byl olej pod cisnieniem wyrzucany, wiec raczej wyglada na uszczelniacz. Jezeli by byl wyciek spod miski to tyle oleju w tak krotkim czasie by raczej nie wylecialo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjmuje sie z nich sprezynke rozkreca sie ja i skraca i następnie skręca "łączy" ponownie po tym zabiegu simmering uszczelnia lepiej i nie cieknie na 100%

Ten ktory zalozylem nie ma sprezyny. Jest razem z obudowa.

jeszcze nie widzialem simmeringu bez sprezynki w srodku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elring 804.850. Jest to uszczelniacz typu IWD z dwoma wargami wykonany z teflonu PTFE. Nie ma obwodowej sprezynki dociskowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nie ma. Najdziwniejsze jest to ze jak pierwszy raz zdemontowalem sprzeglo i kolo zamachowe to wszytko bylo suche od zewnatrz i wewnatrz a olej ewidentnie saczyl sie po wewnetrznej stronie obudowy skrzyni. Takze troche dziwne mi sie to wydalo.[br]Dopisany: 27 Grudzień 2010, 02:52_________________________________________________Witam ponownie

Problem wycieku rozwiazany. Okazalo sie ze nowy uszczelniacz byl do d..py. Niby nowka ze sklepu a nie dolegal dokladnie do walu i puszczal olej. Po reklamacji wymieniony i wyciek ustapil. Takze wniosek ze nie wszytko co nowe koniecznie musi byc sprawne na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...