Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zabiorą się za liczniki ?


Mario

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lightfighter87

Największy problem to wpisanie przebiegu podczas przeglądu, koło pieczątki. Wtedy żaden cwaniaczek nie zabierałby się za cofanie, bo fałszowałby dokument urzędowy. Miejsca w dowodzie jest pod dostatkiem... Dziwne że darmozjady jeszcze tego nie wprowadzają, zawsze by im coś wpadło do budżetu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy problem to wpisanie przebiegu podczas przeglądu, koło pieczątki. Wtedy żaden cwaniaczek nie zabierałby się za cofanie, bo fałszowałby dokument urzędowy. Miejsca w dowodzie jest pod dostatkiem... Dziwne że darmozjady jeszcze tego nie wprowadzają, zawsze by im coś wpadło do budżetu...

Dokładnie Niemcy tak właśnie robią co 2 lata przy TÜVie, ze przebieg jest zapisany . I ubezpieczalnia może się dowiedzieć ze przekroczyłeś limit kilometrów podany na rok :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Darmozjady " - zróbcie wkońcu coś z kręceniem licznikami ! Czy wpisanie przebiegu przy przeglądzie technicznym jest naprawdę takie trudne. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że powinni rozwiązać system przeglądów tak samo jak MOT w UK - na stronie www bez problemów (na podstawie nr referencyjnego z dowodu rejestracyjnego) można przejrzeć całą historię przeglądów - jakie były usterki, i jaki przebieg co roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co to da ze bedzie sie wpisywac przebieg przy przegladzie??

jak wtedy ludzie przed przegladem beda jechac cofnac licznik i dalej bedzie wychodzic 10tkm rocznie :> i do tego jeszcze udokumentowane :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co to da ze bedzie sie wpisywac przebieg przy przegladzie??

jak wtedy ludzie przed przegladem beda jechac cofnac licznik i dalej bedzie wychodzic 10tkm rocznie :> i do tego jeszcze udokumentowane :naughty:

jakis odsetek na pewno bedzie tak robił ale większosc ludzi nie,

w karcie pojazdu jest sporo miejsca, przy kazdym przegladzie wpisanie przebiegu i ok

wówczas bedzie widoczne że co roku auto robiło np 30tkm a w ostatnim 5tkm

zawsze zawezi to pole działania oszustom

same cofanie licznika przed osoby wyspecjalizowane w tym tez powinno byc karalne

i tak samo powinno byc traktowane jak "kontrolowany zakup" prochów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polakow nie stac na nowe auta:) a jakby wpisywali przebieg aut to nikt by zadnego nie kupil bo Polak nie kupi diesla z przebiegiem 300 przeciez:) sa zabardzo rozpieszczeni tymi 170 na kazdym liczniku:)

ale moze to i lepiej wiekszosc przesiadlaby sie na rower i korki bylyby mneijsze:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podanie w ogloszeniu nieprawdy co do stanu prawnego czy technicznego auta powinno byc karane.Przeciez da sie udowodnic ze licznik byl cofany czy samochod mial wypadek i wtedy zglaszac ten fakt na policje jako oszustwo.Moze choc troszke by sie ten proceder ukrocil. :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko właśnie chodzi o to, że jest luka w prawie, bo trzeba udowodnić, że to właśnie sprzedający cofnął licznik. Wszyscy tłumaczą się, że już tak kupili i po sprawie.

Powinno być jak z paserstwem, nawet jak nie wiedziałeś, że kupiłeś skradziony towar, mimo wszystko ponosisz odpowiedzialność. W ten sposób, na pewno ukrócono by proceder, bo nie byłoby głupiego tłumaczenia, że "to nie ja" lub "nie wiedziałem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie o to mi chodzi ze kupujacego nie obchodzi kto cofnal licznik tylko jak zadeklarowal sprzedajacy w ogloszeniu a potem na umowie sprzedazy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być jak z paserstwem, nawet jak nie wiedziałeś, że kupiłeś skradziony towar, mimo wszystko ponosisz odpowiedzialność. W ten sposób, na pewno ukrócono by proceder, bo nie byłoby głupiego tłumaczenia, że "to nie ja" lub "nie wiedziałem".

co za bzdura....

a wracajac do tematu to chyba 1/2 badan technicznych to totalna lipa, patrzac chociazby po tym ile auta ma pseudoksenony, za ciemne szyby boczne z przodu, swiatla swiecace w kosmos, spaliny przyslaniajace pol swiata, za glosne wydechy itp itd...wiec z wpisywaniem przebiegu tez by sobie poradzili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli sprzedajesz auto to ty odpowiadasz za trsc ogloszenia i ty jestes odpowiedzialny za stan auta wiec nie wiem czy taka bzdura-wymysl cos lepszego.Jak ty bys rozwiazal sprawe kreconych licznikow biorac pod uwage mentalnosc Polakow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w USA, jakos nie maja z tym problemu

zrobiłeś wała na liczniku - krata do 5 lat

zreszta tam jest to cięzko zrobic bo maja centralny system

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciele autokomisu oskarżeni o oszustwo

PAP | 14.01.2011 | 14:15

(fot. Jupiterimages)

O oszustwo oskarżyła prokuratura dwóch właścicieli komisu samochodowego w Radomiu. Mężczyźni sprzedali klientowi samochód, który miał zaniżony przebieg i mimo, że został sprzedany jako bezwypadkowy, nosił ślady wcześniejszych napraw.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Małgorzata Chrabąszcz, do transakcji doszło w 2007 roku.

Właściciele jednego z radomskich komisów samochodowych: Piotr S. i Mariusz M. sprzedali klientowi samochód marki Toyota Avensis za 53,5 tys. zł. Zgodnie z ich zapewnieniami samochód miał być bezwypadkowy.

- Po dokonaniu zakupu, pokrzywdzony ujawnił ukryte wady samochodu. Nie mogąc uzyskać zwrotu pieniędzy, powziął podejrzenie ,że padł ofiarą oszustwa - stwierdziła rzeczniczka.

Sprawą zajęła się prokuratura. W trakcie śledztwa wykazano, że przebieg samochodu faktycznie wynosił 292 tys. km, podczas gdy w dniu zawarcia umowy kupna-sprzedaży miał na liczniku tylko 98 tys. km.

Także przeprowadzona diagnostyka pojazdu wykazała, że stan techniczny nie pokrywa się z zapewnieniami sprzedającego.

Opinia biegłych w tym zakresie potwierdziła, że aż dziewięć elementów tego pojazdu nosiło ślady wcześniejszych napraw blacharsko - lakierniczych. Naprawiane były m.in. przednie i tylne błotniki, drzwi, klejone były elementy z tworzywa sztucznego.

Przestępstwo zarzucone oskarżonym zagrożone jest więzienia od 6 miesięcy do 8 lat. Oficjalne wydanie internetowe: http://www.polskatimes.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być jak z paserstwem, nawet jak nie wiedziałeś, że kupiłeś skradziony towar, mimo wszystko ponosisz odpowiedzialność. W ten sposób, na pewno ukrócono by proceder, bo nie byłoby głupiego tłumaczenia, że "to nie ja" lub "nie wiedziałem".

co za bzdura....

Niektórzy jak czegoś nie rozumieją to od razu wszystko nazywają bzdurą. :kwasny:

Takie mamy prawo, kupujesz kradziony przedmiot i jak Cię z nim złapią to odpowiadasz za paserstwo. Takie to trudne? Analogicznie mogłoby być z licznikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem za tym, aby ukrócić proceder cofania liczników, ale popatrzeć z innej strony:

We wszystkich autach są oryginalne stany, czyli auta dziesięcioletnie z przebiegami np 400 000 km. Nikt nie będzie sprzedawał auta taniej ze względu na przebieg, bo takie przebiegi to norma. Jak się trafi rodzynek z przebiegiem 200 000 km to i tak nikt w to nie uwierzy i nie zapłaci za niego więcej. Każdy powie, że znalazł się kombinator co szuka frajera.

Trzeba by było w jasny i dobitny sposób udokumentować niski przebieg auta, a tu jeszcze serwisy nam w tym oficjalnie nie pomagają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90 % ludzi z ogłoszeń musieli by zamknąć .Mentalność polaka który jak ma mniej na blacie to się czuje lepiej i wierzy w cuda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...