Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Przerobienie tunelu 1DIN na 2DIN w Audi A4 B5

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

mi przerabiał założyciel tego tematu i muszę powiedzieć, że robota pierwsza klasa, wszystko pasuje idealnie, nie skrzypi, nie puka.

Jak ktoś się obawia robić to samemu to pisać do kolegi Gwerty :)

Opublikowano

ja tez chcialem juz wysylac kosz,ale kupilem za 70 Z KW ori 2 DIN.Wiec nawet sie nie zastanawialem.

Opublikowano

gwerty, przedlifta tez za 100zł ogarniesz ? a co tam z ramka ozdobna, w moim przypadku drewno?

  • 1 rok później...
Opublikowano

odgrzeje kotleta, czy po 2 latach od 1 postu taka operacja jest nadal opłacalna tzn. czy w tej chwili części ori pod 2 din sa na tyle drogie zeby ciąć 1 din?? i jak z trwałością bo widziełem ze Grzesiu masz już inne radio u siebie :) pozdro

Opublikowano
odgrzeje kotleta, czy po 2 latach od 1 postu taka operacja jest nadal opłacalna tzn. czy w tej chwili części ori pod 2 din sa na tyle drogie zeby ciąć 1 din?? i jak z trwałością bo widziełem ze Grzesiu masz już inne radio u siebie :) pozdro

Części drogie jak zawsze...:grin:

Jak Ci się nie śpieszy to trafisz w bardzo fanej cenie.

Około miesiąca temu za tyle części kupowałem wszystko na allegro:

Klimatronik 2 din z grzaniem 150zł

kosz 2 din 100zł

ramka na przyciski 30zł

Tylko popiołke sobie odpuściłem bo ceny zaporowe ~200zł

Opublikowano
odgrzeje kotleta, czy po 2 latach od 1 postu taka operacja jest nadal opłacalna tzn. czy w tej chwili części ori pod 2 din sa na tyle drogie zeby ciąć 1 din?? i jak z trwałością bo widziełem ze Grzesiu masz już inne radio u siebie :) pozdro

Części drogie jak zawsze...:grin:

Jak Ci się nie śpieszy to trafisz w bardzo fanej cenie.

Około miesiąca temu za tyle części kupowałem wszystko na allegro:

Klimatronik 2 din z grzaniem 150zł

kosz 2 din 100zł

ramka na przyciski 30zł

Tylko popiołke sobie odpuściłem bo ceny zaporowe ~200zł

Z tego co ja wiem, to tunel też jest inny :decayed: A ceny, hmm.. Nie mam problemu ze sprzedaniem 2din bez radia i klimatronika za 500zł

Opublikowano
odgrzeje kotleta, czy po 2 latach od 1 postu taka operacja jest nadal opłacalna tzn. czy w tej chwili części ori pod 2 din sa na tyle drogie zeby ciąć 1 din?? i jak z trwałością bo widziełem ze Grzesiu masz już inne radio u siebie :) pozdro

Części drogie jak zawsze...:grin:

Jak Ci się nie śpieszy to trafisz w bardzo fanej cenie.

Około miesiąca temu za tyle części kupowałem wszystko na allegro:

Klimatronik 2 din z grzaniem 150zł

kosz 2 din 100zł

ramka na przyciski 30zł

Tylko popiołke sobie odpuściłem bo ceny zaporowe ~200zł

Z tego co ja wiem, to tunel też jest inny :decayed: A ceny, hmm.. Nie mam problemu ze sprzedaniem 2din bez radia i klimatronika za 500zł

Fakt o tunelu zapomniałem, bo dopasowałem mój z przedlifta :grin: 5 min roboty :naughty:

Opublikowano

czyli jeśli uda mi sie wyrwać radio od Jawora za dobrą cenę to będę ciął :P

Opublikowano

Oplaca sie przerabiac. Sam jestem po takiej operacji. Nic trudnego. Ceny 2 din sa zaporowe. I napewno taniej nie bedzie

  • 3 lata później...
Opublikowano

Witam,

jakiś czas temu wymieniłem całą konsolę z 1 din na 2 din wszystko poszło gładko i szybko . Konsole 2 din kupiłem na allegro, kosztowała ok.500zł. To był nie mały wydatek. Chciałem zakupić też ramkę / maskownicę tą co jest wokół radia ale jej cena jest przesadnie duża na allegro prawie 200zł. Postanowiłem wykonać ją sam ale nie wiem z czego i jak wykonać taką ramkę. Ktoś może miał podobny problem i sam wykonał taką ramkę ??

  • 6 miesięcy temu...
Opublikowano

Panowie mam pytanie do was. Mam teraz tunel na 1 din(małe radio) Chciałbym na 2 Din (duze radio) Jak zrobić to najtaniej ?? Ma moze tu ktos na sprzedaż cały tunel jaka cena ??

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano
W dniu 6.01.2011 o 11:36, Gwerty napisał:

Konsola 2 din

Po wyjęciu konsoli z auta.

Bierzemy się za cięcie kosza.

Przed cięciem

82daae65e23f1b56m.jpg

Po ucięciu dolnej półki.

f1dffca9a6f879fam.jpg

Teraz z HIPSU docinamy ściany boczne do kosza na 2 din

140b1f0005323baam.jpg

Sklejamy to dobrym klejem do twardych plastików. Używałem epoksydowego do plastiku. Musi trzymać naprawdę mocno.

Gdy klej schnie, bierzemy się za cięcie ramki panelu przedniego:

b9ae6c2450c97c89m.jpg

Teraz rozbieramy klimatronic. Interesuje nas panel wyciągamy z niego wszystkie przyciski.

I wklejamy w uciętą ramkę:

94752bad77255becm.jpg

Gdy klej schnie tniemy obudowę klimatronica żeby weszła w obudowę konsoli 1 din

4f1e74367fd998d1m.jpg

688650a403dcc47em.jpg

Gdy klej już wyschnie bierzemy się dalej za kosz. Ucinamy dolny wspornik żeby wszedł tam klimatronic

6f5d619ef0f3f267m.jpg

Wkręcamy przerobiony już kosz w obudowę i dopasowujemy listwę nad radiem. Trzyma się na oryginalnych zatrzaskach:

af5fef7045de41f8m.jpg

Bierzemy się za klimatronic.

Docinamy odpowiedni kształt boków klimatronica wpasowując go pod radio:

Filmik w ciecia panelu przedniego:

 

jak już utniemy i dopasowujemy panel klimatronica w obudowę konsoli

bierzemy się za szpachlowanie miejsc po klejeniu:

1d8e08235be42fabm.jpg

Jak wyschnie szpachla to szlifujemy i bierzemy się za malowanie w czarny mat:

7726827f7ac969bem.jpg

Po wyschnięciu skręcamy wszystko w całość:

Prezentuje się tak:

14de1c1a01ae58bfm.jpg

e3a4d0fc70c37c2dm.jpg

klimatronic trzyma się na oryginalnych górnych zatrzaskach.

7e43ff2dea7b8e42m.jpg

Jak już mamy wszystko bierzemy się za składanie wszystkiego w całość:

c2d04474c7b356bbm.jpg

Juz po założeniu w aucie:

0f4e49c18b529815m.jpg

ad181c1489c3906dm.jpg

a264e8c0a75a1200m.jpg

Wszystko trzyma się pewnie i mocno. W czasie jazdy nic nie trzeszczy, piszczy.

Od or4ginału odróżnia jedynie brak popielniczki i listewka masująca nad radiem.

Jak ktoś ma pytania chętnie pomogę .

Powodzenia w przeróbkach

Gwerty 2011

Ile weźmiesz za taka przeróbk e czy nie bawisz się?

Dobra doczytałem że 100 kiedy jakiś wolny termin i ile trzeba czekać?

Edytowane przez Dawidepd

Opublikowano
8 minut temu, Dawidepd napisał:

Ile weźmiesz za taka przeróbk e czy nie bawisz się?

Dobra doczytałem że 100 kiedy jakiś wolny termin i ile trzeba czekać?

Zabawny jesteś. Post z 2011 roku z ceną. myślisz że komuś by się chciało tyle "pieprzyć" za sto złotych?

Opublikowano
12 minut temu, prezesik18 napisał:

Zabawny jesteś. Post z 2011 roku z ceną. myślisz że komuś by się chciało tyle "pieprzyć" za sto złotych?

Ale dlaczego się wypowiadasz za kogoś ? Przecież powie więcej zapłacę więcej. Trzy razy już coś od tego kolegi kupowałem to może i pomoże w tym. 

Opublikowano
  • Autor

temat był warty ogarnięcia jak ori tunel 2 DIN do b5 był drogi i mega trudno dostępny.  Można go teraz potraktować jak ciekawostkę i jak ktoś chce to we własnym zakresie próbować ogarnąć. 

Opublikowano
10 godzin temu, Gwerty napisał:

temat był warty ogarnięcia jak ori tunel 2 DIN do b5 był drogi i mega trudno dostępny.  Można go teraz potraktować jak ciekawostkę i jak ktoś chce to we własnym zakresie próbować ogarnąć. 

Aha rozumiem. Czyli nie zajmujesz się tym. A masz tam może kogoś godnego polecenia? 

Opublikowano
11 minut temu, Dawidepd napisał:

Aha rozumiem. Czyli nie zajmujesz się tym. A masz tam może kogoś godnego polecenia? 

Chyba chciał Ci powiedzieć, że prościej jest kupić tunel 2din i przerobić, a nie kleić i przerabiać :)

Opublikowano
18 minut temu, razor91 napisał:

Chyba chciał Ci powiedzieć, że prościej jest kupić tunel 2din i przerobić, a nie kleić i przerabiać :)

Ale ciężko jest dostać A jak jest to i cena kosmos

Opublikowano

Policz sobie koszty wysyłki, przeróbki(o jej wytrzymałości), dolicz czas i teraz czy nie wyjdzie na to samo ;)

Opublikowano
7 minut temu, razor91 napisał:

Policz sobie koszty wysyłki, przeróbki(o jej wytrzymałości), dolicz czas i teraz czy nie wyjdzie na to samo ;)

Dobra będę szukać może coś się trafi. A nie ma tu może ktoś ma sprzedaż?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.