Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór TV: Samsung UE40C6000 (LED) vs. Samsung LE40C650 (LCD)


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie prośba z wyborze: Samsung UE40C6000 (LED) vs. Samsung LE40C650 (LCD)

stawiać na technologię LED czy na tradycyjną ale z troszkę lepszymi parametrami

Inne propozycje 40" mile widziane, przedział cenowy do 2850zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to "nęci" i to "kusi". Ja osobiście nie zdecydowałbym się ani na LED ani na LCD.

O plaźmie nie myślałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam plazmę :wink4:

ale tv nie dla mnie a dla mamuśki a że ogląda w większości serialiki lub programy typu tance z gwiazdami to tu niezle sprawdzi się LCDek

plasma moim zdaniem ma sens jeśli ktoś lubi głównie oglądać filmy a nie chamówkę telewizyjną

Samsug = szajsung tak wiem wiem ale to parę lat w stecz obecnie robią przyzwoity sprzęt a w przypadku paneli LCD są liderem a zaczęło sie kilka lat temu od niezłych monitorów LCD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Samsunga LE40C650 i jestem naprawdę zadowolony.Obraz jest piękny,kolory odzwierciedlone.Też miałem dylemat to wybrać i nie żaluję :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w Gd-ku troszkę wypstrykali się w tych tv a lokalnie bez promocji ... chyba trzeba poczekać trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem od nie jednej osoby że słaba jakość ogólnie-przypadek -kuzynowi w samsungu pojawiły sie plamy na ekranie zareklamował częśc wymienili ale po półtorej miesiąca powtórzył się ten sam problem zdążył zareklamować dwa dni przed końcem gwarancji wymienili ale teraz to miałbym focha na taki telewizor ale nie mówie że każdy samsung ma być lipny prawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaufałem szajsungowi i mam od 2 lat lcd le 40 a656, ale w lipcu kupiłem teściowej led Ue c6000 40 cali, dla mnie bajka, naprawde fajny. Żadnych problemów. /wtedy kosztował 3300/[br]Dopisany: 07 Styczeń 2011, 21:49_________________________________________________gniady, a ja wiesz co słyszałem??? :wink4:

że B7 BLB są awaryjne.

seria, model, jak ktoś kupuje telewizor w tesco, to potem marudzi

Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do jakości obecnych szajsungów to nie mam żadnych zastrzeżeń, babcia ma 32 cale z ok 2006roku i chodzi do tej pory a nie jest oszczędzany leci praktycznie cały dzień a w listopadzie kupiliśmy lcd LE40C650, jestem pod dużym wrażeniem obrazu (dekoder z UPC) no i całkiem fajnie wygląda dostęp do internetu minusem jest ograniczona ilość portali.

na led TV trzeba uważać i sprawdzać czy faktycznie dany model jest wpełni led czy ma tylko ledy na obwodzie tam gdzie w zwykłym lcd jasność jest gorsza...

na elektrodzie znalazłem ważną rzecz a mianowicie o rodzaj zastosowanej matrycy, oznaczenie znajdziesz na prawej bocznej ściance tv na naklejce.

SQ01 - jest to matryca samsunga,

-AA003 - matryca firmy AUO, generalnie jakość obrazu identyczna z SQ01, różnią się delikatnie kątami widzenia i poziomem bieli i czerni pod kątem, można uznać że są identyczne,

-CN01 - tej matrycy się wystrzegajcie, gdyż jest minimalnie gorszej jakości.

cały temat tu: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1774750.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pomarańczowy" dzięki :notworthy:

cenne info i dobry link :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy kwocie do 3500 nie ma sensu myslec o plazmie. od 3500 - tylko plazma.

bierz UE-40C6000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei nie kupiłbym samsunga .

toć oni teraz matryce to już dla wszystkich chyba robią... sony w zeszłym roku się bodajże zaopatrywało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei nie kupiłbym samsunga .

toć oni teraz matryce to już dla wszystkich chyba robią... sony w zeszłym roku się bodajże zaopatrywało...

Prawda

jakiś czas temu było podobnie z Panasonic i Pioneer w plazmach a na półce pionek droższy o 30-50% ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie z nudów w sklepach jaki % stanowią w ofercie TV plazmy w stosunku do całości, nawet pierwszy z brzegu sklep internetowy czy allegro. Rynek /popyt/ wymusza technologię a nie na odwrót. Plazma to 20-30% oferty. Główne parametry TV do domu, to: multimedia, szybkość odświeżania i pobór mocy. Obraz LCD-PLAZMA dla nie fachowca jest nie do odróżnienia , przy zachowaniu właściwego pułapu cenowego za TV. Kąty matrycy, odcienie czerni i inne duperele to żer dla marketingowców - jeden widzi drugi nie. Tak na dobrą sprawę jeżeli chodzi o jakość obrazu, to do wiązki kineskopowej jeszcze daleko wszystkim. Ale płaski TV to jest coś, wiadomo i trzeba go mieć. Teraz, jak LED to SHARP, jak LCD to SAMSUNG /uwaga na matryce/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SQ01 - jest to matryca samsunga,

Kupiony LE40C650 - matryca samsunga SQ01 :wink4:

:oczko:

To samo wyczytałem gdzieś na forum o TV.Też mam z tą matrycą ale znalezienie jego nie było takie proste.Abadur nie będziesz żalował,dobry wybór :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz LCD-PLAZMA dla nie fachowca jest nie do odróżnienia , przy zachowaniu właściwego pułapu cenowego za TV.

Fly sorki ale piszesz takie straszne pierdoły...

LCD nigdy nie dogoni plazmy kiedy źródło będzie gorsze niż 1080p, to trzeba poprostu zobaczyć. Przy pełnym full HD LCD prezentuje się nieźle ale użytkownik plazmy będzie widział i tak różnicę - wcale nie trzeba być fachowcem, zwykły użytkownik plazmy będzie to widział, użytkownik LCD raczej nie i będzie zachwycał swoje. Nie wielu użytkowników plazmy, którzy przede wszystkim cenią oglądanie filmów przesiadła by się na LCD. LCD wybierają konsolowcy i oglądacze programów TV czy do mediów.

Powiem tak wczoraj odpaliliśmy tego Samsung LE40C650 (LCD) i niby już matryce i technologia po kilku poprawkach ale "drażnił" mnie obraz tego LCD, ciężko było by mi się przesiąść na LCD mając do porównania plazmę.

Każdy kupuje TV pod kątem zastosowania. Ponadto przywołując dane rynkowe poruszasz wiele kwestii związanych z samą technologią obu TV - moje stwierdzenie jest krótkie pod kątem kina - plazma, pod kątem rozrywki, TV cyfrowej - LCD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adadur, co do drażnienia obrazem to sprawdź ustawienia (jeśli dobrze pamiętam) odświeżania obrazu, jak jest na "200Hz" to może to wyglądać denerwująco. W tym temacie na elektrodzie pisali coś o tym efekcie który może nie przypaść do gustu. Mam nadzieje ze będziesz zadowolony na dłuższą metę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz LCD-PLAZMA dla nie fachowca jest nie do odróżnienia , przy zachowaniu właściwego pułapu cenowego za TV.

Fly sorki ale piszesz takie straszne pierdoły...

LCD nigdy nie dogoni plazmy kiedy źródło będzie gorsze niż 1080p, to trzeba poprostu zobaczyć. Przy pełnym full HD LCD prezentuje się nieźle ale użytkownik plazmy będzie widział i tak różnicę - wcale nie trzeba być fachowcem, zwykły użytkownik plazmy będzie to widział, użytkownik LCD raczej nie i będzie zachwycał swoje. Nie wielu użytkowników plazmy, którzy przede wszystkim cenią oglądanie filmów przesiadła by się na LCD. LCD wybierają konsolowcy i oglądacze programów TV czy do mediów.

Powiem tak wczoraj odpaliliśmy tego Samsung LE40C650 (LCD) i niby już matryce i technologia po kilku poprawkach ale "drażnił" mnie obraz tego LCD, ciężko było by mi się przesiąść na LCD mając do porównania plazmę.

Każdy kupuje TV pod kątem zastosowania. Ponadto przywołując dane rynkowe poruszasz wiele kwestii związanych z samą technologią obu TV - moje stwierdzenie jest krótkie pod kątem kina - plazma, pod kątem rozrywki, TV cyfrowej - LCD.

Nic a nic z tego co napisałem nie zrozumiałeś: nie pisałem, że plazma jest lepsza od LED czy LCD. Chciałem zwrócić uwagę na to, że żadna z tych technologii nie przejęła w pełni zalet po CRT. Co do plazmy - oglądanie z wykorzystaniem /zobaczeniem/ jej pełnych możliwości ma sens dla dużych, powyżej 46 cali ekranów. Do 40 cali praktycznie nie ma to znaczenia - stąd tylko te 20-30% dla plazmy, bo ludzie najczęściej takie ekrany kupują. Rozumiem co chciałeś przekazać w swoim poście i swój wywód powinieneś podsumować tak: trzeba mieć dwa TV, jeden do kina i drugi do całej reszty. Takiego zestawu jeszcze w salonie nie widziałem u nikogo. Problem sporej części posiadaczy TV polega na tym, że TV traktują na zasadzie "mój jest najlepszy", dotyczy to głównie posiadaczy plazmy - gdy pojawi się ton krytyki na ten temat zaraz wybucha niemalże "Powstanie w obronie Plazmy". Telewizor to tylko jeden z towarzyszących człowiekowi gadżetów ułatwiających życie. Do wiadomości: nie mam plazmy ani LCD/LED - dalej oglądam CRT.

P.S. Gdybym ja napisał "piszesz pierdoły" to bym dostał ostrzeżenie :mysli:, więc nie piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...