Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B8] Brazowy Avant 2.0TFSI


kamilllb

Rekomendowane odpowiedzi

dzieki wszystkim :)

odnosnie spalania to calkiem spoko,

na trasie ktora dosc czesto jezdze czyli okolo 150-200km wychodzi mi od 7,5 do 8,5 (przy jezdzie nie jakiejs takiej super eko tylko dosc czesto mocne przyspieszenie i predkosc okolo 140-160)

w miescie to zalezy ale wychodzi od 8,5 do 10,5 - w zaleznosci od korkow i od tego czy czesto gazuje go :decayed:

atak zimy calkiem spoko, :mysli: spodziewalem sie ze bedzie gorzej, jedyne co to brakuje 4x4 w glebokim sniegu jak gdzies do rodzicow na wies sie jedzie, a tak poza tym wogole nie zaluje ze nie doplacilem do 4x4 - i tak droga furka :decayed:

A nie gadaj 4x4 to jest bajka :) ja jak bym nie miał q......o a miał bym wybór miedzy dachami panoramicznymi i innymi bez sensownymi bajerami to na pewno wybrał bym napęd.

ps. fajna fura ale daj jakieś zjecia nie z telefonu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym sobie dał połowę wyposażenia zabrać w zamian za Q ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak poza tym wogole nie zaluje ze nie doplacilem do 4x4 - i tak droga furka

:shocked: :shocked: :shocked: :shocked: :shocked:

skoro tak piszesz to chyba dlatego że nie jeździłes Quattro :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super pomysł na kolor :good: B8 to już klasa sama w sobie :rolleyes: Koniecznie zainwestuj w aparat, bo teraz to ciężko się urody B8 dopatrzeć :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy potrzebuje quattro. Mówicie tak jakby samochodem z napędem na jedną oś i silnikiem 143km nie dało się normalnie jeździć.

to nie chodzi o to czy da się czy nie da jeździć tylko o to że jak ktos pisze że nie ma róznicy to znaczy że raczej na 100% nie jeździł Q bo nie ma osoby na tym forum, która po tym jak jeździła Q kupiłaby ośkę :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy potrzebuje quattro. Mówicie tak jakby samochodem z napędem na jedną oś i silnikiem 143km nie dało się normalnie jeździć.

to nie chodzi o to czy da się czy nie da jeździć tylko o to że jak ktos pisze że nie ma róznicy to znaczy że raczej na 100% nie jeździł Q bo nie ma osoby na tym forum, która po tym jak jeździła Q kupiłaby ośkę :gwizdanie:

A są :) poza tym żeby mieć Q to trzeba trochę kapusty dołożyć :gwizdanie: :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy potrzebuje quattro. Mówicie tak jakby samochodem z napędem na jedną oś i silnikiem 143km nie dało się normalnie jeździć.

to nie chodzi o to czy da się czy nie da jeździć tylko o to że jak ktos pisze że nie ma róznicy to znaczy że raczej na 100% nie jeździł Q bo nie ma osoby na tym forum, która po tym jak jeździła Q kupiłaby ośkę :gwizdanie:

A są :) poza tym żeby mieć Q to trzeba trochę kapusty dołożyć :gwizdanie: :gwizdanie:

ile 10-15K ? to nawet nie 10 % wartosci samochodu.FWD jest spoko ale nie do tej wielkosci samochodu.Ja swoje pierwsze A4 kupilem wlasnie jako FWD , po tym jazdzilem 5 lat samochdami z AWD i to byla tragedia , zwlaszcza z dieslem i w zimie.To byl glowny podow da ktorego sprzedalem to auto po 8 miesiacach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piekna sztuka ale czekam na dobre zdjęcia bo kolor jest nietuzinkowy :kox: (mój ulubiony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy potrzebuje quattro. Mówicie tak jakby samochodem z napędem na jedną oś i silnikiem 143km nie dało się normalnie jeździć.

No bo sie nie da:) Jezdze Q od 7-8 lat, drugie auta w domu zawsze oska i w firmie oska. Takimi autami to sie poprostu jezdzi od A do B, Audi Q to juz sama przyjemnosc :)

A juz calkiem na serio, nie wyobrazam sobie jazdy w zimie oska. Troche pojezdzilem tej zimy Passatem zony 1.8T i wiem co ona czuje :polew: Juz nawet moja zona powiedziala ze nastepne jej auto bedzie mialo Q..

Audi bez Q to jak BMW z napedem na przod :)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym nie był na forum miłośników audi to bym się zdziwił na tę niemożność jazdy z napędem na przód. Kolegom chyba chodzi o dynamiczną jazdę po górskich serpentynach. Najlepiej po mokkej drodze i jeszcze w zimie.

Przejaskrawiam, ale doskonale wiemy, że większości kierowców taki napęd do niczego nie jest potrzebny, no chyba, że wykopać się ze śniegu. Choć i tu akurat torsen nie szaleje, co każdy oglądający słynną próbę q5 widział.

Żeby nie było jeździłem quattro z mocnym silnikiem, ze słabszym, ale rownież sporo jeździłem SUVem z napędem na przednią oś, i to z dieslem. Nie widziałem żadnego problemu.

FWD jest spoko ale nie do tej wielkosci samochodu.

Nie rozumiem. Że duże, czy, że małe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem. Że duże, czy, że małe?

za duzei ciezkie , a A6 z napedem na przod to juz wogle jakies nieporozumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super :good: :good: :good: :good: gratulancie morze kiedyś też sie dorobię :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale doskonale wiemy, że większości kierowców taki napęd do niczego nie jest potrzebny, no chyba, że wykopać się ze śniegu

no i tutaj się mylisz , nie tylko na śliskim poznaje się zalety Quattro również na suchym widac jego zalety no ale cóz dyskusja do niczegonie zmierza kazdy chwali to co ma, a więc skończmy OT w temacie kolegi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie zalety na suchym w normalnej jeździe? Mam prawko od 10 lat, większość bez 4x4, silniki mocne i nigdy na suchym nawet lekko nie wpadłem w poślizg, ESP nie zaświeciło. Emerycko nie jeżdżę. Grubo przesadzacie. Quattro to super sprawa, ale bez przesady. Dodatek i to dla większości kierowców zbędny.

za duzei ciezkie

a4 jest duże i ciężkie? :blink:

W autach jak a6 owszem lepszy byłby rwd niż fwd, ale awd to żaden obowiązek. Nie bądźcie tak zapatrzeni w swoje audi :thumbdown:

U większości producentów aut osobowych, sedanów, kombi napęd 4x4 to margines sprzedaży. To tylko w audi i z oczywistych względów subarki mają bardziej spopularyzowany napęd na dwie osie. Jeśli twierdzicie, że audi bez quattro jeździ słabo, to dziękuję, wybiorę forda albo skode. Te całkiem dobrze sobie radzą z napędem na przód :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie zalety na suchym w normalnej jeździe? Mam prawko od 10 lat, większość bez 4x4, silniki mocne i nigdy na suchym nawet lekko nie wpadłem w poślizg, ESP nie zaświeciło. Emerycko nie jeżdżę. Grubo przesadzacie. Quattro to super sprawa, ale bez przesady. Dodatek i to dla większości kierowców zbędny.

A Ja mam prawo jazdy od 15 lat i co to zmienia ? Nie wpadłes nigdy w delikatny poślizg :shocked: :shocked: :shocked:

Z tego co widze jesteś z grodu Kraka :naughty:

A wiec przejedziesz się ta samą trasa oską i Quattro moze sie czegoś dowiesz wiecej OCB , zapraszam na spota w Niedzielę do Galerii Kazimierz :decayed:[br]Dopisany: 19 Styczeń 2011, 22:27_________________________________________________

. Jeśli twierdzicie, że audi bez quattro jeździ słabo, to dziękuję, wybiorę forda albo skode. Te całkiem dobrze sobie radzą z napędem na przód :)

ale kto tak twierdzi ? Quattro lepiej się trzyma drogi przecież tylko o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie zalety na suchym w normalnej jeździe? Mam prawko od 10 lat, większość bez 4x4, silniki mocne i nigdy na suchym nawet lekko nie wpadłem w poślizg, ESP nie zaświeciło. Emerycko nie jeżdżę. Grubo przesadzacie. Quattro to super sprawa, ale bez przesady. Dodatek i to dla większości kierowców zbędny.

Q nie jest niezbedne, ale jak ktos pojezdzi jakis czas Q, to juz nie chce oski.

Jak jezdzilem dieslem, to tez nie chcialem jakos strasznie przesiasc sie na PB, teraz juz mi nie usmiecha sie jazda dieslem :wink4:

Q lepiej i pewniej sie prowadzi. Ciagna wszystkie 4 kola i to czuc w zakretach nawet na suchym.

O mokrej nawierzchni nie wspominam. Daj gazu w ostrym zakrecie w FWD... na mokrym oczywiscie.

Poza tym - dla kogos kto jezdzi spokojnie Q jest zbedne, najwyzej pomeczy sie troche na sniegu.

W autach, ktore maja duzo PS i NM naped na 4 lapy jest niezbedny. Spora oszczednosc na oponach :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...