Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVF] Przewody hamulcowe w oplocie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Andy, Suli.. przewody zrobione. Do odebrania u mnie lub we wtorek na spocie.

Opublikowano
:good: :good: :good:
Opublikowano

Andy, Suli.. przewody zrobione. Do odebrania u mnie lub we wtorek na spocie.

masz moze jakies fotki tego ustroństwa ???? :> :> :> :>

Opublikowano

masz moze jakies fotki tego ustroństwa ???? :> :> :> :>

cyknę dziś z domu.. [br]Dopisany: 11 Marzec 2011, 10:05_________________________________________________powiem tylko, że jestem pozytywnie zaskoczony jakością wykonania :)

Opublikowano

masz moze jakies fotki tego ustroństwa ???? :> :> :> :>

cyknę dziś z domu.. [br]Dopisany: 11 Marzec 2011, 10:05_________________________________________________powiem tylko, że jestem pozytywnie zaskoczony jakością wykonania :)

nie jestem zdziwiony :good:

Opublikowano

dsc023311280x960.jpg

dsc023321280x960.jpg

dsc023331280x960.jpg

Opublikowano

aa Sruby do tego ????? :mysli: :mysli: :mysli:

Opublikowano

aa Sruby do tego ????? :mysli: :mysli: :mysli:

pasują ze starych :)

Opublikowano

wiem ze pasują ze starych, tylko zdjąc podkładki nie jest łatwo :mysli: :mysli: :mysli:

Opublikowano

wiem ze pasują ze starych, tylko zdjąc podkładki nie jest łatwo :mysli: :mysli: :mysli:

nie powinno być problemów, jak będą jakieś komplikacje z podkładkami to dam znać :)

Opublikowano

wiem ze pasują ze starych, tylko zdjąc podkładki nie jest łatwo :mysli: :mysli: :mysli:

nie powinno być problemów, jak będą jakieś komplikacje z podkładkami to dam znać :)

MOJE STARE PODKLADKI POSZLY SIE ...przy demontazu

Opublikowano

dlatego o tym pisze, jak sie zdejmie podkładki to gwinty na srubach sa do du...py

jakiś czas temu SID miał takowe wystawione na alledrogo

Opublikowano

Wyjdzie w praniu, zdam relację z montażu.

Opublikowano

wyjdzie, wyjdzie, nim zaczniesz to montowac przygotuj sobie śruby i podkladki

  • 7 lat później...
Opublikowano

Odkopie - przewody w oplocie pasuja do wszystkich rozmiarow oraz oska/q? Tylko jeden jest ich rozmiar/gwint itp?

Opublikowano
5 godzin temu, trepek napisał:

Odkopie - przewody w oplocie pasuja do wszystkich rozmiarow oraz oska/q? Tylko jeden jest ich rozmiar/gwint itp?

takie same

mam jak chcesz

  • 2 lata później...
Opublikowano

Odkopię temat i chciałbym otworzyć dyskusję dot. trwałości przewodów, a w szczególności tych w oplcie. Ostatnio miałem sytuację w której przewód w oplocie strzelił po 8 latach użytkowania i przejechaniu 130 kkm. Na szczęście stało się to na postoju, gdy w ramach testu mocno nacisnąłem na hamulec. W efekcie trochę nerwów, laweta i serwis, ale nie chcę myśleć co by się mogło wydażyć gdyby uszkodzenie nastąpiło w trakcie jazdy.

Wydaje się że 8 lat to nie tak dużo, szczególnie że część forumowych aut zapewne jeździ jeszcze na oryginalnych przewodach hamulcowych, a więc w niektórych przypadkach 20 letnich. Przewód strzelił w prawym przednim kole, a więc tam gdzie dużo pracuje (koło skrętne, szczególnie narażone na pracę w dużych zakresach np.wjazdy na krawężniki itp.). Piszę to z uwagi na fakt że wybierając przewody w oplocie (dwa razy droższe od standardowych) wydawało mi się że są pewniejsze i nie będę musiał ich już wymieniać, okazuje się jednak że jest inaczej i tym samym chciałbym uczulić forumowiczów aby sprawdzać przewody pomimo dobrego stanu wizualnego. Aby mieć pewność wypadałoby je jednak regualnie wymieniać, a takiej informacji ani tu na forum ani na stronie producenta nie znalazłem. Sądzę że niewiele osób zastanawia się nad ponowną wymianą zakupionych już przewodów. Dodam tylko że u mnie układ był regularnie sprawdzany a płyn wymieniany co dwa lata . 

Przy tej okazji w serwisie dowiedziałem się że jakiś czas temu taki sam przewód strzelił znajomemu w A4 B7 i to po krótszym czasie użytkowania. Usłyszałem również opinię że przewody w oplocie są szytwniejsze i mogą przez to być bardziej podatne na uszkodzenia powstające w wyniku pracy koła.

Przy najbliższej okazji wrzucę zdjęcia uszkodzenia. Może spróbuję zareklamować przewody bo niby mają dożywotnią gwarancję. Niemniej nie o reklamację się rozchodzi a o bezpieczeństwo podróżujących. W aucie mam zestaw 320/288 aby mieć pewność że w awaryjnych sytuacjach hamowanie będzie skuteczne. Przerwany przewód to pedał w podłodze i bardzo nieprzyjemna świadomość że auta praktycznie nie da się zatrzymać. Faktem jest że nasze auta są już mocno leciwe a lata swojej świetności i pewności elementów mają za sobą. Niemniej auta te dłubiemy i doposażamy, regualnie wymieniając części eksploatacyjne tak by dojechać do celu. Ja mimo że dbam o auto tym razem do celu dotarłem na lawecie. Po tej sytuacji zakupiłem już standardowe przewody hamulcowe.

Czy ktoś z Was miał już taką sytuację i podzieli się swoimi przemyśleniami?

Polecam również regularne testowanie układu hamulocwego mocnym deptaniem hamulca na postoju, tak by w układzie wytworzyć maksymalne ciśnienie. Mnie to uratowało przed potencjalną tragedią. 

Edytowane przez bobikos

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

U mnie też przewód w opleci Hel strzelił po 3latach!! Na szczęście nie w trasie tylko podczas badania technicznego. Założyłem teraz zwykłe przewody

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.