Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Ocena stanu rozrządu.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Gdy kupowałem swój samochód osoba która mi go sprzedawała twierdziła że rozrząd był robiony przy pewnym stanie licznika... licznik mozna cofnac itd.

Czy mozna jakos stwierdzić stan rozrządu? Ile mu mniej wiecej pozostało czy juz nadaje sie do wymiany? :mysli:

Opublikowano

Ale przedstawił Ci jakieś faktury,rachunki części?

Na słowo bym nie wierzył...

Pewność ma się wtedy kiedy sam wymieniasz

Opublikowano

jak nie rozbierzesz to się nie dowiesz :gwizdanie:

Opublikowano
  • Autor

Jest śmieszna naklejka i nic więcej....

To będzie trzeba widze chyba rozebrac i jak cos wymienic.... :chytry:

a czym będzie sie objawiac jego zuzycie? ogladajac go z zewnatrz?

Opublikowano

Lepiej wymieniaj. Bedziesz wiedział kiedy zrobiony a jak Ci strzeli to dopiero bedizesz miał problem i koszty...

Opublikowano

Po wyglądzie duzo nie zobaczysz, lepiej wymieniaj będziesz spokojniejszy :wink4:

Opublikowano

Jest pewien sposób na Vagu sprawdź jak masz ustawiony kąt wtrysku. Jeżeli jest 50 to znaczy ze dopiero co był wymieniony jeżeli ta wartość jest inna to znaczy że już pasek się trochę rozciągnął.

Ta metoda jest skuteczna jeżeli znasz nastawę po założeniu paska, można przyjąć założenie że było 50, jednak na 100% to tylko tak jak piszą koledzy tylko rozebranie i zobaczenie w jakim stanie jest pasek.

PS Ja po zakupie zawsze wymieniam, bez względu co mówił sprzedawca.

Opublikowano

Nie ma co tu wymyslac :)

..nie znasz przy jakim przebiegu byla wymaiana, jak ktos uzytkował auto, itd. itp. :hi:

................. płaci dwa razy (w miejscu kropek wstawcie sobie odpowiednie okreslenie osoby - bez urazy oczywiscie :hi: [br]Dopisany: 11 Styczeń 2011, 12:45_________________________________________________

Ta metoda jest skuteczna jeżeli znasz nastawę po założeniu paska, można przyjąć założenie że było 50, jednak na 100% to tylko tak jak piszą koledzy tylko rozebranie i zobaczenie w jakim stanie jest pasek.

jak juz bym rozebrał to od razu wymienił :naughty:

Opublikowano

Jeśli nie widziałeś żadnego sensownego potwierdzenia kiedy był robiony rozrząd, to proponuję wymienić.

Poleganie na wartości kąta może być mylące, gdyż ktoś mógł go wcześniej ustawiać (np. co roku jak się zaleca) lub mógł go w ogóle nie ustawiać od nowości.

Ocena wizualna też nie zawsze da pewną odpowiedź (chyba że pasek już pęka albo się strzępi). Mój po 85 tyś wiele się nie różnił od nowego, który kupiłem (poza lekko wytartymi napisami).

Opublikowano

PS Ja po zakupie zawsze wymieniam, bez względu co mówił sprzedawca.

:thumbup: mam takie same podejscie

Opublikowano

ja tak samo, rozrzad i plyny eksploatacyjne to pierwsza rzecz jaka robie gdy kupie auto i nigdy nie mialem problemow :)

Opublikowano

Jest pewien sposób na Vagu sprawdź jak masz ustawiony kąt wtrysku. Jeżeli jest 50 to znaczy ze dopiero co był wymieniony jeżeli ta wartość jest inna to znaczy że już pasek się trochę rozciągnął.

Ta metoda jest skuteczna jeżeli znasz nastawę po założeniu paska, można przyjąć założenie że było 50, jednak na 100% to tylko tak jak piszą koledzy tylko rozebranie i zobaczenie w jakim stanie jest pasek.

PS Ja po zakupie zawsze wymieniam, bez względu co mówił sprzedawca.

I tu sie kolego niezgodze dzisiaj minelo wlasnie 50tys od wymiany i kat stoi tak jak stal 49-50,dodam ze go ustawialem przed tym jak jeszcze rozrzad sam wymienialem

Opublikowano

Może łańcuch założyłeś :) To nie jest sposób na 100% pewny. Jeden się rozciągnie a inny nie, zależy pewnie od jakości. Ahe jest to jakiś alternatywny sposób.[br]Dopisany: 11 Styczeń 2011, 16:45_________________________________________________Kolega pytał jak można sprawdzić więc podałem też i inny sposób, a po oględzinach jesteś w stanie ocenić ile wytrzyma pasek?? Na jednym będzie widać że jest złom a na drugim nie.

Opublikowano

ja pasek jest długo na silniku to od str zębów jest rudawy nalot i widac rowarstwienia.

PS:rozrzad do AFN'a kosztuje 230zł.

co do wymiany sa rózne kwoty i rózni mechanicy którzy to zrobiaza 300zł(zdejmie załozy i won) a inny sie do tego przyłoży.rozbierajac zrobi weryfikacje elementów-czesci powiadomi cie co jeszcze zobaczył itd..., ja np biore za to 600zł+ jesli cos dojdzie.

Opublikowano

Wymień rozrząd koszty nie są aż takie duże i spisz spokojnie do następnej wymiany

Opublikowano

moze nie tyle śpisz co jeżdzisz spokojnie:) nie musisz sie martwić że coś nie wytrzyma. ja też proponuję wymienić

Opublikowano

Daj zdjęcie naklejki zobaczymy jak ona wygląda -co on tam nakleił.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.