Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Naciąg


Siwy

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jaka opona bedzie najlepsza, zeby byl fajny naciag na felge 18" o szerokosci 8 lub 8,5 cali :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze by było jakbyś jeszcze podał wielkość felgi

18"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet przy 8,5" szału nie będzie, najlepiej chyba 215/40, w miarę dostępny rozmiar w używkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy jeśli mam fele 8,5J 18" i oponki Nexen na tym nowe 215/35/18 to słysze z przodu taki szmer przy prędkości 60-80 km/h, coś jakby nierówna praca opon z przodu z tyłu jest cichutko, pytanie brzmi - czy może to być spowodowane przez naciąg? zła praca opony i nierównomierne odprowadzanie powietrza? poniżej/powyżej tej prędkości efekt ten znika, czym to może być spowodowane? łożyska nowe z przodu i z tyłu

Może za niskie/wysokie ciśnienie? mam po 2,5 bar nabite

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam śmigam z naciągiem, nieco większym bo na feldze 9j mam opone o szerokości 205, może powinieneś mieć naciągnięte jeszcze raz, jeśli to wina opony to strzał z inflatora powinien załatwić sprawę, mógł zrobić się bąbel, ciśnienie masz dobre:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam śmigam z naciągiem, nieco większym bo na feldze 9j mam opone o szerokości 205, może powinieneś mieć naciągnięte jeszcze raz, jeśli to wina opony to strzał z inflatora powinien załatwić sprawę, mógł zrobić się bąbel, ciśnienie masz dobre:decayed:

strzał z czego?:decayed:

tylko ze przekładałem z tyłu na przód i cały czas słyszę to z przodu:kwasny: nie jest to może uporczywe ale mnie nerwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Strzał z inflatora powoduje uszczelnienie opony na obręczy tak, aby można było zwykłym sposobem napompować koło do przepisowego ciśnienia."

używane do naciągania opon =D nie wiem jak Ty miałeś naciągane, ja właśnie z pomocą tego urządzenia:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie używali tego urządzenia na pewno, w czymś to przeszkadza? Ułatwia to jedynie osadzenie opony na feldze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzał z inflatora stosuje się tylko i wyłącznie jak opona nie chce naskoczyć, jeśli u Ciebie nie skorzystali z urządzenia to widać nie było takiej potrzeby :wink: Jeśli coś Ci chuczy a przekładałeś koła prżód tył to myślę że problem jest w czymś innym, u siebie jeździłem na większych naciągach i nie było żadnego huczenia:wink: może poprostu opony mają wadę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzał z inflatora stosuje się tylko i wyłącznie jak opona nie chce naskoczyć, jeśli u Ciebie nie skorzystali z urządzenia to widać nie było takiej potrzeby :wink: Jeśli coś Ci chuczy a przekładałeś koła prżód tył to myślę że problem jest w czymś innym, u siebie jeździłem na większych naciągach i nie było żadnego huczenia:wink: może poprostu opony mają wadę?

oponki przekładałem z tyłu na przód i tylko z przodu słysze cały czas jedno koło, raczej to nie opony własnie, bo te wydają mi się być ciche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to przeloz teraz całe do przodu, jeśli to wina opon będą huczeć z tył, jeśli będzie słuchać huczenie z przodu, wykluczysz sobie oponki:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to przeloz teraz całe do przodu, jeśli to wina opon będą huczeć z tył, jeśli będzie słuchać huczenie z przodu, wykluczysz sobie oponki:wink:

spadaczyło mi łożysk z przodu i wymieniłem firma jakaś japońska KYK:decayed: ale panowie oponki i tak na handel, nówki, jedak róznica między 225/40 a 215/35 jest dla mnie znaczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...