Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Czujniki parkowania w listwie zderzaka -czy nie za nisko?


czarny_281

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Panowie może będziecie w stanie mi pomóc. Sporo szukałem na ten temat, jednak nigdzie nie dostrzegłem konkretnej odpowiedzi. Liczę na to , że któryś z Kolegów osobiście montował czujniki w ten sposób i ma swoje własne zdanie na ten temat potwierdzone praktyką. Chciałbym zamontować zwykłe czujniki parkowania bez żadnych wodotrysków typu wyświetlacz, tylko sygnalizacja dźwiękowa (chyba wybór padnie na firmę Stig), rzecz w tym że zastanawiam się czy element w którym chcę nawiercić otwory, czyli nielakierowany fragment zderzaka z wycięciem na końcówkę tłumika nie jest zbyt nisko od ziemi. Czy nie będzie wykrywał mi gruntu jako przeszkody? Nie wiem jaką specyfikację mają czujniki które wymieniłem, ale normalnie odległość od ziemi podawana jest ok 45-50cm. Wybrałem listwę, gdyż 1) byłoby mi łatwiej je zamontować, 2) nie byłyby tak widoczne. Ważne tylko aby działały poprawnie. Kurcze rozpisałem się :>. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie cofając i dojeżdżając do krawężnika wykrywa przeszkodę dając czujniki tak nisko mogą ciągle piszczeć ja bym nie ryzykował i zamontował je jak każdy w zderzaku :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujniki musisz zamontować zgodnie z instrukcją, czyli przeważnie na wysokości 40-50cm od podłoża,

u siebie montowałem na takiej wysokości wiercąc otwory w zderzaku i nie miałem żadnych problemów z montażem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W fabryce zamontowane są w dokładce zderzaka, ale ona wtedy jest inaczej wyprofilowana :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za pomoc. Trzeba będzie jednak zrezygnować z tej listwy. Jeszcze raz dzięki.

[br]Dopisany: 14 Styczeń 2011, 17:08_________________________________________________Odgrzewam swój własny kotlet, ale chyba warto. Otóż wczoraj zamontowałem czujniki parkowania w swojej "Czarnej Inez" :> Mimo ostrzeżeń Kolegów, poszedłem trochę na ryzyko i wcisnąłem czujniki w listwę. Pomijając fakt że montaż w samym zderzaku wyglądałby do niczego to jak się okazuje za skorupą jest kawał belki. Wybrałem wcześniej wspomniane czujniki z sześciostopniową sygnalizacją bez wyświetlacza (to nie jest reklama, nie mam żadnych udziałów w firmie). Nie ukrywam że sam wątpiłem w to czy nie wywaliłem 117 zł (razem z przesyłką) w błoto, liczyłem się z tym że najwyżej czujniki będą siedzieć w listwie, ale bez podłączenia do układu -na wypadek gdyby okazało się że są za nisko i będą wariować. Tym bardziej nie liczyłem na wiele, bo według producenta powinny być zainstalowane na wysokości 55-65 cm nad podłożem (gdy zadzwoniłem odradzono mi montaż). Tym czasem wszystko działa jak należy.

Co do samego montażu: Producent zaleca następujące odległości czujników od siebie:

odległość pomiędzy dwoma środkowymi czujnikami to 40cm, a od nich do skrajnych 30cm, zaś odległość od boku auta do skrajnych czujników 9-15cm. W żaden sposób te odległości nie pasowały do mojego autka, więc rozmieściłem je następująco:

odległość pomiędzy dwoma środkowymi czujnikami to 44cm

między wewnętrznym prawym i skrajnym prawym (oraz analogicznie czujniki lewe) 33cm, zaś odległość od boku auta do skrajnych czujników taka jaka wyszła sama, ale myślę że też niewielka różnica od tej zalecanej.

Wysokość punktów do wywiercenia otworów zapunktowałem na 35cm od podłoża, czyli w miejscu gdzie profil listwy jest najbliższy pionowi, dzięki czemu moje czujniki posiadające lekko skośną powierzchnię "patrzą" chyba nawet bardzo nieznacznie ku górze (prawie niezauważalne).

Podsumowując wygląda to zbliżenie do oryginału, działa bezproblemowo no i jeżeli ktoś chce zaryzykować to ja śmiało mogę powiedzieć że warto. Aha nie wiem jak z krawężnikami ani z cienkimi słupkami, nie miałem okazji przetestować, jeżeli będzie ktoś chciał to napiszę. U mnie z całą pewnością stwierdzam że nie wykrywa (ku mojemu miłemu zaskoczeniu) podłoża jako przeszkody :).

Co do samych czujników które zastosowałem: Otwornica mogłaby mieć ciut mniejszą średnicę -dla pewności chyba złapię od środka klejem na gorąco aby zapobiec ich przekręcaniu. Gniazda w centralce są masakrycznie delikatne, mam wrażenie że po podpięciu wtyków, wyjęcie ich zaowocuje wyrwaniem gniazd, no ale to przy ewentualnym demontażu. Przy kupie śniegu sygnał wręcz błyskawicznie przechodzi w ciągły (powinno być 6 etapów powiadomienia,mam wrażenie że przynajmiej 2-ch pierwszych nie ma) -no ale jest wykrywana. Na przeszkodach typu inne auto, ściana itp. sygnał ciągły jest przy 30cm od czujników, czyli od najbardziej wypukłej części mojego zderzaka do innego auta jest odległość ok 25cm -grubość lakieru lecz jak dla mnie świetnie. W razie pytań chętnie odpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze zrobiłeś ja miałem oryginalnie w tej listwie i tak oryginalnie jest montowane pozdrawiam .powiem tak zauważysz też róznice jak będzie deszcz padał też będzie dawać ciągły sygnał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż fotki jak one wygladaja u Ciebie bo tez sie przymierzam do czujników cofania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamontowane w górnej części zderzaka (akurat w tym miejscu nie ma kolizji z belką wewnątrz zderzaka) i nie ma takiej opcji żeby układ sygnalizował przeszkodę przy mokrej czy zaśnieżonej nawierzchni pomimo że żadnej przeszkody nie ma, wszystko działa ok, szczerze mówiąc na cholerę mi czujniki jak nie spełniałyby swojego zadania podczas deszczu czy śniegu. A co do wyglądu to kwestia gustu, mnie się podoba :)

Jaj będę miał chwilę to wstawię fotkę. Cały zestaw kupiłem na allegro, był polecany tutaj na forum w którymś z tematów odnośnie montażu sygnalizacji cofania w B5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za tak późną odpowiedź, jednak krucho z czasem i nie siedziałem w ostatnim czasie przed komputerem. Poniżej foty jak to wygląda u mnie. Nie śmiejcie się, ale był mróz na dworze i przetarłem tylko zderzak, więc wygląda to jak wygląda. Na szczęście niedługo wiosna... :>

DSC00110.jpg

DSC00111.jpg

DSC00113.jpg

DSC00115.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc i ja podłączę się pod temat.Czy montował ktoś czujniki w listwie przy zamontowanym haku? Czy czujniki mi go nie wykryją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zachowac odstęp od haka i nie bedzie problemu czyli około 30-40cm po obu stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz do użytkownika kowi87 on ma i czujniki i hak,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamontowane w górnej części zderzaka (akurat w tym miejscu nie ma kolizji z belką wewnątrz zderzaka) i nie ma takiej opcji żeby układ sygnalizował przeszkodę przy mokrej czy zaśnieżonej nawierzchni pomimo że żadnej przeszkody nie ma, wszystko działa ok, szczerze mówiąc na cholerę mi czujniki jak nie spełniałyby swojego zadania podczas deszczu czy śniegu. A co do wyglądu to kwestia gustu, mnie się podoba :)

Jaj będę miał chwilę to wstawię fotkę. Cały zestaw kupiłem na allegro, był polecany tutaj na forum w którymś z tematów odnośnie montażu sygnalizacji cofania w B5.

Kolego, możesz podrzucić fotki swojego zderzaka z czujnikami. Przymierzam się do montażu czujników, zastanawiam się czy nie dać ich wyżej, żeby nie było problemów z działaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...