Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bixenon w mojej A4 już nie paruje


chmiel11

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM
Poddałem swoje przednie reflektory procesowi własnoręcznego odnowienia.
Ogólnie reflektory miały drobne odpryski od kamyków i tzw. pajęczynki oraz zabrudzenia od środka.
Do odnowienia potrzebne są:
Papier wodny 800
Papier wodny 1500
Papier wodny 2500
Pasta TEMPO
Szmatka
Wkrętak
Silikon
Wazelina techniczna

Po demontażu reflektora włożyłem go do piekarnika na 120 minut w temp. 80'C ,aby odparowała woda ze środka(wyższa temperatura nie jest wskazana żeby plastik się nie odkształcił).Reflektor przy suszeniu był rozłożony –bez żarówek oraz bez gumowych rurek odpowietrzających.Po podgrzaniu lampy chciałem odkleić szkło aby je wyczyścić od środka ale u mnie nie odeszło.

Zewnętrzną część klosza matujemy pod wodą papierem wodnym najpierw 800 aż zejdą największe odpryski (mi zajęło to ok.25min) później 1500 (też ok.15min) i 2500 (ok.15min).


Czas na pastę TEMPO polerujemy 20 minut. Uszczelniamy lampę silikonem i składamy reflektor. W miejscach (od góry) gdzie są regulacje (wkręt z tworzywa i metalowy wkręt)nałożyłem grubą warstwę wazeliny technicznej. Na koniec poprzetykałem cienkim drutem odpowietrzniki-gumowe rurki oraz ich wloty do reflektora. Były czyste ale nie zaszkodzi sprawdzić.

W razie pytań proszę o PW to podam numer telefonu i wszystko wyjaśnię. Naprawdę polecam. Różnica totalna tylko szkoda że nie udało mi się wyczyścić odblasków i szkła reflektora od wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie pytań proszę o PW to podam numer telefonu i wszystko wyjaśnię. Naprawdę polecam. Różnica totalna tylko szkoda że nie udało mi się wyczyścić odblasków i szkła reflektora od wewnątrz.

nie wolno dotykać odbłyśników tak samo jak żarówek, dowiedziałem się o tym jak regenerowałem swoje, tłuszcz znacząco przyspiesza ich starzenie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytako do kolegów. W mojej A4 tez parują leflektory. :confused4: Ale mam zaślepione Z tyłu na dekielku takie małe otwory średnicy ok 5 mm. Czy to są te odpowietrzniki. Czy możeliwe że jak je odetkam to przestaną mi parować lampy. W sumir to na lewym i prawym świetle mam je zaślepione ale lewa lampa bardziej paruje prawa zaczęła dopiero teraz nie dawno lekko parować. Czy można coś zrobić aby nie parowały w jakiś inny sposób..

Proszę o porade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, te otwory to nic innego jak odpowietrzniki, usun zatyczki o zobaczysz czy to pomoze, powinno ale spotkalem sie z przypadkami ze bez suszenia sie nie obchodzilo, tak jak napisal autor tego posta Chmiel11. Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy takie polerowanie "szkiel" od zewntatrz nie powoduje jakiegos nieporzadanego zalamaia lub znieksztalcenia dosc mocnej wiazki swiatla ktora wysyla xenon?Mysle o takiej polerce u siebie ale boje sie zeby nie bylo efektu podobnego do jak to czasami bywa przy polerowaniu od zewnatrz szyby czolowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z powłoką ochronną :mysli: każdy reflektor ją ma ,a jak ją spolerujesz to zaraz zacznie matowieć :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z powłoką ochronną :mysli: każdy reflektor ją ma ,a jak ją spolerujesz to zaraz zacznie matowieć :gwizdanie:

ja nic nie wiem o powloce ochronnej ale warto sie czegos dowiedziec.Moje reflektory maja pelno drobnych uderzen z piasku i kamieni i male ryski wiec ta powloka w tych miejscach juz nie istnieje.No ale jestem ciekaw czy w ogole taka jest na bi xenonie w b6 :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat juz był i w moim Bi pomogła wazelina techniczna.

Woda dostawała sie śrubą do regulacji wysokości.

Rozebrałem cały ten bajerek przesmarowałem uszczelki i jest super.

Lampa przestała parować. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z powłoką ochronną :mysli: każdy reflektor ją ma ,a jak ją spolerujesz to zaraz zacznie matowieć :gwizdanie:

ja nic nie wiem o powloce ochronnej ale warto sie czegos dowiedziec.Moje reflektory maja pelno drobnych uderzen z piasku i kamieni i male ryski wiec ta powloka w tych miejscach juz nie istnieje.No ale jestem ciekaw czy w ogole taka jest na bi xenonie w b6 :mysli:

Każdy ma ochronę.Lakierowany jest lakierem bezbarwnym,aby szkło się nie zmatowiło :) pisałem o tym przy rysach na szkle w B7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z powłoką ochronną :mysli: każdy reflektor ją ma ,a jak ją spolerujesz to zaraz zacznie matowieć :gwizdanie:

ja nic nie wiem o powloce ochronnej ale warto sie czegos dowiedziec.Moje reflektory maja pelno drobnych uderzen z piasku i kamieni i male ryski wiec ta powloka w tych miejscach juz nie istnieje.No ale jestem ciekaw czy w ogole taka jest na bi xenonie w b6 :mysli:

Każdy ma ochronę.Lakierowany jest lakierem bezbarwnym,aby szkło się nie zmatowiło :) pisałem o tym przy rysach na szkle w B7

to co bedzie jak wypoleruje sobie szybe reflektora?rozumiem ze stanowczo odradzasz? [br]Dopisany: 30 Wrzesień 2008, 21:41_________________________________________________

Temat juz był i w moim Bi pomogła wazelina techniczna.

Woda dostawała sie śrubą do regulacji wysokości.

Rozebrałem cały ten bajerek przesmarowałem uszczelki i jest super.

Lampa przestała parować. :good:

przeczytales sam temat a nie tresc.Nie pytalem o parowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jeszcze kogoś interesuje problem parujących reflektorów to u mnie zrobiłem to w łatwy i jak na razie skuteczny sposób.

Po prostu delikatnie odtłuściłem górę oprawy - tam na złączeniu przy uszczelce. Wziąłem silikon w spray-u i prysnąłem raz na jedną oprawę raz na drugą (uwaga nie za mocno, aby płyn nie dostał się do środka). Odczekałem, aż odparuje i powtórzyłem to jeszcze dwa razy. Ten płynny silikon ładnie doszczelnił te łączenie i problem całkowicie zniknął. Jak wiecie nie dawno paręnaście razy nieźle lało, a światełka czyściutkie - żadnej pary :>

Zabieg był wykonany jakieś 3-4 miesiące temu, więc polecam tą metodę :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie parowanie zalatwilem w calkiem inny sposob: w wiekszosci przypadkow lampy parują bo woda splywajaca po blotniku dostaje sie gora przez srube regulacji do lampy,wczesniej smarowalem ta srube wazelina ale po jakims czasie bylo to samo,w blotnikach nad sruba regulacyjna sa dwa kwadratowe otwory,mozna je zaslepic albo zrobic z silikonu cos w rodzaju hmm... takiego waleczka ok.4mm wysokiego ktory tak skieruje splywajaca wode aby ominela te otwory i nie lalo sie bezposrednio przez nie na sruby regulacji tylko je omijala i dalej pynela w dol po zewnetrznej stronie tych rynienek w blotniku,zrobilem tak prawie rok temu i jak reka odjal,nie wrzuce fotek bo sie posracie ze smiechu,zrobilem to troche na odpie...ol zeby przetestowac i tak juz zostalo,nie ma czasu takie pierdoly poprawiac sa ciekawsze rzeczy do dlubania :kox:,na szczescie widac to tylko po otwarciu maski,wiec przy zamknietej jest ok. czego nie mozna powiedziec o zaparowanych do polowy lampach po kazdym deszczu.mozna to zrobic nawet kiedy lampy sa zaparowane z czasem i tak odparuja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawaj foty ! jak nie ogólnie na forum to ja poprosze na maila : [email protected]

chciałbym to zrobić u siebie tylko nie wiem poprostu czy dobrze zrozumiałem a foty jakie by nie były zawsze pomagają !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawaj foty ! jak nie ogólnie na forum to ja poprosze na maila : [email protected]

chciałbym to zrobić u siebie tylko nie wiem poprostu czy dobrze zrozumiałem a foty jakie by nie były zawsze pomagają !!!

Widziałeś date poprzedniego postu??:kox::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic specjalnego... Zapodam dziś dwie foty co zrobić żeby bixy nie parowały :-)

to ja czekam z niecierpliwością. A jeśli chodzi CI o ten patent kokosa to u mnie on nie zadziała ponieważ ja już dawno kupiłem i włożyłem zaślepki w te dziury i dalej to samo. to ja czekam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym jak wymiana oringów i nakładanie smaru nie pomagało i lampy nadal parowały postanowiłem:

- Nakładkę znajdującą się na regulacji wysokości obsilikonować po wcześniejszym odtłuszczeniu (przepraszam że użyłem białego silikonu :decayed:) tak żeby woda nie podchodziła pod nią

Miniaturka na forum (kliknij a zdjęcie otworzy się w pełnym rozmiarze):

2d747276e34ae94dm.jpg

- W otwory przez które reguluje się wysokość upchałem lekko przypiłowane kawałki wężyków gumowych tak aby woda spływająca z maski nie kapała wprost na śrubę od regulacji tylko żeby oblecieła owy wężyk i spłyneła gdzie indziej

Miniaturka na forum (kliknij a zdjęcie otworzy się w pełnym rozmiarze):

b6b8792bea41ea01m.jpg

Wężyki mają taki otwór że można przez nie nadal regulować wysokość a po zastosowaniu takich rozwiązań zapomniałem co to parujące lampy mimo że wcześniej byłą masakra.

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym jak wymiana oringów i nakładanie smaru nie pomagało i lampy nadal parowały postanowiłem:

- Nakładkę znajdującą się na regulacji wysokości obsilikonować po wcześniejszym odtłuszczeniu (przepraszam że użyłem białego silikonu :decayed:) tak żeby woda nie podchodziła pod nią

Miniaturka na forum (kliknij a zdjęcie otworzy się w pełnym rozmiarze):

http://images48.fotosik.pl/580/2d747276e34ae94dm.jpg

- W otwory przez które reguluje się wysokość upchałem lekko przypiłowane kawałki wężyków gumowych tak aby woda spływająca z maski nie kapała wprost na śrubę od regulacji tylko żeby oblecieła owy wężyk i spłyneła gdzie indziej

Miniaturka na forum (kliknij a zdjęcie otworzy się w pełnym rozmiarze):

http://images45.fotosik.pl/1705/b6b8792bea41ea01m.jpg

Wężyki mają taki otwór że można przez nie nadal regulować wysokość a po zastosowaniu takich rozwiązań zapomniałem co to parujące lampy mimo że wcześniej byłą masakra.

Pozdrawiam!!!

kureczka no musze to spróbować , dzięki serdeczne za podpowiedź :hi::hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...