Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czyszczenie wtryskiwaczy - pompowtryskiwaczy Diesla


szyba

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem świeżo po zabiegu u siebie. Użyłem słoika, wężyków, filterka i trytytek do zaciskania węży. preparat 2666 :) Polecam wyjąć bezpiecznik od pompy paliwa. Syfu zebrało sie sporo, wrzucam zdjęcie filterka po operacji( przed był zółciutki)

DSC_0510_1.jpg

Efekt? Jakby troche ciszej, lepsza reakcja na gaz no i ustało szarpanie w określonym zakresie obrotów z którym zmagałem się już jakiś czas:whistling: Ogólnie polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam do czyszczenia wtryskow do swoich aut i klientow TUNAP... Jedyny minus tego, ze nie kupisz tych srodkow w zadnym sklepie... Trzeba z nimi podpisac umowe... Na poczatku a bylo to kilka lat temu podchodzilem bardzo nie ufnie... Efekty sa piorunujace!!! Duzo koncernow motoryzacyjnych, ktore maja problemy z ukladami paliwowymi i wtryskami ratuje sie ta metoda przed wymiana na Gwarancji wtryskow.. Wiele ASO ma podpisana z nimi umowe a wiele dyzych motoryzacyjnych serwisow firm sprzedaje ich chemie pod swoim Logo.. czesto takie ASO na akcje serwisowe stosuje ich chemie co swiadczy o tym, ze juz innego alternatywnego wyjscia nie maja.... Np. BMW AUDI SUBARU MAZDA

Czy to jest ten środek http://www.czyszczenia.pl/oferta/czyszczenie-ukladow-paliwowych/microflex983/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To filtr paliwa wymieniamy przed czy po operacji? Bo już sam nie wiem, jedni robią tak a inni inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób to równocześnie:wink:

Toś mu doradził :polew: W trakcie ma wymieniać? :wink:

Ja bym przed operacja założył jakiś tani ale nowy filtr a po operacji załozył już porządny markowy filtr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób to równocześnie:wink:

Toś mu doradził :polew: W trakcie ma wymieniać? :wink:

Ja bym przed operacja założył jakiś tani ale nowy filtr a po operacji załozył już porządny markowy filtr.

dobrze mu doradziłem:wink: w czasie operacji robisz obieg (słoik z preparatem- układ wtryskowy-filterek ze stacji benzynowej- słoik z preparatem) a drugi obieg w którym krąży paliwo to (zbiornik-filtr paliwa-zbiornik). Wyciągasz sobie bezpiecznik od pompy paliwa w baku(o ile w twoim aucie taka jest) i wtedy sobie na spokoju wymieniasz filtr paliwa. Po zabiegu podłączasz wszystko spowrotem i gotowe:naughty:

Można zrobić to oczywiście tak jak piszesz że puścić preparat czysczący przez normalny filtr ale po co dodatkowe koszty:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.panowie podpowiedzcie jaki srodek do tego typu zabiegu jest najlepszy w działanu czy to bedzie moly czy tunap??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko czy lepiej zrobić takie czyszczenie jak w opisie srodkiem 5154 czy może dolać do baku 5156.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i Jak doradzi ktoś najlepszy środek ??? tak czytałem o firmie tunap duzo serwisów aso stosuje chemie tej firmy zastanawiam sie nad czyszczeniem u siebie wtrysków na 4 cyl mam liche korekty prawie do 2 dochodzi i chciałbym troche to zniwelowac moze sie uda czyszczenie.. prosze o porade w sprawie tej chemi Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup LM a przy okazji sprawdź synchronizację walka rozrządu ma być około 0, czasem pomaga na korekcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wałek jest okej świezo po wymianie rozrzadu:decayed: mowisz LM a co powiesz na tunap?? tak czytam i chcaiłbym sie dowiedziec czegos na ten temat?? A i czy LM moge dolac do baku czy czyscic domowym jetclean hehe??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze przy zmianie filtra wale go do pełna LM i ognia. A raz na kiedyś do zbiornika. Tak czy owak LM. Tego drugiego na oczy nie widziałem bo LM mi styka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''Ja zawsze przy zmianie filtra wale go do pełna LM i ognia.'' czyli wlewasz go do baku czy do filtra?? a do baku tez cos daje czy w słoiki pod przewody paliwowe??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlewa go zamiast ropy do filtra paliwa.

Dobry patent swoją drogą:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś Czyscilem swoje pompki LM 5154 wg opisu z tego postu. Lm zakupiony w InterCarsie za 48zl. Po podłączeniu wezykow i odpaleniu auta silnik chodził ok 40 min zanim spalil specyfik. W tym czasie dodawaniem co raz gazu do 2,5 tys. Specyfik nie zmienił koloru, był do końca żółty.

Efekty - BRAK Nic się nie polepszylo, na szczęście tez nie pogorszylo. Jak dla mnie szkoda kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinienes sprawdzic bipy i korekcje na pompkach przed i po...

Przed mam zrobione logi, więc dziś zrobie po czyszczeniu i porównamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze myślałem ze trzeba dać mu trochę czasu na rozpuszczenie syfu. Od razu to nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...