Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czyszczenie wtryskiwaczy - pompowtryskiwaczy Diesla


szyba

Rekomendowane odpowiedzi

w silnikach 3.0 V6 TDI można tak samo czyścić wtryski jak jest to opisywane w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czymś one się niby różnią? Widziałeś, żeby na preparatach było wyszczególnione, do jakiej mocy silnika czyści to wtrysk???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale widzę że w temacie głównie jest o 1.9tdi, więc wolę zapytać czy w 3.0 można robić tak samo

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.10.2016 o 12:39, kamil-vag napisał:

Najprostsza recepta to:

- wąż paliwowy 8mm - 2 metry

- łączka 8mm x 2szt

- uniwersalny filtr paliwowy 8mm x 2szt

Odcinacie z węża taki kawałek z 20-30 cm, żeby połączyć króćce filtra paliwa, można też wyjąć bezpiecznik od pompy i wtedy ten zabieg jest zbędny...

Składacie wąż na pół i dzielicie na 2 i potem każdy wężyk znowu na 2 - mamy 4 wężyki - pomiędzy wężyki dajemy filterki paliwa - zwróćcie uwagę na strzałki - jednym ma zasysać paliwo, drugim wracać. Więc jeden montujecie strzałką do góry drugi na dół. Wężyk wypięty z filtra z białą strzałką - to zasilanie, wężyk ze strzałką niebieską (ten który wchodzi na podgrzewacz na filtrze paliwa) - to powrót. Wkładacie do puszki, słoika itp... najlepiej, żeby było widać ile zostało specyfiku, żeby nie zapowietrzyć układu. Miałem zdjęcie, więc zrobiłem jakiś tam schemat... trochę to łopatologicznie wytłumaczone, ale może co niektórym się przyda :P

o7a8qd8u.png

Po tej operacji myślę, że warto zastosować też - LIQUI MOLY 5122 Dodatek smarujący wtryskiwacze

@kamil-vag w weekend zamierzam zrobić tą operację w swoim aucie, jedno pytanie - auto ma cały czas sobie pracować na wolnych obrotach, czy czasami przygazować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.  Koledzy czy ktoś z Was dolewał w swojej A4 B8 Liqui Moly Pro-Line. Czy w żaden sposób to źle nie wpłynie na DPFa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko Panowie mam pytanko odnosnie tego specyfiku,uzywał juz ktos tego i mogłby sie podzielic opinia po zastosowaniu czy warto to zakupic i zastosowac ??? Pozdro 4 all :hi::wink:
millers-oils-diesel-power-ecomax-one-shot-boost-250ml.jpg

Ja uzywalem.. tzn uzywam nadal.. zadnej zmiany nie zauwazylem :)
Teraz mam w baku miersa do dpfa.. a za chwile wlexi do wtrysko.. i potem znowu ecomax az sie skonczy... ta butelka na 500 litrow paliwa starcza..
Ale nie wiem czy to nie placebo :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie używał ktoś z Was tego preparatu:

liqui moly Płyn do czyszczenia wtryskiwaczy Diesel 5154

http://www.liqui-moly.pl/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=46&virtuemart_category_id=63&Itemid=29

Auto to A4 B7 2.0TDI BRD, mechanik radził mi go kupić zalać ten preparat na praktycznie pusty bak + 10L ON i wyjeździć, to dobre rozwiązanie? Nie zaszkodzi mojemu autu?

Auto świeżo po wymianie wszystkich filtrów i oleju, więc nie chciałbym wymieniać od razu filtra paliwa, zakładać jakichś wężyków itp też nie, chce to wlać do baku, napiszcie czy to ma sens i czy ktoś z Was robił tak jak ja to opisałem za radą mechanika.

Edytowane przez PawelVK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś znający się na rzeczy mógłby mi doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to albo chcesz to zrobić dobrze albo nie chcesz. Słuszna metoda to podpięcie bezpośrednio. Lanie do baku to polsrodki. Może to faktycznie przyspieszyć zapchanie filtra ale to raczej w niewielkim stopniu. Bardziej martwił bym się tym że to wywalenie kasy w błoto :)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się żeby to zrobić tak jak opisane jest to na forum, więc wolę bezpiecznie wlać do baku jeśli to nie zaszkodzi mojemu autu.

Dlatego też o to Was pytam i proszę o rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem już ten liqui moly Płyn do czyszczenia wtryskiwaczy Diesel 5154

 

Napewno nic się złego nie stanie jak zrobię tak jak opisałem za radą mechanika?

"

Auto to A4 B7 2.0TDI BRD, mechanik radził mi go kupić zalać ten preparat na praktycznie pusty bak + 10L ON i wyjeździć, to dobre rozwiązanie? Nie zaszkodzi mojemu autu?

Auto świeżo po wymianie wszystkich filtrów i oleju, więc nie chciałbym wymieniać od razu filtra paliwa, zakładać jakichś wężyków itp też nie, chce to wlać do baku, napiszcie czy to ma sens i czy ktoś z Was robił tak jak ja to opisałem za radą mechanika.

"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jedyna słuszna metoda to kąpiel w ultradźwiękach, sam testowałem, robiłem pomiary itd... I te środki mało co dają... A już rozrzedzanie środków z paliwem to kompletna strata pieniędzy...

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39zł więc nie majątek a spróbować chyba warto :) Szczególnie, że robię to zapobiegawczo/profilaktycznie a nie dlatego, że coś mi się specjalnego dzieje.

 

Głównie chodzi mi o to czy mogę zrobić tak jak to opisałem wyżej i auto na tym nie ucierpi, bo czy zyska to się okaże później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jedyna słuszna metoda to kąpiel w ultradźwiękach, sam testowałem, robiłem pomiary itd... I te środki mało co dają... A już rozrzedzanie środków z paliwem to kompletna strata pieniędzy...

Pompiarze na forach nie raz pisali że jest to jedyny słuszny sposób - wtryski do wanienki ultradźwiękowej i zalać naftą.

Wysłane z OP3T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie ale przeczytał ktoś chociaż w całości co napisałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie stanie, ale to taki półśrodek... może coś pomoże może nie.
Bezpośrednie podłączenie będzie zawsze skuteczniejsze a najlepiej tak jak kamil napisał - kąpiel w wanience ultradźwiękowej.

Wysłane z OP3T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłem żebyś przeczytał co pisałem wyżej. MI NIC SIĘ NIE DZIEJE, ROBIE TO PROFILAKTYCZNIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...