Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż elementów pakietu oświetlenie - kratek nawiewów, lampki przedniej


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

z tego co piszesz to i tak będziesz musiał targać fotele i wykładzinę by zainstalować kable w podłodze (czerwone kostki), więc i tak będziesz tylko o krok o zamontowania tego jak w fabryce czyli do MK - nie ma co kombinować. Ja u siebie rozbierałem już trzy razy podłogę (raz do wymiany MK, a następnie dwa razy aby instalować oświetlenie pod nogami - za pierwszym razem mi nie poszło :( ), aby dostać się do MK i powiem Ci, że w tej chwili spokojnie jest to do wykonania w niecałe 30min (tzn demontowanie foteli by dostać się do MK)

aha, aby dostać się do MK nie musisz całej wykładziny targać, wystarczy odkręcić fotele i zdjąć osłonę progu - jak będziesz miał już to rozebrane to bez problemu podniesiesz na tyle wykładzinę by dostać się do MK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie rezacze mam pytanie .

Chodzi o lampki pod fotelami , czyli oświetlenie nóg dla pasażerów z tyłu po otwarciu drzwi.

Elektryka szyb z tyłu dołożona włącznie ze wszystkimi lampkami diodami i wszystkim co tam świeci i wszystko rychci aż miło .

Lampki z przodu oświetlające przestrzeń nóg dla kierowcy i pasażera miałem fabrycznie .

Zakupiłem lampki pod fotele wraz z uchwytami , wiązkami i kostkami czerwonymi męską i żeńską . Z tego co zdążyłem obadać to posiadam już takie kostki u siebie pod fotelami , więc będzie trzeba tylko przełożyć piny w odpowiednie miejsca z tych kostek które zakupiłem do kostek które mam fabrycznie w samochodzie .

Jak wyczytałem już w tym temacie to plusy z tych lampek trzeba puścić gdzieś do bezpiecznika nr2 w skrzynce bezpieczników a masy z tych lampek do modułu komfortu i to każda z lampek w inny pin.

Roboty na cały dzień :kwasny::thumbdown:

Wiec moje pytanie jest następujące , czy nie można pociągnąć tych wiązek od lampek pod fotelami gdzieś bliżej np: do kostek w słupkach B . Prawy fotel - prawy słupek B , lewy fotel - lewy słupek B. Tak żeby po otwarciu danych drzwi zaświecała się dana lampka tak jak to jest w oryginale. No chyba że ktoś ma jakieś inne rozwiązanie

Wiem że trochę kombinuję ale nie chce mi się znowu rozkręcać pół samochodu dla podłączenia tylko dwóch lampek.

Z góry dzięki za pomoc :hi:

cały urok w podłączeniu ori jest gdy dana lampka zapala się tylko wtedy gdy otworzysz dane drzwi a tym steruje MK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiedzcie czy dobrze kombinuje.

Zmieniam tapicerkę która ma pakiet oświetlenia. (czerwona/biala lampka oraz podswietlane klamki)

W każdej tapicerce wszystkie przewody idą do silniczka szyb. Tył też bo kupiłem tapicerki na 4 szyby.

Jak podłącze przód do silniczków to będą od razu świecić wszystkie lampki w drzwiach i podswietlenie klamki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz KOMFORT (numer) ?

Sprawdz co obsługuje twoj sterownik (szybki w pradzie ) :wink:

http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/all-b6-b7-lista-modulow-komfortu-opisem-funkcji-114454/index35.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że nie obsługuje lampek oświetlenia wnętrza to wiem ale chodziło mi tylko o przód.

Moduł będe zmienial na taki co obsługuje pakiet światło i 4 szyby w prądzie.

To moduł tez ma wpływ na te lampki co są w drzwiach czy tylko za te co są we wnętrzu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to mi chodziło. Czyli one będą normalnie świecić po podłączeniu do silniczka?

A podświetlanie klamek też leci do silniczka więc chyba też zadziała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to mi chodziło. Czyli one będą normalnie świecić po podłączeniu do silniczka?

A podświetlanie klamek też leci do silniczka więc chyba też zadziała?

zadziała:wink: jeśli masz 4 szyby w prądzie to za lampki w boczkach odpowiadają moduly w dzrzwiach , jeśli tył w korbie to te lampki świecą wtedy z MK:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi::hi::hi:

---------- Post dopisany 23-08-2012 at 10:52 ---------- Poprzedni post napisany 21-08-2012 at 21:37 ----------

Panowie te lampki w drzwiach gasną też same czy świecą cały czas jak otwarte drzwi bo mam takie wrażenie że bardzo długo świecą bez sensu jak sa drzwi otwarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podpiętego ori i gasną po około 10 minutach.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Potwierdzam , gasną po 10 minutach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to możliwe że kratki maja instalację a nie są podłączone?! Bo właśnie sprawdzałem i kabelki są ale nie świecą w nocy:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe podepnij 12v i powinny zadzialać. A w samochodzie podłącz środkową i prawą pod esp a lewą pod wyłącznik świateł.

Wysyłane z mojego GT-P3110 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy za lampki oświetlające przestrzeń nóg odpowiada jakiś bezpiecznik? Nagle z dnia na dzień przestały świecić. Te w drzwiach świecą normalnie, zarówno białe jak te czerwone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy za lampki oświetlające przestrzeń nóg odpowiada jakiś bezpiecznik? Nagle z dnia na dzień przestały świecić. Te w drzwiach świecą normalnie, zarówno białe jak te czerwone.

Sprawdź bezpiecznik nr 2 w skrzynce bezpieczników :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...