Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż elementów pakietu oświetlenie - kratek nawiewów, lampki przedniej


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

Mały DIY odnośnie oświetlenia podłokietnika (może się komuś przyda :wink:)

Potrzebne rzeczy:

  • 8E0 971 196 – w zestawie: LED z wiązką i gniazdkiem oraz klips metalowy

8E0.JPG?gl=PL

  • (893 971 632) – wtyczka do gniazdka
  • (000 979 133) – piny do wtyczki
  • Klej – np. Poxipol

Mod:

1. Wyjmujemy podłokietnik i zdejmujemy osłony (dokładniej opisane jest w tym wątku http://a4-klub.pl/vb/showthread.php?181477-ALL-B6-B7-Montaż-i-rozbieranie-podłokietnika)

2. Rozbieramy obudowę Leda

3. Wykonujemy otwór w podłokietniku i przekładamy przez niego Leda z wiązkąprzedziac kabel.jpg?gl=PL

4.przyklejamy tylną obudowę leda (za pomocą kleju) do tylnej osłony podłokietnika

tyl plastiku.jpg?gl=PL

5. Składamy obudowę z ledem na tylnej osłonie i montujemy wszystko z powrotem na podłokietnikzlozony led.jpg?gl=PL

6. Zakładamy gniazdko z metalowym klipsem na łapie podłokietnikaklips metalowy.jpg?gl=PL

7. Podłączamy +/- do zapalniczki (kable skrajne brązowy i niebieski)

8. Efekt końcowy

NIGTH ( Sorki za jakość zdjęcia :kwasny: ) & DAY

led fin night.jpg?gl=PLled fin day.jpg?gl=PL

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to trzeba zobaczyć na żywo... Zdjęcia to nie to samo, ale jest OK :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś foto jak to podświetlenie wygląda w tylnym podłokietniku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś foto jak to podświetlenie wygląda w tylnym podłokietniku ?

z tyłu tego niemam, też jestem ciekawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma zdjęcie panelu podświetlenia na podsufitce z tymi właśnie diodami. Chciałbum to u siebie zrobić, ale nie wiem w którym miejscu mam wywiercić otwory i czy dioda ma troszkę wystawać z otworu, czy być bardziej na równo lub w głębi otworu.
Akurat zdjecie miałem pod ręką

http://desmond.imageshack.us/Himg803/scaled.php?server=803&filename=dscn0867z.jpg&res=medium

Pytanko, gdzie takie diody szukać, jak mają wyglądać? Tak samo jak wygąda okablowanie do tego? Całe oświetlenie podsufitki trzeba sciągać czy tylko tylko przezroczystą pokrywe?:facepalm:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma zdjęcie panelu podświetlenia na podsufitce z tymi właśnie diodami. Chciałbum to u siebie zrobić, ale nie wiem w którym miejscu mam wywiercić otwory i czy dioda ma troszkę wystawać z otworu, czy być bardziej na równo lub w głębi otworu.
Akurat zdjecie miałem pod ręką

http://desmond.imageshack.us/Himg803/scaled.php?server=803&filename=dscn0867z.jpg&res=medium

Pytanko, gdzie takie diody szukać, jak mają wyglądać? Tak samo jak wygąda okablowanie do tego? Całe oświetlenie podsufitki trzeba sciągać czy tylko tylko przezroczystą pokrywe?:facepalm:

Pozdrawiam

nie wiem jak w orginale, ale diody jakieś dobiorę, a okablowanie - dwa kabelki i będzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odnośnie oryginalnego podświetlenia uchwytu na kubek i wizytownika. Czy u osób które mają takowe podświetlenie jest ono tak jak u mnie słabsze od podświetlenia ESP czy wszystkie przyciski podświetlają się jednakowo? Ja w weekend dokładałem schowki z oryginalnym podświetleniem, ale podłączyłem się pod wiązkę która pozostała mi po włączniku elektrycznej rolety. U mnie jest tak:

dsc0084yp.jpg

We włączniku elektrycznej rolety + był niebieski, - brązowy tak jak w esp, także nie wiem czemu świeci słabiej. Da radę to jakoś regulować? Czy u Was też tak słabiej świeci? Mam już to wszystko polutowane, ale jak będzie taka potrzeba to podłączę się pod ESP, tylko czy to coś zmieni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zmieni. W przycisku esp dioda jest zaraz pod napisem i zawsze będzie lepiej świecić. W nocy jest prawie tak samo jak ESP.

U mnie tak to wygląda przy ori podświetleniu

IMAG0414.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma zdjęcie panelu podświetlenia na podsufitce z tymi właśnie diodami. Chciałbum to u siebie zrobić, ale nie wiem w którym miejscu mam wywiercić otwory i czy dioda ma troszkę wystawać z otworu, czy być bardziej na równo lub w głębi otworu.

Mam prośbe, kto mi może zaoferowac gotowy zestaw tych diod z kabelkami i dokładnym opisem ze zdjeciami montażu? Nie za darmo:naughty::naughty::naughty: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer diod w ASO 8E0 919 063 A ​a cena katalog to coś koło 60pln.

Mam rozumieć, że to mi wystarczy: http://www.stokeaudi-parts.co.uk/products.php?product=Audi-Light-Emitting-Diode-for-interior-Ambient-Lighting i moge brać sie za montaż? Tam już beda te diody? Dziekuje thumbup1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie jest mała sprawa, dziś wziąłem się za montowanie oświetlenia u dołu w drzwiach i na nogi, zasilanie wziałem z kostki w drzwiach jak było gdzies w temacie napisane z pinu 21 i 13 ( trzeba bylo dołożyc kabelek do 13 ). Po złożeniu jest mały problem a mianowicie jak otwieram drzwi do lampki zapalają się dosłownie na sekunde i gasna, tak samo rygnie jak włącze postojówki... mial ktos może taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie jest mała sprawa, dziś wziąłem się za montowanie oświetlenia u dołu w drzwiach i na nogi, zasilanie wziałem z kostki w drzwiach jak było gdzies w temacie napisane z pinu 21 i 13 ( trzeba bylo dołożyc kabelek do 13 ). Po złożeniu jest mały problem a mianowicie jak otwieram drzwi do lampki zapalają się dosłownie na sekunde i gasna, tak samo rygnie jak włącze postojówki... mial ktos może taki problem?

kolego ja montowałem lampki (dolne) w drzwiach podpinając kabelki pod czerwone lampki i wszystko :thumbup1: a na nogi wyrezałem coś po swojemu (nie ori) i też działa :banan: nie wiem o co chodzi u Ciebie z tym gaśnięciem :shock3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie jest mała sprawa, dziś wziąłem się za montowanie oświetlenia u dołu w drzwiach i na nogi, zasilanie wziałem z kostki w drzwiach jak było gdzies w temacie napisane z pinu 21 i 13 ( trzeba bylo dołożyc kabelek do 13 ). Po złożeniu jest mały problem a mianowicie jak otwieram drzwi do lampki zapalają się dosłownie na sekunde i gasna, tak samo rygnie jak włącze postojówki... mial ktos może taki problem?

kolego ja montowałem lampki (dolne) w drzwiach podpinając kabelki pod czerwone lampki i wszystko :thumbup1: a na nogi wyrezałem coś po swojemu (nie ori) i też działa :banan: nie wiem o co chodzi u Ciebie z tym gaśnięciem :shock3:

Hehe gdybym ja wiedzial to bym nie pytal :) Ja niestety pod czerwone nie mialem jak sie podpiąć ponieważ ich nie pociadam, mam zwykle odblaski wsadzone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie jest mała sprawa, dziś wziąłem się za montowanie oświetlenia u dołu w drzwiach i na nogi, zasilanie wziałem z kostki w drzwiach jak było gdzies w temacie napisane z pinu 21 i 13 ( trzeba bylo dołożyc kabelek do 13 ). Po złożeniu jest mały problem a mianowicie jak otwieram drzwi do lampki zapalają się dosłownie na sekunde i gasna, tak samo rygnie jak włącze postojówki... mial ktos może taki problem?

na początek spróbuj odpinać po kolei po jednej lampce podpinając poprzednią może gdzieś masz zwarcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek zdaje sie że mając 2 elektryczne szyby na tych pinach gdzie sie podpiołeś nic nie będzie , zapewne w tym przypadku oświetlenie jest z modułu komfortu ale moge sie mylić , napisz do Bartka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek zdaje sie że mając 2 elektryczne szyby na tych pinach gdzie sie podpiołeś nic nie będzie , zapewne w tym przypadku oświetlenie jest z modułu komfortu ale moge sie mylić , napisz do Bartka :wink:

Coś może w tym być:) A do ktorego Bartka :P?

Dziwi mnie jeszcze jeden fatk, jak otwieram tylnie drzwi to te lampki z przodu tez na sekunde sie zapalaja ;|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek zdaje sie że mając 2 elektryczne szyby na tych pinach gdzie sie podpiołeś nic nie będzie , zapewne w tym przypadku oświetlenie jest z modułu komfortu ale moge sie mylić , napisz do Bartka :wink:

Coś może w tym być:) A do ktorego Bartka :P?

Dziwi mnie jeszcze jeden fatk, jak otwieram tylnie drzwi to te lampki z przodu tez na sekunde sie zapalaja ;|

napisz dokładniej o których lampkach mówimy w drzwiach czerwone i białe czy oświetlające nogi sposób podłączenia tak jak pisałeś dotyczy lampek w drzwiach a oświetlenie przestrzeni nóg prawidłowo jest z modułu komfortu a to co podpowiada Domin ekspertem w tych sprawach jest kolega Bartek o niku Bart-S:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...