Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż elementów pakietu oświetlenie - kratek nawiewów, lampki przedniej


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

super to rozpisałeś!

Ja chyba tej kostki 4-pinowej nie potrzebuje bo podświetlenie w drzwiach już mam (czerowne i białe lampki) rezam tylko podświetlenie pod deską i fotelami, piny do komfortu mam, wtyczkę do komfortu również, lampki mam (z wtyczkami). Brakuje mi tylko plastików pod fotele do zamontowania w nich lampek oraz gniazd i wtyczek które są w podłodze pod fotelami, ale to zakupie w aso.

Jeszcze jedno a jakie piny potrzebuje do "bezpiecznik nr 5" oraz "bezpiecznik S2" do skrzynki. No chyba, że tam już są kable wpięte i muszę się tylko do nich dolutować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz oznaczenie pinu z pod kostkę w module komfortu?

---------- Post dopisany at 13:42 ---------- Poprzedni post napisany at 13:36 ----------

super to rozpisałeś!

[...] Brakuje mi tylko plastików pod fotele do zamontowania w nich lampek oraz gniazd i wtyczek które są w podłodze pod fotelami, ale to zakupie w aso.

[...]

kostki T10o i T10P raczej już masz pod fotelami - potrzeba tylko pinów do nich, na moim schemacie też brakuje ich oznaczeń

Może w czerwcu uda mi się zabrac za dokończenie oświetlenia to trzeba będzie powyższy schemat uaktualnić. Graty (w 90%) są tylko weny i czasu brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kostek pod fotelami nie mam, mam tylko te żółte od airbagów. Lampki są chyba podłączone do czerwonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie gdzie podłączyć te przewody co idą z lampek nad słoneczkami oraz ze słoneczek mam 2 przewody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pin pierwszy lampki słonecznika podłączasz +12V z przewodu czerwono-żółtego który idzie do pinu 3 lampki oświetlenia wewnętrznego. Z pinu drugiego lampki słonecznika idziesz do pinu pierwszego w kostce słoneczka. Z pinu drugiego kostki słoneczka idziesz do masy

sloneczko.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie ma zbyt dużego znaczenia, układ jest prosty, lampka i wyłącznik w szeregu. Czy podłączysz wyłącznik dasz od strony masy czy od zasilania i tak będzie działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy lampka ostrzegawcza czerwona (z wiązką) z B5 podejdzie do B7?

lampke musiał byś porównać z tą do b7 (nie wiem jak wygląda taka lampka), ale jeśli tylko jest tego samego rozmiaru to czemu miała by nie pasować. A co do wiązki to nie zabardzo wiem co rozumiesz przez to stwierdzenie, bo do lampki czerwonej dochodzą tylko dwa kable i ot cała wiązka. No chyba że ci chodzi o całą wiązkę z drzwi (łącznie z kablami do zamka i ew. el. podnośnika szyb) jeśli tak, to ona nie spasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampka jest ta sama, a kostke mozesz odciac bo nie pasuje - do kabelkow dolutowujesz lub zarabiasz piny i wpinasz sie w kostke - jak masz elektryke w drzwiach - bo nie kazdy ma z tylu :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam prośbę męczę się aktualnie z montażem oświetlenia nóg w mojej A4, zakupiłem uchwyty na lampki pod fotele w ASO, ale niestety nie mam pojęcia jak je założyć pod fotelem - prosił bym o zdjęcie spodu fotela z zamontowaną lampką (jeśli to ma jakieś znaczenie to mam zwykłe fotele a4 b6)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest bardzo proste nie chciało mi się odkręcać fotela zdjęcia telefonem może pomogą:hi:

Zdj_cie_0033.jpg

<br /><br />

Zdj_cie_0036.jpg

<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góral65 dzięki wielki za zdjęcia dzięki nim wiem, że wkładałem lampki odwrotnie i dlatego nie chciały wejść :) Do pełni szczęścia brakuje mi jeszcze tylko pociągnięcie instalacji od strony kierowcy i będzie świeciło :banan:, bo póki co to męczyłem się pół dnia z prawą stroną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Obudowę znalazłem, ale lampka powinna być 8E0 974 101

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się źle przepisałem ale ty też chyba źle napisałeś prawidłowo to 8E0 947 101

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upsss... masz rację. Lampka 8E0 947 101, obudowa 8E0 947 113. Tak jest prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany jestem po montaży ori kubka i wizytownika podświetlanego, zasilenie pociągnąłem na ori przewodach i kostkach z ASO z ESP ale wydaje mi się bo nie sprawdzałem tego jeszcze w nocy (nie chce mi się dymać teraz na parking :grin:) tylko po przyłożeniu/zaciemnieniu dłonią, że ikonka od wizytownika jakby słabiej świeciła...mimo, że po otwarciu jasność diody jest taka sama... możliwe, że ikonka ma mniejszą przepustowość światła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w końcu po wielu próbach udało mi się wyrezać oświetlenie nóg, ale mam dwa problemy pierwsze to podłączyłem "+" do bezpiecznika nr 5 jak na rysunku z poprzedniej strony, ale bezpiecznik ten daje prąd tylko przy włączonym zapłonie, a to chyba mija się z celem podświetlenia nóg - ma ktoś na to jakiś pomysł?? Niestety bezpiecznika nr S2 nie udało mi się zlokalizować więc wszystkie 4 lampki podłączyłem pod bezpiecznik nr 5. Drugi mój problem to nieświecące lampki z tyłu czy może ktoś potwierdzić podłączenia tylnych lampek w MK?? Być może schemat z poprzedniej strony jest dobry i ja to źle podłączyłem, ale chce być pewny gdy będę znowu zaglądał pod fotel w moduł komfortu.

Jeśli zaś chodzi o kodowanie MK to w kanale 61 wpisałem wartość 3 wg poniższego opisu (mam korby z tyłu)

Wariant modułu komfortu – ADAPTATION 10, kanał 61:

0 – bez dodatkowego oświetlenia przestrzeni stóp, szyby tylnych drzwi w elektryce

1 – bez dodatkowego oświetlenia przestrzeni stóp, szyby tylnych drzwi w korbach

2 – dodatkowe oświetlenie stóp, szyby tylnych drzwi w elektryce

3 – dodatkowe oświetlenie stóp, szyby tylnych drzwi w korbach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...