Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż elementów pakietu oświetlenie w Audi A4 B6/B7

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ja do swojej lampki podsufitki diody do ambient dołożyłem z lampki Audi A4 B5 Lift. Moduł diod jest taki sam. Ja montowałem do siebie w EXEO ale kolega też do B6. Lampki od A4 B5 Lift dorwać można na allegro od ok 20zł. Ja kupiłem za 15zł :)

Teraz poszukuje informacji bo mam z tyłu u siebie w EXEO taką lampkę w podsufitce dla pasażerów:

2D84BE6D-FB75-4EE8-98D4-24A1A0D444E0-626
Jest to lampka taka jak w Audi A3 8P. Ma numer 8P0 947 111 C.
Myślałem że da sie w niej zrobic ikone na przycisku podświetlaną ale znaczek jest namalowany nie jest przewodzący światło.
Czy spotkał się ktoś z wersją z podświetlaną ikonką ? Jak zdjąłem nasadkę przycisku to w środku jest tunel na montaż diody ale to nic nie da bo nasadka nie ma przewodzenia światła na ikone. Czy wersje tych lampek z końcówką literową A lub B maja podświetlana ikone ?

Edytowane przez PiterEL

Opublikowano

Ja do swojej lampki podsufitki diody do ambient dołożyłem z lampki Audi A4 B5 Lift. Moduł diod jest taki sam. Ja montowałem do siebie w EXEO ale kolega też do B6. Lampki od A4 B5 Lift dorwać można na allegro od ok 20zł. Ja kupiłem za 15zł :)

Teraz poszukuje informacji bo mam z tyłu u siebie w EXEO taką lampkę w podsufitce dla pasażerów:

2D84BE6D-FB75-4EE8-98D4-24A1A0D444E0-626

Jest to lampka taka jak w Audi A3 8P. Ma numer 8P0 947 111 C.

Myślałem że da sie w niej zrobic ikone na przycisku podświetlaną ale znaczek jest namalowany nie jest przewodzący światło.

Czy spotkał się ktoś z wersją z podświetlaną ikonką ? Jak zdjąłem nasadkę przycisku to w środku jest tunel na montaż diody ale to nic nie da bo nasadka nie ma przewodzenia światła na ikone. Czy wersje tych lampek z końcówką literową A lub B maja podświetlana ikone ?

Ja tą lampkę nad tylną kanapą u siebie w b7 zmieniłem na taką z b6 p&p teraz tylko diody będę dokładać ;)

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Opublikowano

Na taka z lampkami do czytania...? A z wylacznikiem/wlacznikiem jeszcze dodatkowo po srodku ?

Opublikowano

Tak z lampkami do czytania jest z B6. A ta z lampkami i z włącznikiem jest od B5 po lifcie. :wink:

Opublikowano

Panowie, a czy rezał ktoś oświetlenie półki pod klimatronikiem 1DIN? W etce jest zaznaczona specjalna blenda do oświetlenia ale czy posiada ona źródło światła? Udało mi się taką kupić i z opisu sprzedawcy nie ma tam źródła światła ani śladu po nim? Może jakiś moduł diod, ktoś wie jak to jest zbudowane?

Opublikowano

Panowie, a czy rezał ktoś oświetlenie półki pod klimatronikiem 1DIN? W etce jest zaznaczona specjalna blenda do oświetlenia ale czy posiada ona źródło światła? Udało mi się taką kupić i z opisu sprzedawcy nie ma tam źródła światła ani śladu po nim? Może jakiś moduł diod, ktoś wie jak to jest zbudowane?

Ja rezałem na ori gratach. Mogę popołudniu wrzucić fotkę części. Oprócz blendy potrzebujesz jeszcze plexę z diodą i wtyczką :)

Mam fotkę:

vhtvzqqc.jpg

1 - dolna część klimatronika 1DIN

2 - plexa z podświetleniem + kostka z kawałkiem wiązki

Opublikowano

Czy masz może numer katalogowy elementu 2? Interesowałby mnie także numer tej diody z wtyczką co tam siedzi. Czy w elemencie nr 1 jest jeszcze dodatkowa szybka - ze zdjęcia, wydaje mi się, że tak.

Gdzie podłączałeś się z tym podświetleniem?

Opublikowano

Czy masz może numer katalogowy elementu 2? Interesowałby mnie także numer tej diody z wtyczką co tam siedzi. Czy w elemencie nr 1 jest jeszcze dodatkowa szybka - ze zdjęcia, wydaje mi się, że tak.

Gdzie podłączałeś się z tym podświetleniem?

Nie wiem, czy mam gdzieś numery, ale sprawdzę w domu. Tak, tam masz dodatkową szybkę, bo plexa wchodzi w specjalne prowadnice, żeby się trzymała. Ja się wpiąłem w podświetlenie zapalniczki :) Efekt jest widoczny dopiero późnym wieczorem, ale ciekawie to wygląda :)

Opublikowano

nitroo, a ten element nr 2 jest mocowany do blendy nr 1 czy może ma swoje specjalne miejsce w koszu DIN?

zgromadziłem już blendę i plexi LED, piny i wtyczka w drodze...

Opublikowano

nitroo, a ten element nr 2 jest mocowany do blendy nr 1 czy może ma swoje specjalne miejsce w koszu DIN?

zgromadziłem już blendę i plexi LED, piny i wtyczka w drodze...

Element nr 2 jest wsuwany w blendę (nr 1) na zatrzask.

Panowie, mógłbym prosić o rozpiskę pinów 20-pinowej czarnej kostki w słupku? Tej idącej do drzwi :) Oraz o instrukcję, jak ją wypiąć. Pewnie coś się robi z tym różowym elementem na górze kostki?

Opublikowano

Jestem po montażu całego ustrojstwa. Nitroo nie mogę się z tobą zgodzić element świetlny (nr 2 z twojego zdjęcia) u mnie pasował tylko i wyłącznie w mocowanie w koszu. Mi się nie podobła ilość i nierówność światła z tego paska więc go przemodziłem na dwie diody - z obu stron.

Gdyby ktoś chciał też to modzić, podaje numery elementów:

8E0 863 263A - blenda

8E0 857 355 - pasek świetlny

4B0 972 623 - kostka 2-pinowa

000 979 009E - piny

kostkę i piny można zastąpić wtykiem na goldpiny, zdarzają się nawet takie z blokadą

goldpinwtyk2.png

Opublikowano

Masz oczwiście rację - wchodzi w kosz. Dawno montowałem, więc mój błąd :hi:

Pochwal się, jak przerobiłeś i jak teraz świeci :decayed:

Edytowane przez nitroo

Opublikowano

Panowie pytanko jako że jestem laikem z elektryki to:

podpoiłem dzisiaj oświetlane nawiewy kupione oryginalne używane ale jako ze moje Audi nie miało przygotowanej instalacji więc spoiłem wszystkie kable razem to znaczy plus do plusa a masa z masą i podłączyłem w całość pod kabel idący do podświetlenia popielniczki ( kosza ) i teraz pytanie czy może tak zostać że wszystkie 4 nawiewy świecą z jednego kabla zasilającego i czy nic mi nie grozi :D

Edytowane przez Lukasz_200616

Opublikowano

Bez problemu może pozostać. To są diody LED więc biorą bardzo mało prądu więc nie ma stresu :)

Opublikowano

Dzięki za odpowiedz, fakt w końcu to tylko 20 mA czyli 0,02 A jeszcze tylko kubek i wizytownik ( listwy już zamówione ) i będzie pełen pakiet jupiiiii :D

Edytowane przez Lukasz_200616

Opublikowano

Mam pytanie. Co prawda kilka osób mi o tym tłumaczyło, ale że nie byli pewni, to zapytam. Montowałem lampki oświetlenia drzwi - osadziłem nowe piny w drzwiach i słupku. Wprowadzone przewody podłączyłem do baterii i lampki zaświeciły, czyli przejście jest :) Następnie masę przykręciłem do śruby znajdującej się w progu (była tam już jakaś masa obsadzona, która szła ze słupka), a drugi przewód do baterii i... wtedy już lampki nie świeciły. Dlaczego tak się dzieje? Czy moduł komfortu dodatkowo tym steruje masą?

Dodatkowo, znowu powrócił problem z prawymi tylnymi drzwiami i nie pokazuje mi ich otwarcia na FIS oraz nie zapala lampki podsufitki, czyli lampek drzwi też mi nie zapali, gdy je podłączę do MK?. Już raz tak miałem, ale naprawiło się samo. Na VAG mam błędy o braku możliwości zablokowania i odblokowania drzwi. Pomoże przelutowanie zimnych lutów, czy jaki jest na to inny patent?

Opublikowano

4B0 972 623 - kostka 2-pinowa - czy ta kostka pasuje do ori podświetlanego kubka i wizytownika?


Pozdrawiam

Edytowane przez Horas91

Opublikowano

4B0 972 623 - kostka 2-pinowa - czy ta kostka pasuje do ori podświetlanego kubka i wizytownika?

Pozdrawiam

Tak, pasuje.

Opublikowano

Następnie masę przykręciłem do śruby znajdującej się w progu (była tam już jakaś masa obsadzona, która szła ze słupka), a drugi przewód do baterii i... wtedy już lampki nie świeciły. Dlaczego tak się dzieje? Czy moduł komfortu dodatkowo tym steruje masą?

A co zrobiłeś z drugim biegunem baterii?

Opublikowano

Następnie masę przykręciłem do śruby znajdującej się w progu (była tam już jakaś masa obsadzona, która szła ze słupka), a drugi przewód do baterii i... wtedy już lampki nie świeciły. Dlaczego tak się dzieje? Czy moduł komfortu dodatkowo tym steruje masą?

A co zrobiłeś z drugim biegunem baterii?

Ale wtopa... Nic :facepalm: Uznałem, że masa już jest ze śruby...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.