Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] "Choroba wściekłych diesli?" Wszedł sam na wysokie obroty.TDI 90KM


pok3r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zacznę może od tego że samochód "przeżył" dachowanie i leżał na dachu kilkanaście minut coś wyciekało prawdopodobnie płyn wspomagania który musiałem uzupełnić.

Po jakimś czasie postanowiłem go odpalić więc wykręciłem świece żarowe i pokręciłem silnikiem w celu przedmuchania. Nic nie wydmuchał, skręciłem świece i zapalał bez problemu.

Wczoraj zapaliłem go na kilkanaście minut i po rozgrzaniu przygazowałem i kapał z tłumika olej i było czuć zapach palonego oleju, zgasiłem i postanowiłem udać się do mechanika, który stwierdził że powinienem zostawić samochód zapalony żeby on przepalił ten olej.

Problem zaczął się dziś. Zostawiłem go zapalonego na ok 40 minut na wolnych obrotach. Po przegazowaniu mu do 2000 obrotow dwa razy po chwili sam wskoczyl na maksymalne obroty nie pomogło wyjęcie kluczyka, chodził tak przez 10-15sek i zgasł sam (na szczęście,, nie wiedziałem co robić) . Po chwili odpaliłem znowu i silnik pracuje na normalnych obrotach. Więc pytanie Co było przyczyną?? Czy silnik mógł się uszkodzić?? co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto naprawiasz czy chcesz go mieć teraz do zabawy tylko ?

Jeśli do zabawy to odpalaj smialo najwyzej zdlawisz go 5 biegiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej jest . Zależy mi na tym samochodzie naprawdę, silnik był w dobrym stanie wręcz idealnym wszystko wymieniane na czas. Wszystkie płyny są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wczoraj sprawdzałem olej to był ubytek i dolałem przed zapaleniem. Czy z silnikiem mogło coś się stać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze koledzy potwierdzili moje domysly wiec tak jak ci radza jak ci zalezy odkrec turbine i zobacz czy ma luz podluzny i poprzeczny jezeli ma duzy to oddaj do regeneracji albo kup pewna uzywke bo nie wiem ile nowa kosztuje ale bedzie pewnie droga :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz już odpowiedż , tylko potwierdzam Turbo zassało oleju . Turbina do naprawy lub wymiany !.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dużo znawców. Przecież jak leżał na dachu to olej poszedł przez odme do układu dolotowego i stąd ten samo zapłon. Pojeździj i zobaczysz że turbo ok.profilaktycznie wyczyśc cały układ dolotowy począwszy od filtra potem intercoler wymień filtr powietrza bo napewno jest w oleju. Wyczyśc też przeplywke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie,niekoniecznie turbo poszlo,wiesz ze takie zabawy moga sie skonczyc wymiana silnika,albo kapitalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie,niekoniecznie turbo poszlo,wiesz ze takie zabawy moga sie skonczyc wymiana silnika,albo kapitalka.

czasem dziurą w bloku. :kox:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dużo znawców. Przecież jak leżał na dachu to olej poszedł przez odme do układu dolotowego i stąd ten samo zapłon. Pojeździj i zobaczysz że turbo ok.profilaktycznie wyczyśc cały układ dolotowy począwszy od filtra potem intercoler wymień filtr powietrza bo napewno jest w oleju. Wyczyśc też przeplywke

Dlatego własnie pytałem czy mu od tamtego momentu oleju ubyło :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem dziś . Oleju nie ubyło , zdjąłem wąż z turbiny i zapaliłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pilny problem.

dzwoni domnie kolega ze stoi na autostradzie jedzie passatem 2002 19tdi 130 kucy na pompowtryskacg=h

wygladalo to nastepujaca jechal i nagle bialy dym auto wskoczylo na 4 tys obrotow i zgaslo

podpowiedzie chociaz cos!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzić poziom oleju... jeżeli ubylo to znaczy ze był samozaplon...samochód na lawete i do mechanika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie...inaczej zmiana zeznan.....

jechal autostrada nagle auto stracilo moc on wcisnal sprzegla i zaczely wzrastac obroty ,przy 5 tys przekrecil kluczyk i go zgasil

teraz nie morze odpalic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...