Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mandaty w Niemczech


Kaśka

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.se.com.pl/se/index.jsp?place=leadText&news_cat_id=1853&scroll_article_id=148171&layout=1&page=text

Niemcy

Dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi - 0,5 promila

Zawartość alkoholu we krwi powyżej 0,5 promila do 0,8 promila karana jest mandatem w wysokości do 250 euro (ok. 945 zł) i zatrzymaniem prawa jazdy na okres do 1 miesiąca; powyżej 1,1 promila minimalną karą jest utrata prawa jazdy na 6 miesięcy do 1 roku i bardzo wysoka grzywna. Kierowca otrzymuje też punkty karne wpisywane do rejestru centralnego.

Policjant ma prawo pobrać mandat gotówką do wysokości 35 euro (ok. 130 zł). W stosunku do cudzoziemców może żądać złożenia kaucji, a w przypadku odmowy - zatrzymać pojazd. Może też zatrzymać prawo jazdy i wpisać do niego okres zakazu prowadzenia pojazdu na terenie Niemiec.

Przykładowa wysokość mandatów za niektóre wykroczenia drogowe:

- nieprawidłowe parkowanie - od 10 do 35 euro (ok. 38 do 130 zł)

- nierespektowanie czerwonego światła - od 50 do 200 euro (ok. 190 do 760 zł)

- nieużywanie pasów bezpieczeństwa - 30 euro (ok. 115 zł)

- przewożenie dzieci bez specjalnego zabezpieczenia - 40 euro (ok. 150 zł)

- przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym - od 15 do 425 euro (ok. 57 do 1610 zł) - karą dodatkową może być zatrzymanie prawa jazdy na okres od 1 do 2 miesięcy

- przekroczenie prędkości w terenie niezabudowanym - od 10 do 375 euro (ok. 38 do 1420 zł) - karą dodatkową może być zatrzymanie prawa jazdy na okres od 1 do 2 miesięcy

Każdy kierowca, w tym również turysta, karany jest wg systemu punktów karnych (1-7 punktów), a dane są przesyłane do polskiej policji.

Uwaga: Prawo niemieckie zawiera precyzyjny katalog wykroczeń drogowych i wysokości kar. Podejmowanie dyskusji z policją drogową na temat wysokości mandatu powoduje pogorszenie sytuacji zainteresowanego. Odmowa uregulowania mandatu na miejscu wiąże się ze skierowaniem sprawy na drogę sądową. Policja bardzo rygorystycznie kontroluje też stan techniczny pojazdów. W przypadku stwierdzenia poważnych usterek, należy liczyć się z zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego, wysoką karą pieniężną, a także z obciążeniem kierowcy kosztami odholowania pojazdu do warsztatu i innymi kosztami administracyjnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to już jest coś, a może masz coś więcej o przekraczaniu prędkości jaka stawka za jaka przekroczoną ilość kilometrów dopuszczalnych w terenie zarówno zabudowanym jak i niezabudowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem dokladny taryfikator ale po niemiecku.. :confused4:

Po nie miecku to mi chyba nic nie da :( ale dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc już wszystko wiem, nie powinno być tak źle jak początkowo sadziłam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak z ostatniej chwili w sumie, na 60 mialem 93 :100 euro i bez dyskusji. :rant:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co posłałem Kasi na pw wkleje i tu może jeszcze sie komuś przyda ;)

http://www.ruv.de/de/download/service/pdf/bussgeldkatalog2004.pdf

w tabelach jest:

geschwindigkeit - wykroczenie prędkości

innerorts - w mieście

ausserorts - poza miastem

a Kaśka bo zapomniałem od nowego roku mają wprowadzić jakieś zmiany ale to już tak na przyszłość mówie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaska nie piszesz o co tak naprawde Ci chodzi ale jeśli gdzieś pstrykneli ci fotkę to nie masz kompletnie czym się martwić - brak umów między narodowych na ściąganie mandatów nawet pomimo tego że przyjdzie ci do domu!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaska nie piszesz o co tak naprawde Ci chodzi ale jeśli gdzieś pstrykneli ci fotkę to nie masz kompletnie czym się martwić - brak umów między narodowych na ściąganie mandatów nawet pomimo tego że przyjdzie ci do domu!!!

Niesty mam sie o co martwić bo autko było z wypożyczalni, ale spoko nie jest tak źle w 300 euro sie zamknę wieć luzik :) Krzyniu jeszcze raz bardzo Ci dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od nowego roku 0.00 promila we krwi !!!!! :drunk:

Właśnie miałem zadać pytanie o te promile bo w weekend gadałem i coś tam sie pozminiało czy pozmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaska nie piszesz o co tak naprawde Ci chodzi ale jeśli gdzieś pstrykneli ci fotkę to nie masz kompletnie czym się martwić - brak umów między narodowych na ściąganie mandatów nawet pomimo tego że przyjdzie ci do domu!!!

Niesty mam sie o co martwić bo autko było z wypożyczalni, ale spoko nie jest tak źle w 300 euro sie zamknę wieć luzik :) Krzyniu jeszcze raz bardzo Ci dziękuję.

nie ma za co Kasiu, cieszę sie że mogłem pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

a mi strzelił fote w niemczech jak jechałem na tablicach zjadowych kupionych na mnie i moj adres mieli a więc i fota dziś doszła po 15 dniach, są trzy fotki i wyliczyli że jechałem w zabudowanym 93km/h na 50:(

nie jest to jeszcze mandat a jedynie powiadomienie i że mam się ustosunkować czy to ja jechałem!

chyba nie zapłace mandatu jak przyjdzie jak wy sądzicie?? mogą coś mi zrobić jeżeli się do niemiec nie wybieram?? byłem raz i więcej niemam zamiaru!:)

kto miał taki przypadek??;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj tata jechal 57 na 30 w terenie zabudowanym najpierw przyszlo zdjecie pozniej dostal powiadomienie ze ma zaplacic 123euro i nie zaplacil bo mu wszyscy mowili ze tego i tak nie sciagna a jak teraz byl w DE i mial kontrole ZOLL-u jechal tym samym autem to po sprawdzeniu papierow w systemie upomnieli sie o te pieniadze i musial z mety u nich zaplacic...ale powiem szczerze ze sam nie wiem od czego to zalezy bo ja tez tak do konca czysty nie jestem i mam juz nawet moze z kilkanascie fotek w DE zrobinych i jak dotad zadna nie przyszla nawet podczas kontroli na drodze niczego nie znalezli w systemie wiec troche teraz zdziwiony jestem tym jak tate potraktowali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...