Skocz do zawartości
IGNOROWANY

CHIP TUNING W A4 2.5 TDI V6 w automacie


buniek

Rekomendowane odpowiedzi

Automatyczna skrzynia jest bardziej wytrzymała niż manualna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat.

Czy jest możliwe sprawdzenie mocy na hamowni samochodu z automatem (albo z tiptroniciem)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatyczna skrzynia jest bardziej wytrzymała niż manualna

no tak, ale jak to wygląda w przypadku modyfikacji mocy i momentu ?

Jak wtedy z tą wytrzymałościa ?

Pytam, bo słyszałem że właśnie wtedy mogą być z taką skrzynią problemy...

Ale sam nie mam pojęcia :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatyczna skrzynia jest bardziej wytrzymała niż manualna

no tak, ale jak to wygląda w przypadku modyfikacji mocy i momentu ?

Jak wtedy z tą wytrzymałościa ?

Pytam, bo słyszałem że właśnie wtedy mogą być z taką skrzynią problemy...

Ale sam nie mam pojęcia :cool:

Z tego co ja wiem , to skrzynia automatyczna jest w stanie prznieść większy moment obrotowy niż skrzynia manualna.Jak jestem w błędzie to proszę mnie z niego wyprowadzić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyprowadzam,w przypadku starszych skrzyn trzeba uwazac z momentem,nowe są dosc wytrzymale,moc można sprawdzic u Mastersa w wawie lub wrocław,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałem soft u Marka i niestety skrzynia zaczynała szaleć i moc Trzeba było obniżać tak, że wcale nie czuje zebym miał coś zrobione. Zmierzć u Mastersa nie zmierzysz bo hamownia głupieje pomimo tego, że ma opcje mierzenia tiptronica. Mi po sofci pomiar wyszedł 122KM :grin: Autko zbiera się w czasie seryjnym do sety(czyt. tragicznym) Soft można w skrzyni rownież zmienić, ale nie u Marka(Mastersa), bo on poprostu sie w to nie bawi. Robi to np. VTG, ale jak Ci skrzynia za tydz. pierd. to uwierz mi bedziesz płakałi to bardzo.Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi po sofci pomiar wyszedł 122KM :grin:

ciekawe ile miales przed :?: ... :twisted:

Sam Marek powiedział, że teraz jest około 160KM, ale hamownia yego nie mierzy. Miał kiedyś 2 Vitary z takimi samymi silnikami, tylko roznymi skrzyniami i pomiar wyszed rozny na znakomita niekorzysc automata.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez slyszalem ze z tymi automatami nie jest zbyt dobrze... z tego co wiem to nie mozna przekroczyc magicznego progu momentu obrotowego dla tych skrzyn... trzeba poprowadzić łagodniej krzywą momentu zeby nic nie padło...

Z tego co wiem to wlasnie tiptronici w 2,5 troche glupkują.... mniej problemu jest w 1,9 chociaz podobno sa to te same skrzynie...

Gdzies czytalem ze w RS zapodali automata bo manual nie wytrzymywal mocy silnika... ale to inna skrzynia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przełożenia tiptronica są dostosowane do wykresówki seryjnej. jeżeli automat jest sterowany komputerem, to po modyfikacji programu silnika należy zając sie też modyfikacją programu sterującego skrzynią

takie informacje usłyszałem od mojego tunera silnika

a jak sterowana jest skrzynia w A4 2,5tdi - > nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo ze tip w 2,5 sterowany jest komputerem... kiedys piaslem do mastersa o program do mojego 1,9 PD 115ps to stwierdzil ze z tym silnikiem i ta skrzynia nie powinno byc problemow i 145/310NM da rade... gorzej z tym tipem w 2,5 gdyz podobno swiruje! z drugiej strony to podnoszac moment w 1,9 do 310 osiaga sie taki momen jaki ma 2,5 wiec skrzynia nie ma prawa glupkowac gdyz to ten sam model co w 2,5...

czytalem tez gdzies artykul na www ze w stanach mozna bez problemu zmodyfikowac program w skrzyni tiptronic wysylajac sterownik do firmy ktora sie tym zamjuje... koszt ok 250$... :) wtedy tip zmienia biegi duzo szybciej niz seryjnie.. jak sie nie myle to pisalo cos o 0,2s ale nie jestem pewien!

Moze ma ktos zmodowany silnik ktory jest zesprzegniety ze skrzynia tiptronic i podzieli sie wrazeniami po modach silnika!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko w Stanach kolego bo w naszej ojczyznie tez sie robi to na szeroka skale, tyle , ze Masters akurat tym sie nie zajmuje. Diagtronik, Chiptronic, VTG do nich uderz jezeli chcesz grzebnac w skrzyni. Druga czesc pyt. Ja mam zmodyfikowany soft w silniku, ale niestety nie w skrzyni nad czym mocno ubolewam, bo moment po modyfikacji tak trzeba bylo obcinac, ze tej modyfikacji wcale nie czuje, a kaska poszla. Skrzynia szalala przerzucajac biegi z 4 na 5 i odwrotnie przy pelnym ogniu.Soft 2.5 TDI tip nie ma sensu bez softu w skrzyni i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj kolega mial chip w BMW 325 TDS i po chipie nie przejechal nawet 1000 km jak siadla skrzynia :neutral: Rozmawialem ostatnio z kolesiem, ktory zajmuje sie chiptuningemi mowil, ze pod automatyczna skrzynie jest inny program jak pod manual. jak juz ktos wczesniej pisal, podobno trzeba obnizyc moment obrotowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...