Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

to ja ponawiam pytanie: czy źle założony N75 może powodować przeładowanie lub wahania doładowania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ten dolot to jeszcze takiego niemam :gwizdanie: Mysle nad takim :naughty: czy bedzie dobry :mysli: troche drogi :wallbash: ale jak cos to juz sie odlozy :decayed:

A TIP wiadomo bedzie tez :decayed: tylko ja myslalem nad jakims gotowym silikonem forge :wink4:

Z TIPem z kwasu nie orientuje sie gdzie i za ile :( moze ktos cos poleci, dostane to gotowe w jakims sklepie czy trzeba na zamowienie, czytalem tez ze trzeba zrobic oslone termiczna wiec czy silikon nie bedzie praktycznejszy w koncu chodzi o przepustowosc

I czy przy dolocie, TIPie, FMIC rzeczywiscie odczuje to podczas jazdy :mysli: podzielta sie wrazeniami :blink: auto po remapie

No i czy przy DP trzeba robic korekte softu czy poprostu zakladasz i tyle??? :mysli:

jeśli chcesz to albo uspawam tobie tip albo sprzedam Ci mój kwestia tylko jaki chcesz pod jaką przepływke i czy chcesz mieć odmę podłączoną czy nie [br]Dopisany: 15 Listopad 2011, 23:45_________________________________________________

to ja ponawiam pytanie: czy źle założony N75 może powodować przeładowanie lub wahania doładowania ?

może spowodować brak doładowania lub przeładowanie zależy jak go założyłeś [br]Dopisany: 17 Listopad 2011, 13:37_________________________________________________czy może być tak ze lambda jest za krótka? i przez to jest błąd w doładowaniu??

czy może być tak że lambda jest do bani a nie wykazuje mi tego na VAG-u ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie,

opisz jeszcze raz dokładnie jakie masz mody w silniku, może pokolei dojdzie się do przyczyny, ale najbardziej prawdopodobne jest, że soft jest źle zrobiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tip stożek ITG,wtryski440cc, turbo k04, wałki od ADR,wywalony katalizator,teraz jest jeszcze n75 z rs2 i mocniejsze DV chyba o niczym nie zapomniałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99% spartolony soft, bo innej opcji nie ma, komp widzi przeładowanie i wchodzi w tryb awaryjny. Daj auto do innego tunera i będzie śmigało

PS, wtryski troche duże :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz też już wiem ze wtryski trochę duże no ale już po sprawie :P chyba ze się ktoś chce zamienić :naughty:

kolo mówi że może być coś z lambdą mam inna nie zaszkodzi mi jej sprawdzić. no i muszę jakoś odzyskać kasę od tunera :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz też już wiem ze wtryski trochę duże no ale już po sprawie :P chyba ze się ktoś chce zamienić :naughty:

kolo mówi że może być coś z lambdą mam inna nie zaszkodzi mi jej sprawdzić. no i muszę jakoś odzyskać kasę od tunera :confused4:

Nie jedna osoba Ci pisała żeby jechać do DOBREGO tunera :rolleyes:

Cóż, za głupotę się płaci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz też już wiem ze wtryski trochę duże no ale już po sprawie :P chyba ze się ktoś chce zamienić :naughty:

kolo mówi że może być coś z lambdą mam inna nie zaszkodzi mi jej sprawdzić. no i muszę jakoś odzyskać kasę od tunera :confused4:

Nie jedna osoba Ci pisała żeby jechać do DOBREGO tunera :rolleyes:

Cóż, za głupotę się płaci

mądry polak po szkodzie jak to mówią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.

Panowie co sądzicie o tym:

Wtryski 0280150951 + MBC, potem delikatnie bujnąć zapłon oraz dać 0,8 bara na MBC i ponoć mamy około 180 kucy

Jest to możliwe?????

Ponoć limitery w programie i czujniki stuku będą korygować błędy, więc jest to bezpieczne podniesienie mocy niewielkim kosztem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to te graty mam za free, ale interesi mnie czy ktoś tak robił i czy to jest w ogóle bezpieczne dla silnika i suszarki. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryski 0280150951 + MBC, potem delikatnie bujnąć zapłon oraz dać 0,8 bara na MBC i ponoć mamy około 180 kucy

skąd te wtryski? i jak chcesz "bujnąć" zapłon?

co do tego zastawu-do 180 kucy potrzebujesz jeszcze albo FMICa, lub DSMICa-generalnie ja mam u siebie podobny zestaw,ale nie hamowana na hamowni, tylko Kpowerem i pokazało 185, co do doładowania-0,7 wystarczy, bo przy 0,8 jadąc na piątce, pod górkę-będzie pod ostrym obciążeniem i może wpaść w tryb awaryjny... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryski 0280150951 + MBC, potem delikatnie bujnąć zapłon oraz dać 0,8 bara na MBC i ponoć mamy około 180 kucy

skąd te wtryski? i jak chcesz "bujnąć" zapłon?

Wtryski mam od koleżki, są po regeneracji, były u niego w b5, ponoć ma je z S2ki, a zapłon Lemmiwinks albo VAGiem - parametry poprostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryski mam od koleżki, są po regeneracji, były u niego w b5, ponoć ma je z S2ki, a zapłon Lemmiwinks albo VAGiem - parametry poprostu.

chodzi mi o ich przepustowośc,jaką mają :wink4: jeśli są większe od seryjnych-zalewać będzie silnik i check wyskoczy :gwizdanie:

a wiesz, o ile wyprzedzić zapłon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

360cc - ponoć na takich check nie wyskoczy i nie zaleje serca. :dance:

a z zapłonem mysle, że do 6 stopni mniej więcej, tak żeby stuku nie było... ale może się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

360cc - ponoć na takich check nie wyskoczy i nie zaleje serca. :dance:

a z zapłonem mysle, że do 6 stopni mniej więcej, tak żeby stuku nie było... ale może się mylę.

na 320cc z BEXa wyskakuje, bo zalewa :gwizdanie: będziesz musiał obniżyć ciśnienie paliwa, ale przy takich wtryskach i niskim ciśnieniu-może być problem z odpaleniem i poprawnym działaniem silnika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to git, dzięki.

A jak to u Ciebie wygląda jeśli mogę zapytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to git, dzięki.

A jak to u Ciebie wygląda jeśli mogę zapytać?

320cc z BEXa i 5% mniej ciśnienia-korekty-powiedzmy, że są w normie,MBC, dwa coolery,tip stożek-standardzik :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...