Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Problem z niedogrzanym silnikiem


tomoli82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z dogrzaniem silnika w mojej b5 afn 1,9tdi 110km. Auto nie moze osiagnac temperatury 90*c.Wymienilem termostat na Wahlera i nadal nie dobija do maxa.Gdy na blacie dochodzi wskazowka do prawie 80* to na klimatroniku kanale 49 pokazuje 71*(na 51-90*) czy taka roznica jest mozliwa?Dodam ze gorny przewod od chlodnicy jest cieply natomiast dolny zimny,a tak pozatym w styczniu wymienialem czujnik G2/G62

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytalem na forum to Wahler nie odbiega od Ori

Odbiega i to duzo.Napewno nie na forum a4 to bylo,moze bylo to na forum tdi ktore nie maja wisko,czyli silnik polozony jest inaczej niz audi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Wahlera już od dwóch lat i nie narzekam, trzyma temperaturę idealnie. Ale u Ciebie wygląda na to że jednak to wina termostatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie Wahler za 24 PLN smiga pieknie 90 stopni caly czas (po 6 km przy -20 mam juz 90 stopni) :good: ,zdarzały sie Wahlery z przekoszoną osią membrany ..... ktora sie blokowala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienialem sam,niema zadnych wyciekow zalozony poprawnie,dolny waz zimny,gorny cieply przy temp. ok 78* na blacie i 70* na klimatronie kanal 49. Czy moze to wina czujnika temperatury?czasem po przejechaniu np 60 km gasze go i po jakis 4-5 godzinach ciezko pali tylko z gazem . Tak pozatym zimny odpala na dotyk nawet w - 25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego bardzo mozliwe ze ten nowy termostat wcale nie jest sprawny, często zdarza się (ja bynajmniej słyszałem o Vernecie), że nowe z kartonika są już niesprawne. Co prawda wahler robi na 1 montaż ale jednak 99% pewności będziesz miał po zakupie termostatu w ASO niestety. Z resztą zawsze obecny termostat możesz reklamować u sprzedawcy (tylko wtedy jesteś bez auta, lub musisz kupić drugi na podmianke....).

pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oprucz aso tylko aso,a potem aso...

ja mam z aso ale 90 na klimie jeszcze nie widzialem.

czytalem tutaj na forum ze niekturzy z aso mieli i im nie dzialaly dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież kolega wyraźnie napisał że górny ciepły a dolny zimny tak? :wallbash: To nie może być nic innego tylko czujnik temperatury, nie wspominając już o różnicy jaką ma na blacie a na klimatronicu :gwizdanie:

Moim skromnym zdaniem :tongue4::polew:

Ps. przestańcie już z tymi tekstami,że termostat tylko z ASO :shocked::wallbash: uje muje dzikie węże :polew:

Dobranoc :hi:

Zastrzegam- mogę się mylić :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dwa wahlery wymieniłem na obydwa uznali mi reklamację i kupiłem oryginał 130 zł w aso i jest ok a tak na termostacie wahler nagrzewał sie 15 km i tyle w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienialem sam,niema zadnych wyciekow zalozony poprawnie,dolny waz zimny,gorny cieply przy temp. ok 78* na blacie i 70* na klimatronie kanal 49. Czy moze to wina czujnika temperatury?czasem po przejechaniu np 60 km gasze go i po jakis 4-5 godzinach ciezko pali tylko z gazem . Tak pozatym zimny odpala na dotyk nawet w - 25

oprucz aso tylko aso,a potem aso...

ja mam z aso ale 90 na klimie jeszcze nie widzialem.

czytalem tutaj na forum ze niekturzy z aso mieli i im nie dzialaly dobrze

Forum pomaga ale często również może wprowadzić w błąd dlatego nieraz już pisałem, ze jak są problemy z temperatura to należy to dokładnie sprawdzić VAG-iem zanim zacznie się wymieniać na chybi trafił. Po lekturze forum sam wymieniłem termostat i problemy po jakimś czasie powróciły. Problemem był wadliwie działający czujniku temperatury który nie zawsze wykazuje błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odwiedzilem mechanika i tega glowa niemogl nic doradzic podpiąl vaga zadnych bledow nie bylo pokazywal mi temperature cieczy,paliwa i powietrza znacznie odbiegaly od siebie w tym czasie na klimatronie na kanale 49 bylo 67*.Powiedzial ze niema sie czym przejmowac.Niewiem co sadzic na ten temat.Juz glupieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież kolega wyraźnie napisał że górny ciepły a dolny zimny tak? :wallbash: To nie może być nic innego tylko czujnik temperatury, nie wspominając już o różnicy jaką ma na blacie a na klimatronicu :gwizdanie:

Moim skromnym zdaniem :tongue4::polew:

Ps. przestańcie już z tymi tekstami,że termostat tylko z ASO :shocked::wallbash: uje muje dzikie węże :polew:

Dobranoc :hi:

Zastrzegam- mogę się mylić :evil:

A jednak się nie myliłem :good: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...