Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ceny wariują !!


Gość -makaveli-

Rekomendowane odpowiedzi

Gość -makaveli-

Świat ogarnęła drożyzna, zwłaszcza szaleją ceny żywności, ale trudno się oprzeć wrażeniu, że w Polsce to szaleństwo jest jakby większe. Nie dość, że nasi zachodni sąsiedzi zarabiają ponad dwa razy więcej, to jeszcze kupują taniej niż my. Eksperci mówią wprost - to wina większych podatków w naszym kraju.

co sądzicie o podwyżkach żywności ,paliw,energetyki,wody....dosłownie wszystkiego :blink:

wszystko idzie w góre tylko nie pensje :disgust:

porównanie polak vs niemiec :

20110309_tabela_fakt.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mają iść pensje do góry jak nasi politycy myślą że każdy ma srednią krajową... i ze każdy odbiera 3000zł pensji...

pamiętam jeden program jak kobieta się zapytała kacz....mu jak ma wyżyć za 800zł a on jej na to: jak za 800zł przecież średnia krajowa to 3000zł :wallbash: :wallbash: mamy niestety debili a nie ludzi na stołkach którzy patrzą tylko do siebie mają sobie po 30 koła pensji i mają w du..e kretyni. i jeszcze patrza jak z nas ściągnąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ja uwielbiam te kolorowe tabelki z faktu lub superekspresu :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

średnia krajowa i te sprawy, uwielbiam to, podliczają wypłaty prezesów z naszymi wychodzi magiczna kwota 4 cyfrowa :decayed:

tak jak w mojej firmie, nie chcą dać podwyżki, bo to aż 10%, a w rzeczywistości podwyżka wynosiła by 3% bo tak wszystko poszło do góry

więc o czym tu gadać? :)

wszystko drożeje, zarobki NIBY też rosną :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale powiem wam ze w Danii tez nie ma szalu...w mojej firmie od 2 lat nie ma podwyzki to samo u mojej dziewczyny,a ceny od stycznia poszly w gore drozej waha,mieszkanie,podatek ekologiczny-chyba dopiero teraz kryzys w Europie sie zaczyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ja uwielbiam te kolorowe tabelki z faktu lub superekspresu :facepalm:

:decayed::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnia krajowa to 1340 zł. Dopóki będziemy siedzieć cicho będzie coraz gorzej... Pamiętam jak za benzyne PB95 zł/litr płaciłem 3,40 zł, a za czekolade milka 2,60 zł, a teraz prawie 3,80... :kwasny::disgust::wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjdzmy na ulice! tylko czy to cos da? :confused4:

jak to co cza pokazać głąbom na stołkach, że się wcale tak dobrze nie mamy jak pokazują to w mediach :wallbash:

dobrze, że w tym roku są wybory i będzie można pozmieniać im stołki tylko się pytam na co :mysli: tu już wszystko było nic nowego co by można wprowadzić ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głosuje teraz na PIS, za PISu było lepiej :)

Teraz :polew: to :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głosuje teraz na PIS, za PISu było lepiej :)

Teraz :polew: to :naughty:

będzie lepiej.

teraz jest jescze u nas spokojnie- ale jeszce kilka miesięcy kryzysu w innych krajach unii a zaczną zwalniać polaków ( odpukać oczywiście ) i wtedy się zacznie- wiadomo że nie każdy z granicą zarabia ktocie ale jak będzie musiał wrócić tutaj to mu ręcę opadną i zaraz będa manifestacje - co by w sumie nie zaszkodziło.

a ceny mamy europejskie w końcu jesteśmy w unii :polew: :polew: a że za podwyżką cen powinna iść podwyżka płac się niektórym OPTYMISTOM :thumbdown::sick3: zapomniało :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjdzmy na ulice! tylko czy to cos da? :confused4:

Brak ludzi solidarności takich jak w latach 70-tych

a szkoda :(bo wtedy władza (u)legła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dużo osób mówi (tylko mówi) ze tak by zrobiło, a w ostateczności pozostaje garstka.

od kilku osób mogłoby się zacząć- to nie problem jednostki tylko całego kraju.

fayera ludzi solidarności już nie ma- bo tak jak jest u mnie w zakładzie związki zawodowe są wewnątrz zaqkładowe- co powoduje że jeżeli jest jakiś problem podwyżkę dostaje związkowiec i już jest po problenie a szary pracownik ma zero. ale to już jest wina mentalności polaków- jak jest świnia przy korycie to już ją nic nie obchodzi.

pierwsze co bym zrobił to - zdjął diety poselskie- partie powinny się finansowac same- ewentualnie z dotacji- bedzie wtedy łapówkarstwo ale teraz też jest a jeszcze trzeba im za to płacić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co powoduje że jeżeli jest jakiś problem podwyżkę dostaje związkowiec i już jest po problenie a szary pracownik ma zero. ale to już jest wina mentalności polaków- jak jest świnia przy korycie to już ją nic nie obchodzi.

zgadza się-wiem z autopsji gdy kilka lat temu pracowałem w kilkuset osobowym

zakładzie.Gdy dochodziło do tego,że mają kogoś zwolnić i okazywało się że to związkowiec

to natychmiastowa reakcja związku i delikwent zostawał,chociaż chlał i nic nie robił,

a człowiek który pracował sumiennie,miał 3-4 dzieci zostawał zwolniony i

nawet pies z kulawą łapą się o niego nie zapytał,dlaczego?Bo nie związkowiec :fool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektórzy się śmieją z tej tabelki, co w gazecie była, mam rodzinę w niemczech i na biężąco znam ceny, i naprawdę mamy w większości te same ceny co oni, nawet za paliwo...także tabelka nie jest śmieszna tylko w miarę realna.

a nasz rząd robi z nas zwykłych cieci, wmawiając jak to u nas super nie jest, przedstawiając dane wzrostu PKB, szkoda tylko, że do poziomu życia zwykłego obywatela nie ma to żadnego zastosowania, a oni sieją propagandę przy pomocy mediów jak to nam wspaniale, czysta obłuda,

chciałbym widzieć czy by im się tak twarze śmiały gdyby dostali 2tys zł na rękę albo 1300zl i mieli przeżyć za to miesiąc, dosłownie pajace, a najgorsze w tym wszystkim, że żadnej alternatywy dla nich nie widać;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...