Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naprawa silniczka zamka w bagażniku


symek88

Rekomendowane odpowiedzi

1 mm :) ja kupilem najtanszy zwykly katownik w casto za 90 gr, i z niego przycialem :) byl troche grubszy...ale odpowiednio wycienilem, i smiga teraz jak malina. Nie ukrywam, ze jest to dosyc precyzyjna robota...praca z flexem odpada. Mi bylo latwo...bo zawodowo jestem technikiem dentystycznym pracujacym glownie w metalu...wiec sprzet mialem odpowiedni do tego.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm nie mierzyłem a z pamięci 0,8-1mm.. chyba jakoś tak.. ja wrzuciłem nogę od bezpiecznika 30 amper i smiga :P

Edytowane przez amaradaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to zrobiłem nieco inaczej, oryginalną blaszkę owinąłem folią aluminiową śniadaniową , złożyłem, co się potargało wydłubałem i działa jak trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Piszecie dużo na temat otwierania klapy bagażnika, a czy ktoś zetknął się z problemem dotyczącym zamykania. Polega to tak po krótce na tym, że zamek "nie łapie" klapy i na wyświetlaczu pojawia się informacja o niezamknietym bagażniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, rozebrałem tapicerkę klapy (b7 avant) i małe zdziwienie bo nie widzę siłownika opisanego na początku. Rozglądam się po całej klapie i widzę tylko podłączenie pod światła po bokach, w środku przy szybie wycieraczka i na dole podłączony zamek. W który miejscu jest ten siłownik ? w zamku może ? Bo na klapie nigdzie go nie widać.

image.jpg

image.jpg


Witam, nikt z kolegów nie wie gdzie ten siłownik się znajduje ? Jest możliwość, że go nie ma ? Przypominam, z kluczyka klapa się otwiera, ręcznie naciskając klamkę nie działa. Edytowane przez tomekxp2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja wymieniłem ta blaszkę i dalej otwiera mi klape bagażnika ale nie podnosi się do góry. gdzie leży problem? help please!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to zrobiłem nieco inaczej, oryginalną blaszkę owinąłem folią aluminiową śniadaniową , złożyłem, co się potargało wydłubałem i działa jak trzeba

Zrobiłem to samo i działa idealnie. Zero docinania i szybka robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam spokój już jakieś 6 miesięcy

Wysłane za pomocą Commodore C64

Witam, ja wymieniłem ta blaszkę i dalej otwiera mi klape bagażnika ale nie podnosi się do góry. gdzie leży problem? help please!!

A czemu ma się sama podnosić? Trzeba ręcznie podnieść chyba że zastosujesz specjalne sprężyny, jest o tym temat

Wysłane za pomocą Commodore C64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mnie dopadł problem. Wczoraj na słońcu jak się nagrzała siłownik nawet nie miał siły aby ją otworzyć i działał coraz bardziej ospale. Idąc za radą tego tematu odpuściłem kupno nowego silniczka i rozebrałem tego.

Oczywiście blaszka była nie wymieniana, zastąpiłem ją zwiniętym drutem miedzianym 1,25mm na 3 razy. Póki co złożone i działa. Czekam na wyższe temperatury i się okaże czy nadal będzie sprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również owinąłem blaszkę 3-4 razy folią śniadaniową i działa elegancko. Zobaczymy jak będzie przy podgrzaniu klapy przez słonko. Dla obawiających się zdejmowania obicia z bagażnika powiem, że nie ma czego się bać. Wykręcić 4 śrubki, złapać na rant klapy i pewnym ruchem pociągnąć za rączkę w obiciu. Puści spinka i tak samo z drugiej strony. Ja nie zdejmowałem całości. W tej pozycji wszystko można spokojnie ogarnąć - tylko trochę cierpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety u mnie po wymianie a dokładnie po owinięciu folią dzisiaj chyba padł silniczek, zero reakcji na próbę otwarcia czy to ręcznie czy za pomocą kluczyka. Tym razem jadę do ASO po nowy.

Update...

Pojechałem do ASO, pytam się o cześć na to Pan mi mówi 250zł....zobaczyłem co mi znalazł w systemie i faktycznie dobrze pokaz cały ten siłownik. Po chwili zastanowienia decyzja, wyjmuję swój i patrzę co się stało. W środku zero smrodu więc wyciągam owiniętą blaszkę, sztukuję kawałek blaszki z bezpiecznika (15A) i ..... działa pięknie. Dzisiaj od rana słońce wali w klapę i bagażnik łapie za każdym razem więc zobaczymy jak sprawa będzie wyglądała za kilka dni.

Edytowane przez kielbu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie montażu tapicerki mam problem z wkręceniem jednej ze śrubek -prawdopodobnie wyrobił się gwint w plastikowym "kołku". Czy ma ktoś może jego numer, bo muszę zamówić w ASO.

Edytowane przez pawex01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł z tą blaszką. Wymieniłem również u siebie, ponieważ czasem siłownik nie dawał sobie rady z otwarciem zamka klapy. Wyjęta oryginalna blaszka miała rozmiary 11 x 8 x 1,2 mm. Rezystancja mierzona w obie strony pomiędzy zewnętrznymi metalowymi "okładzinami" blaszki wyniosła 4,5 oma. W środku jest czarny dielektryk. Oryginalną blaszkę zastąpiłem blaszką aluminiową. Obniżenie rezystancji spowodowało, że siłownik teraz chodzi jak głupi (duża dynamika), ale spełnia swoją funkcję bez zarzutu.

d8jbglar.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupielem zamiennik i dziala jak trzeba, nawet w pelnym sloncu wkoncu znow

http://allegro.pl/silownik-zamka-klapy-bagaznika-audi-a4-b6-a6-c5-i6070167948.html

jedyny minus ze oryginal jest na 2wkrety w plastik

a do zamiennika trzeba w OBI dokupic 2sruby fi 4mm x 20-25mm za 30groszy (bo ma wbite metalowe tuleje i wkret nie wejdzie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, rozebrałem tapicerkę klapy (b7 avant) i małe zdziwienie bo nie widzę siłownika opisanego na początku. Rozglądam się po całej klapie i widzę tylko podłączenie pod światła po bokach, w środku przy szybie wycieraczka i na dole podłączony zamek. W który miejscu jest ten siłownik ? w zamku może ? Bo na klapie nigdzie go nie widać.

image.jpg

image.jpg

Witam, nikt z kolegów nie wie gdzie ten siłownik się znajduje ? Jest możliwość, że go nie ma ? Przypominam, z kluczyka klapa się otwiera, ręcznie naciskając klamkę nie działa.

Panowie też mam avanta i mam zamiar wymienić tą blaszkę. Mógłby ktoś wskazać gdzie szukać tego silniczka?

Edytowane przez windus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zamka idzie ciegno do tego silniczki, po sznurku do klebka, a do silniczki idą kabelki, szczerze jak masz problem z jego lokalizacja to może komuś zlec lub podejmij wyzwanie :)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj mnie złapał problem z otwarciem bagażnika A4 B7 Avant, mianowicie naciskam otwieranie bagażnika słychać jak siłownik chodzi, ale bagażnik się nie otwiera, to samo z otwieraniem z kluczyka słychać jak chodzi ale nie otwiera, czasem jest tak, że po paru razach jednoczesnym naciśnięciu otwierania i szarpaniem klapą zaskoczy i otworzy bagażnik, ale powoli robi się to uciążliwe, moje pytanie brzmi czy to tez kwestia opisywanej tutaj " Blaszki" ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...