Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naprawa silniczka zamka w bagażniku


symek88

Rekomendowane odpowiedzi

wymieniłem blaszke w siłowniku i wszystko jest ok, tylko nie wiem czy bagażnik powinien sie tylko otwierać czy też podnosić do góry.

...kolego ten siłownik, przy którym wymieniłeś "blaszkę" odpowiada jedynie za odryglowanie zamka a nie za podniesienie klapy :wink: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem blaszke w siłowniku i wszystko jest ok, tylko nie wiem czy bagażnik powinien sie tylko otwierać czy też podnosić do góry.

...kolego ten siłownik, przy którym wymieniłeś "blaszkę" odpowiada jedynie za odryglowanie zamka a nie za podniesienie klapy :wink: ...

właśnie nie wiedziałem dokładnie czy tylko do odryglowania czy tez do podnoszenia, ale wczesniej nawet nie drgnelo z pilot, teraz sie otwiera wiec pomogło, a co z tym podnoszeniem klapy?? jak to w rzeczywistości jest??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w avancie troszke wiecej roboty z dobraniem sie do silowniczka ale ujdzie jakos, po wymianie na miedziana blaszke pracowalo rak samo slabo, wycialem wiec blaszke z podkladki dosyc duzej i zaczelo lepiej chodzic, bez problemu otwiera ale dosyc wolno wraca, wazne ze dziala wogole, sprezyne nawinalem na nowo i ustwilem na maksymalne odbijanie, widocznie sam w sobie silniczek stracil troche na mocy :)

nie mniej jednak POLECAM innym ten poradnik !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super sprawa! 20 min roboty (drugi raz pewnie by było 5 min:) ) i działa perfekt. Wolniej powraca ale to nie ma żadnego wpływu na użytkowanie samochodu. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie otwiera sie z pilota oraz z przycisku na klapie, otwiera sie tylko z kluczyka

rozmontowalem wszystko jak na filmie, zmienilem blaszke podlaczylem

ale nawet zadnej reakcji nie ma, zero szumu, zero trzasku,

przy tej blaszcze poprzedniej (orginalnej) bylo to samo

sprobowac jeszcze blaszke z jakiegos innego materialu czy moze problem tkwi w ktoryms zlaczu, bezpiecznik ??/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to oczywiste że na wstępie trzeba sprawdzić czy dochodzi napięcie do silniczka.

Od tego zaczyna się całą procedurę naprawy. Skąd wiesz że masz uszkodzony siłownik, może bez potrzeby rozbierałeś siłownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku wygląda to następująco

otwieram przyciskiem na klapie i tym który otwiera drzwi natomiast przycisk do otwierania klapy z pilota nie działa.

czym może być to spowodowane? czy jest to wina pilota czy zamka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że przytrzymujesz przycisk trochę dłużej.

Jeśli tak to ja bym obstawiał pilota.

Da się to sprawdzić vagiem czy auto odbiera wszystkie sygnały z pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za każdym razem mogę otworzyć bagażnika przyciskiem w klapie. Kluczykiem i z pilota bez problemu. Czy siłownik jest na wykończeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana półprzewodnika na blaszkę pomogła... działa za kazdym razem ale wraca wolniej. jest ok

dziekuję za opis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy może ktoś się orientuje gdzie się kończy wiązka kabli która wychodzi z klapy szukałem w bagażniku ale tam się wszystko łączy do kupy z kablami od lamp i idzie dalej gdzieś w okolice tylnej kanapy chciałbym przedzwonić kabel tylko potrzebuje znaleźć drugi koniec tego kabla z wtyczką sprawdziłem u siebie mikro-wyłączniki i jest OK i prawdopodobnie mam przetarty kabel :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadzilem dzis ta operacje i dalej lipa. Kilka blaszek probowalem i slychac jak dziala silniczek, ale klapy nie otwiera i nie do konca wraca. Cos innego bedzie przyczyna nie otwierania sie bagaznika czy musze jeszcze probowac z innymi blaszkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam problem z dostaniem się do bagażnika.Padła bateria po długim postoju i zaczęły się problemy .Z pilota nic nie działa,lampka wewnętrzna miga,central nie działa,a co najlepsze nie mogę dostać się do bagażnika,nawet kluczem bo poprzednik coś porozłanczał.Jak się dostać do kufra Help.Audi a4 b6 2002r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaprogramuj pilota

kluczyk w stacyjkę na zapłon (bez odpalania oczywiscie)

wyjmujesz kluczyk, zamykasz auto kluczem

potem jeszcze raz kluczyk w stacyjce na zapłon

Po tym zabiegu pilot powinien działać, robiłem to nie raz np po odłaczeniu akumulatora

Centralny nie działa z pilota czy klucza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Central nie działa z pilota i kluczyka ,programowanie bez efektu.

Proponuję sprawdzić bezpieczniki ewentualnie vag-com i błedy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Central nie działa z pilota i kluczyka ,programowanie bez efektu.

Takie programowanie u mnie tez nie działało, tylko podłaczenie vag-a i zaprogramowanie kluczyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...