Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naprawa silniczka zamka w bagażniku


symek88

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, czy posiada ktoś zdjęcia/filmik lub potrafi powiedzieć ile śrub trzeba wykręcić i gdzie są zatrzaski oraz gdzie pociągnąć ten plastik z tapicerką by nie połamać zatrzasków w avancie?

Chciałbym dostać się do silniczka i wymienić tą felerną blaszkę. Objawy mam takie jak opisywane przez większość forumowiczów.

Nigdzie nie mogę znaleźć instrukcji jak zdjąć tą tapicerkę z klapy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja walczę już trochę z klapą. Najpierw wymieniłem blaszkę w starym siłowniku, po podłączeniu do aku działał ale w klapie nie, więc zmieniałem blaszkę ale dalej to samo. Kupiłem nowy siłownik i po podłączeniu do aku działa a jak wepnę w zamek to ani drgnie. Sprawdziłem napięcie na kostce i nic nie pokazuje bo wciśnięciu przycisku otwierania. Gdzie szukać problemu? jakiś bezpiecznik? Dodam, że z kluczyka też nie da się otworzyć, a jak mam rozłączony siłownik to mi pokazuje że nie mam podświetlenia tablicy rejestracyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co sprawdź przelotkę łączącą klapę z nadwoziem, tam najczęściej dochodzi do uszkodzenia przewodów.

Edytowane przez kamil-vag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozcinać peszlę w której one siedzą i patrzyć czy nie są jakoś drastycznie przełamane? No ale skoro jak podłączę siłownik i znika błąd podświetlenia tablicy to jakies tam napięcie musi być..?

Edytowane przez osobisty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli zamek otwiera się kluczykiem i z pilota również natomiast przyciskiem w klapie już nie to będzie to wina tej blaszki? Czy raczej to wina microswitcha?

Dodam że przy probie wciśnięcia przycisku microswitcha poza jego pracą (kliknięciem) nie słychać nic innego.

Edytowane przez kharo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2018 o 18:13, adamm58 napisał:

Witam dopadł mnie problem z klapą :( z pilota otwiera I z kluczyka na przycisk przy klapie nie reaguje . Mikro styk ? Jak tak to gdzie można kupić I pod jaką nazwa z góry dzięki 

 

W dniu 14.03.2019 o 12:59, kharo napisał:

Czy jeśli zamek otwiera się kluczykiem i z pilota również natomiast przyciskiem w klapie już nie to będzie to wina tej blaszki? Czy raczej to wina microswitcha?

Dodam że przy probie wciśnięcia przycisku microswitcha poza jego pracą (kliknięciem) nie słychać nic innego.

I jak koledzy sobie poradziliście z tym? Bo mam ten sam problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też dopadł problem z otwieraniem klapy bagażnika w kombi. Najgorsze jest to że nie działa ani z klucza ani z ręcznego otwierania ani z pilota. Siłownik słychać jak działa i widać jak pracuje bo zdjąłem w bagażniku tapicerkę klapy i chyba zapadka w zamku się zablokowała na amen. Używany zamek to około 100zł a nowy 350zł i nie wiem czy zamawiać. Jak zapadka się nie cofnie to pozostanie mi cięcie kątówką. Miał ktoś już taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to odpowiem sobie sam :P nie zrobił bym nic bo zamek był zacięty na amen. Odkręciłem zamek od klapy i na otwartym bagażniku dopiero z pomocą sąsiada i młotka udało się rozblokować zamek. Musieliśmy uderzyć w miejscu cięgna i puściło. A o tym że jest zablokowany stwierdziłem po tym że mając w ręku inny zakupiony używany zamek idzie bezproblemowo otworzyć ciągnąć za cięgno a u mnie stał jak zamurowany. Co ciekawe zamek po tym jak puścił zaczął działać normalnie ale żeby nie kusić losu zamontowałem używkę która ładniej wyglądała i mam nadzieję że o nim zapomnę. A przy okazji zamontowałem sobie nowe siłowniki i teraz nie dość że pięknie mi się zatrzaskuje klapa to dodatkowo otwiera się sama kiedy otwieram klapę z pilota i jest  :git:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który bezpiecznik odpowiada za pracę silniczka w klapie bagażnika?

Wymieniłem dziś cały silniczek i dalej nie działa, zarówno z pilota jak i z przycisku w klapie bagażnika. Nie zaobserwowałem również żadnych oznak przetarcia wiązki. Nie mam żadnych problemów z oświetleniem klapy bagażnika oraz sygnałów z Fisa o otwartej klapie.

Mikrostyk raczej też mało prawdopodobne żeby był walnięty, ponieważ przy okazji wymieniłem całą blendę oświetleniową, bo w poprzedniej miałem skorodowane śruby od światełek i przy wymianie oświetlenia musiałem rozwiercić śruby, a następnie przykręciłem na wkręty. Kuło mnie to w oczy, to postanowiłem upiec dwie pieczenie na jednym ogniu :). Raczej nie możliwe żebym w dwóch blendach miał walnięty przycisk.

Trochę zastanawia mnie jakość silniczka, ponieważ kupiłem tani zamiennik na allegro. Czy cięgiełko podczas wciskania powinno stawiać duży opór? W oryginalnym silniczku dawało się wcisnąć bez problemu oraz samoczynnie wracało do pozycji wyjściowej, natomiast tutaj trzeba użyć dużo siły, aby je w ogóle wcisnąć i samo nie odbija. Trzeba pociągnąć żeby wróciło do pozycji wyjściowej. Czy tak to powinno działać? Jutro podłącze pod akumulator, ale raczej obstawiam że nie zadziała.

Będę wdzięczny za pomoc oraz ewentualnie sugestie co zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja :D

Ktoś tu pisał że problem nasila się od ciepła. No i wczoraj mocno przygrzało i problem mnie dopadł. Jednak już wcześniej miałem problem otwarcia z pilota.

Przy wyciąganiu silniczka wypadła mi ta biała rolka i niebieska część ze sprężynką, ale później jakoś udało się poskładać.

Wymieniłem blaszkę, zastępując ją blaszką z której robi się złącza samochodowe. Musiałem zgiąć ją na pół, aby nie miała za luźno. Wymiarowo nie musi być idealnie. Wyczyściłem trochę wewnątrz i popsikałem mechanizm sprajem do łańcucha motocyklowego.

Teraz silniczek tak szybko i energicznie się wsuwa że aż przytrzasnęło mi palca, auć. W drugą stronę powoli się wysuwa, ale tak raczej ma być, bo linka i tak ciągnie ten mechanizm pomagając mu.

Gdyby ktoś szukał jak zdjąć tapicerkę w sedanie (prosta sprawa):

 

Mechanizm

i kilka zdjęć

IMG_20210512_152214.jpg

IMG_20210512_152809.jpg

IMG_20210512_155042.jpg

Najlepsze teraz, bo sobie przypomniałem że zapomniałem zatrzasnąć blokady silniczka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...