Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Odgrzybianie klimatyzacji - preparat z allegro


trezor4

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem kiedyś tak w BMW E39, na włączonym nawiewie bez klimy, waliło skarpetami. Pojechałem na dobicie klimy i odgrzybianie. Gość wsadził do auta takie pudełeczko do ozonowania, które było podłączone pod prąd, zamknął wszystko i zrobił 2 albo 3 takie sesje po kilka/kilkanaście minut. Na początku było spoko, ale po jakimś czasie problem powrócił więc wróciłem do niego. Powiedział, że jak ktoś nie dbał o regularne odgrzybianie to pomoże tylko mechaniczne czyszczenie układu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co roku odgrzybiam sam bezpośrednio na parownik ale niestety po wyłączeniu klimy czuć dziwny zapach takżę w tym roku jak będę nabijał klimę ( raz na dwa lata) to zlecę odgrzybianie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jakim czasie środek do odgrzybiania zaczyna działać? Kupiłem Wurth-a najpierw polowe wypsiukałem przez wentylator i następnego dnia dalej czuć smród, dziś wykręciłem wentylator i zlałem rzeszą środka parownik i wpuściłem go do kanałów (tylko tych do których zmieściła się rurka) no i tak 30-60 min po zastosowaniu śmierdzi klimą 3x tak jak wcześniej. Po jakim czasie u was przestawało śmierdzieć?

pod spodem fotki przed i po odgrzybianiu (słaba jakość bo telefonem ale widać białą pleśń w niektórych miejscach)

Jest tam gdzieś odprowadzenie wody? bo jak ten środek nie zadziała to chyba jaką dużo ilością środka chemicznego ze zwykłego spryskiwacza zleje ten parownik aż się ten smród tam utopi.

PRZED

przedtq.jpg

PO ODGRZYBIANIU ok 1h (dalej widać syf)

86457071.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jest problem z tymi klimami

u mnie w rocznym aucie też jakiś zapach był taki kurna nie teges

niby w tym roku jeszcze nic nie wyniuchałem, ale wątpię że ot tak sam se zniknął .... :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba uważać na te "bomby" do auta... po zimie kupiłem sobie taki z myślą ze sobie odświeżę wszystko i wogole...

2 dni po zabiegu w aucie zaczelo walic... kupilem jakas pianke do czyszczenia zaladowalem ja na parownik odkrecajac i czyszczac wentylator... ale raczej byla to pianka zapachowa bo po tygodniu smrod wrocil....

no to powtorka z rozrywki

kupilem ostatnio srodek tectane do dezynfekcji klimatyzacji, rowniez pianka ale nieco smierdzaca...

i dopiero on pomogl... w aucie znowu zrobilo sie swiezo...

takze przestrzegam przed "granatami" do klimy bo idzie sobie tylko klopotu narobic....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co wy z tymi klimatyzacjami robicie :wink4: Odkąd mam auto nigdy mi nic nie śmierdziało itp. co rok jeźdze na odgrzybianie itp. i jak na razie żaden niemiły zapach mi się nie wydobywa. Albo może zemną jest coś nie tak... i nie czuje :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja 3 lata mam autko i do teraz chodzi normalnie klima a nieodgzybialem wcale mam wlasnie teraz zaniedlugo jechac bo chyba juz czas , ale nie przez to ze cos smierdzi bo wszytsko OK jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja 3 lata mam autko i do teraz chodzi normalnie klima a nieodgzybialem wcale mam wlasnie teraz zaniedlugo jechac bo chyba juz czas , ale nie przez to ze cos smierdzi bo wszytsko OK jest...

zwlekaj dalej to za niedługo zacznie śmierdzieć a wtedy to tak jak niektórzy już wspominali tutaj ciężko wytępić ten smród

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie!

W poprzednim samochodzie jeszcze rok po zakupie pachniało nowością...ale widać była to dobra przykrywka za przeproszeniem smrodu :wink4:

Pojechałem na nabicie i odgrzybianie - pomogło.

Po roku znow zaczelo śmierdzieć...okazało się, że do kanałów nawiewu dostała się woda.

Osuszenie, odgrzybiacz (jakaś taniocha w sprayu - odziwo pomogło) na wentylator i było okej! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie zaczeło kilka dni temu walic... po wylaczeniu nawiewu.. no tak jak koledzy opisuja.. skarpetki...

kupiłem u tescia za 49zł odgrzybiacz Wurth.. wypsikalem polowe .. poczekalem odpalilem klime.. zamknalem autko.. na chwile potem otworzylem.. pochodzil z 5 minut.. i jak reka odjał.. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę odświeżyć kotleta bo teraz ja mam jakiś syf w środku :disgust:

u mnie się pojawia natychmiast po włączeniu klimy - wczoraj jechaliśmy w rodzinne strony na święta i pytanie było w aucie "Kto zdjął buty". No więc wiadomo o co chodzi ...

kusi mnie żeby wypróbować na początek ten cały carplan http://allegro.pl/listing.php/search?string=carplan+odgrzybiacz&category=0&order=t

polecacie - jest sens ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę odświeżyć kotleta bo teraz ja mam jakiś syf w środku :disgust:

u mnie się pojawia natychmiast po włączeniu klimy - wczoraj jechaliśmy w rodzinne strony na święta i pytanie było w aucie "Kto zdjął buty". No więc wiadomo o co chodzi ...

kusi mnie żeby wypróbować na początek ten cały carplan http://allegro.pl/listing.php/search?string=carplan+odgrzybiacz&category=0&order=t

polecacie - jest sens ?

Tylko te polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no może to i dobre rekomendacje

kusi mnie żeby coś z tym zrobić - "zapach" jest średniawy .... :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no może to i dobre rekomendacje

kusi mnie żeby coś z tym zrobić - "zapach" jest średniawy .... :angry:

dobrze jest też wyłączać sprężarkę klimy ( tryb ECON ) kilka km wcześniej zanim zgasimy silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak jak pisze kolega. Ja przynajmniej raz w roku stosuje produkt pod 2 linkiem i jak narazie nie mialem i nie mam zadnych problemow ze smrodem :polew:

Oczywiscie do tego nie zapominamy o wymianie filtra kabinowego :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...