Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Wymiana anteny fm


Rekomendowane odpowiedzi

W moim mieście odbiera tylko jedna stacja, która odbiera nawet bez anteny. Wszystkie inne baaardzo słabo, trochę podczas postoju, a podczas jazdy w ogóle. Antenę mam tą taką wbudowaną, dokupowałem separator wzmocnienia, nic nie dało. U kumpla wszystkie stacje normalnie odbierają wszędzie, a u mnie zonk. Dlatego mam zamiar kupić nową antenę. Jaką polecacie ? Zrobić coś z tą wbudowaną (o ile się da), czy może kupić bata ? Jeśli tak, jakiego polecacie i jak go zamontować ? :) Końcówka anteny jak do wszystkich radyjek, mam jakiegoś soniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego spróbuj sprawdzić czy nie masz przerwy na kablu od fabrycznej anteny. Jeśli kabel jest ok to pewnie padł wzmacniacz w antenie. Powiedz jak podłączałeś separator.Zasilanie separatora brałeś z niebieskiego kabelka kostki zasilającej radio (wyjście na sterowanie anteny) czy może ze stałego plusa. Co do montażu anteny to najlepszym wyjściem będzie antena uniwersalna montowana na dachu lub w tylnym błotniku. Zresztą niektóre a4 sedan miały takie fabrycznie. Na początek sprawdź kabel antenowy i masę anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, tak szczerze Ci powiem, że kiedyś jak wymieniałem radio byłem na tyle głupi, że zamiast kupić adapter aby wsadzić antenę, to ja ten kabel uciąłem :D I wsadziłem ten pręt, nie wiem czy tak może być czy może to jest tego wina ? Jeśli tego to co, kabel wymienić ? On się ciągnie do tyłu auta co ? Separator z tego co pamiętam do tego niebieskiego dałem sterującego anteną. Co mi teraz radzisz ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobry jesteś. Podjedź do firmy zajmującej się montażem car-audio i oni powinni ci zarobi nową końcówkę wtedy zamontuj separator i będzie hulać. A jak nie to zostaje wymiana kabla.

A jest jeszcze jedna opcja kupujesz przedłużkę do kabla antenowego ucinasz wtyczkę z kawałkiem kabla lutujesz, izolujesz i też będzie ale każde połączenie to osłabienie sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz opanowane rozbieranie tapicerki to nie. Ale to jest dłubania na pół dnia albo lepiej. Poza tym musisz poszukać jak jest ten kabel poprowadzony bo nie miałem styczności z b5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...