Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Nie działający tempomat


Dragan

Rekomendowane odpowiedzi

Odświeżam temat :kwasny: Wczoraj przestał mi działać tempomat. Błędów na vagu nie ma, manetka sprawdzona vagiem 16-Steering wheel -> Meas.Blocs-08 -> Group 004, kodowanie się nie zmieniło.

Każdy pisze że można czujniki sprawdzić [1 - Engine], następnie [Measures Blocks] --> group 006 ale u mnie tak się ne da... może przez to że benzyna :kwasny:

Co radzicie teraz zrobić???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel mam dobry... Daje sie nim wszystko porobic.

Dla niedowiarkow jutro zrobie foto jak u mnie wyglada blok 006.

Ale chyba padl czujnik sprzegla bo jak jade obciazajac silnik i jak wcisne sprzeglo bez zdejmowania nogi z gazu to obroty wskakuja i przy puszczeniu szarpnie do przodu.

---------- Post dopisany 30-10-2012 at 12:12 ---------- Poprzedni post napisany 29-10-2012 at 17:32 ----------

Po wymianie czujnika sprzęgła tempo. nadal nie działa:kwasny: W Stering Wheel w blokach manetka działa OFF/ON i inne jej funkcje w 2 i 3 okienku ale za to w 4 okienku całyczas świeci Not Installed . Kodowanie mam 01042 więc chyba ok. Pomocy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź wg tego:

16-Steering wheel -> Meas.Blocs-08 -> Group 006

006 Cruise control system CCS

1) Vehicle speed

CCS activatable: above 35 km/h

2) CCS status

X X X X X X X 1 Brake light switch pressed

X X X X X X 1 X Brake pedal switch pressed

X X X X X 1 X X Clutch pedal switch pressed

X X X X 1 X X X CCS enabled

X X X 1 X X X X ACC enabled

X X 0 X X X X X Main switch

0 0 X X X X X X ACC/CCS mode inactive

1 0 X X X X X X State overspill

0 1 X X X X X X ACC/CCS in control range

1 1 X X X X X X ACC not enabled

3) CCS target speed

[km/h]

4) CCS switch settings

X - X X X X X 1 Locked ON

X - X X X X 1 X Touched OFF

X - X X X 1 X X Touch-Down, reduce

X - X X 1 X X X Touch-Up, increase

X - X 1 X X X X Set

X - 1 X X X X X Resume

1 - X X X X X X Locked ON from hardware

okno 2 pokazuje pedały itp

okno 4 pokazuje manetkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi :wink: Jutro postaram się z tym powalczyć i dam znać co i jak.

---------- Post dopisany 02-11-2012 at 11:19 ---------- Poprzedni post napisany 01-11-2012 at 12:24 ----------

dziś znalazłem takie coś:

Control Module Part Number: 8E0 907 279 F

Component and/or Version: int. Lastmodul RDW 0517

Software Coding: 00001

Work Shop Code: WSC 00000

1 Fault Found:

01312 - Powertrain Data Bus

79-00 - Please Check Fault Codes

czy ten błąd w elektryce może mieć coś wspólnego z niedziałającym tempomatem? Wcześniej go nigdy nie było ... błąd po skasowaniu powraca (czasami jako sporadyczny) :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to podepnę się do tematu u mnie to samo. Tempomat przestał działać więc wymieniłem czujnik bo rzeczywiście był walnięty. Problem niestety pozostał. Poniżej wynik z VAG'a.

Czujnik położenia pedałów:

czujniki.jpg

Tempomat

manetka.jpg

---------- Post dopisany 14-11-2012 at 15:50 ---------- Poprzedni post napisany 13-11-2012 at 13:26 ----------

A możecie napisać jak zdezaktywować tempomat vag'iem?

Aktywacja:

[select]

[01 - Engine]

[Login - 11]

Enter 11463 to activate cruise control

[Do It!]

Czy deaktywacja to 11467 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Czy deaktywacja to 11467 ?

16167 = Cruise Control System (CCS) Deactivation

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolicie Panowie, że dołączę się do wątku. Jestem posiadaczem B7 1,9 tdi 2007r kupiłem i nie wpadłem na to, aby sprawdzić tempomat gdy go sprawdziłem okazała się bryndza nie działa. Podpiołem do kompa 0 błędów dobrałem się do pedałów sprzęgła i hamulca bo ma na oby dwóch czujniki myślę, że ten przy hamulcu to czujnik stopu. Wypiołem czujnik sprzęgła spiołem wtyczkę na krótko "skoblem" zadziałał na tym skobelku kupiłem czujnik założyłem nici nie działa na kompie też brak błędów. Moje pomysły się wyczerpały proszę o jakąś podpowiedz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie żle założyłeś czujnik:wink: sprawdz vagiem czujnik:wink: wyżej opisane jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może masz dla mnie odpowiedź? Czujnik jest ok nowy VAG pokazuje, że działa a tempomat dalej leży i nawet nie kwiczy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie da się go inaczej podłączyć kostki z kablami nie da rady włożyć inaczej niż na to wskazuje jej profil (kształt) na orginalnym czujniku jest też odpowiednie wycięcie (wcięcie)i też nie da rady go włożyć w gniazdo. Podpiołem jeszcze raz kompa i tym razem wywalił problem z zapisem ustawień. Chyba zaraz tempomat wymontuje bo widzę ze w b7 to to jest totalny niewypał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pokaże , co do warsztatu to podjedz i niech zrobią taką procedure vagolem

[1 - Engine], następnie [Measures Blocks] --> group 006.

1. jeśli pedały są nie wciśnięte to prawidłowy odczyt wyniesie : 000

2. jeśli hamulec jest wciśnięty to odczyt wyniesie: 110

3. jeśli wciskamy sprzęgło i hamulec to odczyt wyniesie: 111

Mi też przestał działać tempomat, oczywiście manetka sprawna, kodowanie też dobre, a test czujników pokazał u mnie trochę inne dane niż u Domina:

1. jeśli pedały są nie wciśnięte to prawidłowy odczyt wyniesie : 000 - u mnie 000

2. jeśli hamulec jest wciśnięty to odczyt wyniesie: 110 - u mnie 011

3. jeśli wciskamy sprzęgło i hamulec to odczyt wyniesie: 111 - u mnie 111

Dodam jeszcze pkt. 4. jeśli wciśniemy samo sprzęgło - u mnie 100

Jakie czujniki zamówić, bo już nie wiem czy jeden czy dwa czy jeszcze coś innego?

---------- Post dopisany 25-07-2013 at 15:41 ---------- Poprzedni post napisany 20-03-2013 at 13:42 ----------

Ktoś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakoduj jeszcze raz tempomat do silnika bo odczyt.z blokow masz oki;-)

Wyslane z RNSA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wielu innych mam problem z tempomatem. PO prostu nie dziala. Dzisiaj mechanik podpial sie i powiedzial ze nie ma bledow, ze czujniki na pedalach chodza. Myslicie ze powinienem wymienic ten czujnik sprzegla w ciemno? Jest jakas inna opcja zeby sprawdzic ten czujnik bez uzycia komputera?

Pozdrawiam

---------- Post dopisany 04-08-2013 at 00:55 ---------- Poprzedni post napisany 31-07-2013 at 20:34 ----------

wymiana czujnika pedału sprzęgła pomogła. tempomat działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dranek sprawdź manetkę. Ja swoją rozebrałem przeczyściłem i zaczęło działać (ale nie wszystkie funkcje). Kupiłem nową wymieniłem i jest ok. Wszystko działa jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dranek sprawdź manetkę. Ja swoją rozebrałem przeczyściłem i zaczęło działać (ale nie wszystkie funkcje). Kupiłem nową wymieniłem i jest ok. Wszystko działa jak należy.

Ja starą manetkę też czyściłem i nic z tego nie było, kupiłem nową i dalej nie działa. Jakieś czary mary się dzieją, bo niby wszystko dobrze ale nie działa, chyba kupię jeszcze oryginalne czujniki sprzęgła i hamulca i zamontuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...