Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ALL 1.8T Akcja Serwisowa AUDI CEWKI


Nosfer

Rekomendowane odpowiedzi


Szczerze? Nie sprawdzałem :decayed: A nawet gdyby to już bym zapomniał, bo to było trzy lata temu... :wink:

Trudno :P. Widzę, że z tymi numerami to jest niezły bajzel. Wg pliku z Elsy, który ktoś tu wrzucał, moje cewki (06B 905 115R) nie łapią się na wymianę, a niektórym je wymienili xD.

Jednakże patrząc na daty wycofania poszczególnych cewek wpisane w ETCE, wychodzi na to, że u mnie powinny siedzieć 115G, albo 115H i chyba w któreś z tych się wyposażę ^^.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymienili mi tych cewek z końcówką R. Zmarnowalem akcje. Byłem w LODZI krotoski cichy Przybyszewskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówka R jest ryzykowna, bo w dokumencie z ELSY numer 06B 905 115R jest wymieniony, jako dobry i nie należy takich cewek ruszać. To, że komuś je wymienili to czyjś fart i tyle :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dziś do AutoSpecjal w Krakowie i zaprosili mnie na sobotę na kontrolę i ewentualna wymianę w moim Avj. Później podeślę jakie mam cewki jedna napewno jest Bosch a 3 nie wiem, ale chyba oryginał

Oto moje cewki:

06b 905 115L 33/03

06b 905 115r. 16/08 ta prawdopodobnie złom.

06b 905 115r 16/08

Bosch 0 986 221 024.

Jest szansa że któraś wymienią? Ewentualnie jakie założyć żeby napewno wymienili na nowe ?

Edytowane przez majlet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dziś do AutoSpecjal w Krakowie i zaprosili mnie na sobotę na kontrolę i ewentualna wymianę w moim Avj. Później podeślę jakie mam cewki jedna napewno jest Bosch a 3 nie wiem, ale chyba oryginał

Oto moje cewki:

06b 905 115L 33/03

06b 905 115r. 16/08 ta prawdopodobnie złom.

06b 905 115r 16/08

Bosch 0 986 221 024.

Jest szansa że któraś wymienią? Ewentualnie jakie założyć żeby napewno wymienili na nowe ?

uważaj bo mogą Ci 3 cewki wymienić w ramach akcji serwisowej a za 4 będziesz musiał zapłacić, kolegę tak załatwili w wawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dziś do AutoSpecjal w Krakowie i zaprosili mnie na sobotę na kontrolę i ewentualna wymianę w moim Avj. Później podeślę jakie mam cewki jedna napewno jest Bosch a 3 nie wiem, ale chyba oryginał

Oto moje cewki:

06b 905 115L 33/03

06b 905 115r. 16/08 ta prawdopodobnie złom.

06b 905 115r 16/08

Bosch 0 986 221 024.

Jest szansa że któraś wymienią? Ewentualnie jakie założyć żeby napewno wymienili na nowe ?

uważaj bo mogą Ci 3 cewki wymienić w ramach akcji serwisowej a za 4 będziesz musiał zapłacić, kolegę tak załatwili w wawie :)

To kolega ładnie dał z siebie zrobić frajera xD. No chyba, że dali mu solidny rabat na tę cewkę :).

Majlet, jeśli czytałeś cały temat, to wiesz, że niektórym wymieniali cewki, których nie powinni ruszać, także czasem można mieć farta, ale w myśl dokumentacji z ELSY, wymienią Ci jedynie 06B 905 115L.

06B 905 115R są już poprawione, a ostatnia jest nieoryginalna :P. Ja jestem w trakcie wyposażania się w cewki z numerem 06B 905 115G, bo wg ETKI ten nr był mniej więcej wtedy, kiedy mój AVJ został wyprodukowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic szukam po okolicy tych cewek, na darmo nie pojadę tam :-)

X18XET. Też wybierasz się na akcje serwisową ? Krk ?

Edytowane przez majlet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko ja akurat planowałem udać się na Górę Libertowską do Bełtowskiego, bo tam zawsze jeżdżę po części :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dziś do Sosnowca ale nie chciała mi babka powiedzieć po nr Cewek czy będą wymienione, po prostu trzeba przyjechać. Jak kupie komplet tych 06B 905 115L to myślicie że się uda że 4 sztuki wymienią ? Żeby nie było sytaucji "ale w tym modelu nie mogło być tych cewek bo są np z Passata i powiedzą do widzenia "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o konkretny model samochodu tylko o konkretne silniki. Łapią się wszystkie 1.8T z czasu, gdy cewki były trefne, czyli jakoś 2000-2006 (mniej-więcej), także o to się nie martw ^^. Z tego co mi wiadomo, we wszystkich 1.8T ładowali te same cewki, tyle że końcowa literka zmieniała się z czasem i tak (według ETKI online) mamy:

06B 905 115D - wycofano 1/08/2000
06B 905 115G - wycofano 1/11/2001
06B 905 115H - wycofano 1/10/2002
06B 905 115J - wycofano 1/08/2003
06B 905 115L - wycofano 1/03/2006

Teoretycznie wszystkie powyższe podlegają wymianie :decayed:. Tylko ciekawi mnie, czy w ASO porównują rok produkcji samochodu i cewek.

Tak czy siak dążę do zmaksymalizowania swoich szans na nowe cewki, więc poszukuję cewek z końcówką 115G (mam AVJ-a z 2001 roku).

Po 06B 905 115L jest już 06B 905 115R, które to są wymienione w ELSIE, jako już poprawione i niepodlegające wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam u siebie w ASN-ie cewki o numeracji: 06C 905 115F

Nie wie ktoś, czy i ja się załapię na akcję? :decayed:

Według tej listy którą wcześniej podali https://pl.scribd.com/doc/51072764/28E9to Twoje cewki łapią się na wymiane.

Dzwoń do ASO z nr VIN i Ci powiedzą czy auto już było na Akcji w serwisie.

Ja musiałem przełożyć swoją wizytę w ASO bo nie zdążyłem ogarnąć wszystkich cewek pod wymiane.

Edytowane przez majlet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi właśnie padają cewki o numerze 06b 905 115 R wszystkie 09 rok, przez niemca wymienione ;]

mechanik mi powiedział, że "za wcześnie" akcja serwisowa została dokonana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyslij mi vin to Ci sprawdzę podlega czy nie i wyśle Ci nr cewek jakie podlegają w twoim silniku

a6 też się tyczy ? 1.8t awt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


wyslij mi vin to Ci sprawdzę podlega czy nie i wyśle Ci nr cewek jakie podlegają w twoim silniku

Sprawdzisz mi również ? Bo u mnie chyba nie podlegają już wymianie, bo dzwoniłem do ASO i kobieta mi powiedziała, że w 2011 u mnie wymieniona była 1 i wykorzystana została akcja serwisowa, a co z pozostałymi trzema, te już nie mają prawa się zepsuć i nie podlegają wymianie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyslij mi vin to Ci sprawdzę podlega czy nie i wyśle Ci nr cewek jakie podlegają w twoim silniku

Sprawdzisz mi również ? Bo u mnie chyba nie podlegają już wymianie, bo dzwoniłem do ASO i kobieta mi powiedziała, że w 2011 u mnie wymieniona była 1 i wykorzystana została akcja serwisowa, a co z pozostałymi trzema, te już nie mają prawa się zepsuć i nie podlegają wymianie ?

Dostałem właśnie telefon z ASO w Świdniku / Lublinie i rozmawiałem chwilę z człowiekiem z serwisu, to powiedział, że: "wymianie podlega tylko jeden rodzaj cewek" (określona literka na końcu numeracji cewki, ale nie chciał powiedzieć która). Na pytanie: "a co jeżeli cewki już wcześniej były wymieniane na akcji serwisowej?" odpowiedział: "jeżeli choć jedna będzie uszkodzona, wymienimy wszystkie na nowe, o ile będą to cewki podlegające akcji. Jeżeli któraś będzie miała inną symbolikę końcową (literkę), to ta nie zostanie wymieniona".

Teraz tak... Czy ktoś wie o które cewki mu chodziło? Bo mam zamontowane (chyba) z końcówką "F", czy to te podlegające wymianie i mam po co jechać? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem ci na pw których cewek się nie wymienia, wiec jeśli będziesz taką posiadać to zostanie w aucie. przejdź się i sprawdź jakie masz i tyle w temacie. Twoje auto podlega akcji nie ma możliwości wykonać jej dwa razy albo na raty. podczas wizyty w aso wbiją ci ze akcja wykonana niezależnie czy któraś będzie do wymiany lub nie (sprawdzenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...