Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ALL 1.8T Akcja Serwisowa AUDI CEWKI


Nosfer

Rekomendowane odpowiedzi

A jak wygląda sytuacja jeśli mam założoną instalacje gazową? Wymienią też jeśli moje auto obejmuje wymiana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Ja mam właśnie LPG. Na początku spytał czy tak się dzieje ze szarpie na gazie czy na benzynie też. Ale u mnie sytuacja była że tu i tu więc od razu zabrał na serwis. Nawet błędy pokasowali:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie czy ta akcja na cewki trwa,bo czytam że jeszcze wam wymieniają.

Wymienili komuś w 1.8T bfb?

Ja dzwoniłem do Audi w Toruniu i niby u nich akcja się skończyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, to czy akcja jest czy jej nie ma nie zależy od ASO ale od Centrali w szkoplandii :wink:

ASO jest na rękę by ta akcja była, bo z ich strony koszty są ZEROWE - za części i robociznę płacą Niemcy, więc serwisowi parę stówek wlatuje na konto. Za wykonaną pracę :hi:

Moja rada - dzwoń do innego ASO i niech Ci sprawdzą po VIN-ie czy jakaś akcja nie zalega na Twoim aucie :)

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, to czy akcja jest czy jej nie ma nie zależy od ASO ale od Centrali w szkoplandii :wink:

ASO jest na rękę by ta akcja była, bo z ich strony koszty są ZEROWE - za części i robociznę płacą Niemcy, więc serwisowi parę stówek wlatuje na konto. Za wykonaną pracę :hi:

Moja rada - dzwoń do innego ASO i niech Ci sprawdzą po VIN-ie czy jakaś akcja nie zalega na Twoim aucie :)

Dzięki bardzo za podpowiedz.

A wiesz może jaka jest kolejność cylindrów 1.8T BFB. Wypada mi zapłon na 2 cylindrze i muszę podmienić cewkę aby się przekonać że to jednak cewka,a nie wiem który to drugi cylinder bo nie mam opisane.W 1.8 ADR każdy cylinder był oznaczony na pokrywie.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz pewności, to zamień miejscami cewki z 2 i 3 cylindra :hi:

Wydaje mi się, że liczy się je patrząc od przodu auta - przy chłodnicy jest 1 a przy ścianie grodziowej 4 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chce zamienić ale nie jestem pewny z kolejnością.To u mnie jest chyba coś nie tak bo na cewkach były jakieś oznaczenia jak by żółtą kredą,one są słabo widoczne.Tylko cewka z oznaczaniem "1" jest dobrze widoczna ale ona jest druga o ściany grodziowej a 2 jakby pierwsza od ściany grodziowej, nie wiem czy tak ma być,może ktoś kto ma ten sam silnik wie jaka jest poprawna kolejność tych cylindrów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh, walnąłem się w metodologii identyfikacji na którym cylindrze wypada zapłon - bo musisz wpierw miejscami zamienić 1 z 2 a następnie (jeśli błąd się nie przeniesie) 3 z 4 :hi:

Przyjmij w takim układzie, że pierwszy jest przy chłodnicy a czwarty bliżej kabiny (nawet jeśli to nieprawda... ale na 99,9% tak jest).


Gdy błąd się przeniesie na przód lub na tył silnika to już będziesz wiedział który to 2 tłok :)

Obstawiam, że błąd przejdzie na cylinder z przodu auta... :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh, walnąłem się w metodologii identyfikacji na którym cylindrze wypada zapłon - bo musisz wpierw miejscami zamienić 1 z 2 a następnie (jeśli błąd się nie przeniesie) 3 z 4 :hi:

Przyjmij w takim układzie, że pierwszy jest przy chłodnicy a czwarty bliżej kabiny (nawet jeśli to nieprawda... ale na 99,9% tak jest).

Gdy błąd się przeniesie na przód lub na tył silnika to już będziesz wiedział który to 2 tłok :)

Obstawiam, że błąd przejdzie na cylinder z przodu auta... :whistling:

Dzięki bardzo tak zrobię,ogólnie kupiłem już 1 cewkę NGK bo mam dostęp do w miarę tanich części i będę podkładał tą nową.Raczej na 99% to cewka bo zapłon wypada na 4,5,6 biegu od 5tys rpm,czyli przy większym obciążeniu.

Dzięki bardzo BayerBrown za pomoc :)

Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapytaj się w innym ASO, bo może odmowna decyzja to było zwykłe widzimisię kierownika serwisu a nie oficjalne stanowisko centrali... :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedział mi To pracownik przyjmujący auta na serwis. Powiedział, że cewki muszą być ori. Wymienili może komuś, kto miał nieoryginalne założone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wiem po co taki zabieg chcesz stosować? jak masz sprawne cewki to po co chcesz wymieniać? może sie okazać że kupisz używki i założysz a Twoje auto już przeszłości było na akcjii serwisowej i starcisz tylko kase.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...