Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana silnika - na jaki ?


Coleman

Rekomendowane odpowiedzi

chodzilo mi o 1.9 tdi 131ps

i to by było najlepsze rozwiazanie po sofcie 170 kunia i na 2 miechy by Ci starczyło, później dalej byłby wolny :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda mi troche tego sprzedawac ostatnio sporo w niego władowałem skrzynia zawieszenie kompletne :disgust:

To wystaw za taką cenę żeby cię usatysfakcjonowała :) Napisz w ogłoszeniu że po wymianie zawiechy i remoncie skrzyni (czy co tam robiłeś) Jak sprzedaż to kupuj 1.8T :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jaki kolego włożyłeś silnik?

a do reszty mam pytanie czy dużo i co trzeba przerabiać, aby wsadzić AWX do B5 ? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne się. Sedan 96 1.9 TDI 110 AFN..silnik już trup, 470 000km..koła się kręcą ale to juz padaczka..co mogę włożyć, TYLKO DIESEL. Buda jest git, po drugie czarna wiec prosze mi tu o sprzedaży nie wspominać :) Potrzebuje porady jaki silnik, z jakim mozliwym oznaczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne się. Sedan 96 1.9 TDI 110 AFN..silnik już trup, 470 000km..koła się kręcą ale to juz padaczka..co mogę włożyć, TYLKO DIESEL. Buda jest git, po drugie czarna wiec prosze mi tu o sprzedaży nie wspominać :) Potrzebuje porady jaki silnik, z jakim mozliwym oznaczeniem.

AWX, ASV, AVF najrozsądniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm jak swapować to na 1.9TDI AWX/ASV.AVF, chodź ja bym teraz poleciał w stronę 1.8T 209KM (znaczenie silnika: AMK, APY) z S3 lub najlepiej 1.8T 224KM (oznaczenie silnika: BAM) też z S3 po 2001r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i mówić że z diesla na diesla najlepiej... to wsadź benzyne :wallbash: ...i odrazu licz na LPG...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełożenie diesla do benzyny czy benzyny zamiast diesla to troszkę więcej zachodu :gwizdanie:

Jestem w trakcie takiego swapa, więc wiem o czym mówię. Ale oczywiście da się to zrobić.

Znajdź sobie rozbitka albo z dobrym silnikiem, tak by móc przełożyć z niego silnik, skrzynię, sprzęgło oraz całą instalację bo bieganie po pierdółki do ASO bywa wkurzające.

I dobry fachowiec, zmiana silnika z afn na afn to bułka z masłem ale przełożenie innego silnika zamiast afna nie jest tak proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm jak swapować to na 1.9TDI AWX/ASV.AVF, chodź ja bym teraz poleciał w stronę 1.8T 209KM (znaczenie silnika: AMK, APY) z S3 lub najlepiej 1.8T 224KM (oznaczenie silnika: BAM) też z S3 po 2001r.

są to poprzeczne silniki :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a AWX do B5 przed liftem da radę wsadzić bez większych kombinacji? :mysli:

W warsztacie masz nawet fotostory :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a AWX do B5 przed liftem da radę wsadzić bez większych kombinacji? :mysli:

W warsztacie masz nawet fotostory :gwizdanie:

dzięki, spadam szukać :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...