Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALZ] Spala benzyne i gaz??


Barn1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kolega ma A4 B6 2.0 z instalacja gazową sekewncja. Wszystko chodziło mu bardzo dobrze do tej pory. Dzisiaj zadzwonił żebym przejechał się z nim po jakąś tam rzecz kupioną na allegro 60 km w jedną stronę. Miał gaz i benzyny pokazywanej przez komputer na 60km. Po dojechaniu do celu benzyny było na kompie 0 i wskazówka od poziomu paliwa też 0. Zatankował za 20zł benzyny i komputer pokazał 60km. Po powrocie na komputerze zostało 10km.

Czy ma się udać do gazowników żeby spojrzeli czy coś jest nie tak?? Nigdy tak się nie zdarzyło.... Żeby mu tak dużo ubyło benzyny. Bo rozumiem że w zależności od jazdy poziom się zmniejsza ale znowu jechaliśmy bez szału do 110km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spala benzyny, tylko komp przelicza przejechane kilometry i ilość przelanej benzyny. Jest to norma przy małej ilości benzyny. Jak odepnie klemę, to zobaczy, że poziom się podniósł :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprosciej to wyjac bezpiecznik od pompy paliwa i bedzie wiadomo czy podbiera PB czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy mechanik powiedział mi żeby on udał się do swoich gazowników i założyli mu drugi przekaźnik, który wyłączy pompe paliwa w momencie przełączenia na gaz. Możliwe jest takie coś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, dawniej jak jeździłem na gazie to taki myk się stosowało, żeby pompa nie zasuwała non stop, a w baku przeważnie były opary :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonił do tych swoich gazowników i powiedzieli że w sekwencji się tego nie stosuje.

Nie spala benzyny, tylko komp przelicza przejechane kilometry i ilość przelanej benzyny. Jest to norma przy małej ilości benzyny. Jak odepnie klemę, to zobaczy, że poziom się podniósł :naughty:

To pozostaje tylko odłączyc akumulator?? Zawsze będzie mu się tak działo?? Choć do tej pory mówi że nie miał takiej sytuacji.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłączenie akumulatora da tylko tyle, że wskazówka pokaże ile jest faktycznie paliwa w baku. Jak bedziesz dalej jechał to wskazówka dalej bedzie spadać. Spróbuj zatankować bak np do polowy i wtedy obaczysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest problem tylko objaw :)

przyzwyczaj się albo dolej paliwa no 1/2 i zawsze staraj się utrzymywać ten poziom. :hi::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam ten sam problem co i wy. Tak naprawdę trudno określić czy podczas pobierania gazu również pobiera benzynę. Bo przecierz apalając samochod do rozgrzania do 50 stopni samochód pobiera paliwo czyli przy każdym rozruchu więc trudno określić czy samochód podczas jazdy na LPG zuzywa czy to tylko przy włączaniu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam ten sam problem co i wy. Tak naprawdę trudno określić czy podczas pobierania gazu również pobiera benzynę. Bo przecierz apalając samochod do rozgrzania do 50 stopni samochód pobiera paliwo czyli przy każdym rozruchu więc trudno określić czy samochód podczas jazdy na LPG zuzywa czy to tylko przy włączaniu silnika.

Przeczytaj wszystko jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam ten sam problem co i wy. Tak naprawdę trudno określić czy podczas pobierania gazu również pobiera benzynę. Bo przecierz apalając samochod do rozgrzania do 50 stopni samochód pobiera paliwo czyli przy każdym rozruchu więc trudno określić czy samochód podczas jazdy na LPG zuzywa czy to tylko przy włączaniu silnika.

Przeczytaj wszystko jeszcze raz.

ja czytalem 2x i tez nie zrozumialem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest ten problem - wskaźnik paliwa zbyt szybko w moim mniemaniu opada. Przyzwyczaiłem się do tego :) Jak napisano wyżej przy 1/2 baku powoli wskazówka opada, im mniej pb i więcej kilometrów zrobionych tym szybciej się obniża.

Aby sprawdzić czy nie pobiera benzyny w trakcie jazdy na lpg, wyjąłem bezpiecznik od pompy paliwa...

Ten typ chyba tak ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...