Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Swap skrzyni Multitronic na manualną w A4 B6


erniorzegow

Rekomendowane odpowiedzi

 


-Skrzynie z wysprzeglikiem i zawleczkami śruby
-półosie lewa prawa
-poduszka skrzyni z łapą
-belka pod skrzynie
-dystans miedzy skrzynie
-sprzęgło kompletne
-rozrusznik
-dźwignia zmiany biegow z wyciszeniem gąbka
-gałka mieszek z ramką
-przewód do wysprzęglika z uszczelką
-kostka do wstecznego ze skrzyni odcięty zapasem kabla
-czujnik sprzęgła z kostka odcięty z zapasem kabla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bit4you napisał:

 


-Skrzynie z wysprzeglikiem i zawleczkami śruby
-półosie lewa prawa
-poduszka skrzyni z łapą
-belka pod skrzynie
-dystans miedzy skrzynie
-sprzęgło kompletne
-rozrusznik
-dźwignia zmiany biegow z wyciszeniem gąbka
-gałka mieszek z ramką
-przewód do wysprzęglika z uszczelką
-kostka do wstecznego ze skrzyni odcięty zapasem kabla
-czujnik sprzęgła z kostka odcięty z zapasem kabla

A pedały??alu osłona pod dwumas?Nie chcę żeby czegoś brakowało bo pozniej robota stanie i będzie jezdzenie za częściami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pedały??alu osłona pod dwumas?Nie chcę żeby czegoś brakowało bo pozniej robota stanie i będzie jezdzenie za częściami...

 

Dwumas docisk sprzęgło pedały europejskie to chyba oczywiste z czujnikami .

Zawleczki od przewodu wysprzeglika.

 

Osłona jest ale do półosi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki za odpowiedz bo właśnie siedzę i chcę zamówić części.A powiedz mi jeszcze dlaczego sprzęgło dwumas i docisk mają być europejskie?Przecież chyba nie ma żadnej różnicy w tych częściach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pedaly europejskie , reszta to nie ma różnicy moze byc od anglika najlepiej wszystko z jednego auta

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie oznaczenia ma mieć skrzynia biegów 6 do a4 b6 1.9tdi 130km?Fya na pewno pasuje ,ale jest też HCF z a4 b7 2.0tdi.Coś jeszcze pasuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ,a więc kupiona skrzynia HCF z a4 b7 2.0tdi.
Skrzynia 6
Półosie
Podpora skrzyni + poduszka
Wybierak
Gałka+mieszek+osłona plastikowa
Wygłuszenie lewarka biegów
śruby
Pedały eu

Brakuje:
Dwumas komplety
Przewód  wysprzęglika i pompki sprzęgła
Coś jeszcze???

Mam skrzynie HCF z audi a4 b7 2.0tdi jaki to ma byc dwumas dokładnie?Dwumas ma być dobrany do skrzyni HCF czy silnika AVF?
Może ma ktoś w sprzedaży w dobrej cenie komplety dwumas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w końcu zakładam skrzynie manual.

Kupilem od 3.0 asn quattro i mam problem. Mianowicie gdzie wpiac czujnik wstecznego oraz predkosci? ( auto to 03 bfb tak wiec czujnik predkosci to chyba nie potrzebny bo po abs leci? ) Skrzynia ma 2 kostki, jedna kolo polosi a 2 na gorze skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Exeo z silnikiem 2.0tdi CAGA i chce zmienić na manual. Pytanie jakie sprzęgło tam wstawić skoro jest to silnik w zasadzie już od b8. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.03.2017 o 19:28, davidlive napisał:

Mam Exeo z silnikiem 2.0tdi CAGA i chce zmienić na manual. Pytanie jakie sprzęgło tam wstawić skoro jest to silnik w zasadzie już od b8. 

W tym dziale raczej nie licz na odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. W sumie sam poszperałem po nr części i faktycznie od brd pasuje. I wydaje mi się ze chyba rozrusznika tez nie musze kupować chyba ze w automacie jest całkiem inny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.03.2017 o 19:50, A4 B6 Multi napisał:

Ok ,a więc kupiona skrzynia HCF z a4 b7 2.0tdi.
Skrzynia 6
Półosie
Podpora skrzyni + poduszka
Wybierak
Gałka+mieszek+osłona plastikowa
Wygłuszenie lewarka biegów
śruby
Pedały eu

Brakuje:
Dwumas komplety
Przewód  wysprzęglika i pompki sprzęgła
Coś jeszcze???

Mam skrzynie HCF z audi a4 b7 2.0tdi jaki to ma byc dwumas dokładnie?Dwumas ma być dobrany do skrzyni HCF czy silnika AVF?
Może ma ktoś w sprzedaży w dobrej cenie komplety dwumas?

A więc odpowiadam sobie sam na pytanie:
Dwumas dobieramy w tym wypadku do skrzyni biegów 5 lub 6.Do 6 biegów dwumas ma być 240mm do 5 230mm
Dwumas pasuje do skrzyni HCF z Audi a4 b6 6 bieg a4 b7 2.0tdi superb 2.0tdi passat 2.0tdi 6 bieg.
 

Zawartość dodana 3 minutes later

Teraz kolejne pytanie[mam nadzieje że nie będę sam sobie na nie musiał odpowiadać]:
Czy czujnik sprzęgła musze zakładać jeżeli nie mam tempomatu?Jeżeli tak to za co on jeszcze odpowiada??i gdzie go podłączyć?
Co dokładnie muszę przekodować a4 b6 1.9tdi z automatu na manual??Jakim programem to da się zrobić?
Rozumiem że jak mam prędkość czytaną z czujnika abs to po przekodowaniu licznik będzie działał prawidłowo?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie,który przekaznik muszę zmostkować żeby rozrusznik działał w 1.9tdi b6 avf?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam sie do pytania z tymże co zmostkować w 1.8t bfb bo nie kręci;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.03.2017 o 14:06, A4 B6 Multi napisał:

Jeszcze jedno pytanie,który przekaznik muszę zmostkować żeby rozrusznik działał w 1.9tdi b6 avf?

A więc odpowiadam sobie sam po raz kolejny na pytanie:
Trzeba zmostkować przekaznik nr 369 od rozrusznika który znajduje sie pod komputerem ECU pod podszybiem.Wsteczny także podłączamy pod te piny.

Edytowane przez A4 B6 Multi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładniej to trzeba zmostkować czerwono czarne grube kable;p Bestia ożyła heheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięk iKolego A4 B6 Multi za bezcenne informacje. Przykre trochę, że nie ma zainteresowania ale chyba temat multitronika umiera śmiercią naturalną. 

Z zainteresowaniem śledzę Twoje wpisy ponieważ sam mam muliti. Co prawda dawno przerobione na 7 płytek ale jednak cały czas liczę się z tym, że i mnie dopadnie. 

Również jak wielu z nas postanowiłem kolejny raz nie inwestować w ratowanie automatu i jak zdechnie to przełożę to na manual

Ostatnio znowu spędza mi sen z oczu, bo w zimę coś mu odbiło i nie chce ruszać jak jest zimny po odpaleniu. Trzeba dodać gazu i dopiero przy około 1800 obr/sek rusza.  Poniżej tych obrotów nie reaguje na gaz. Jak już ruszy to przez jakieś 100-150 metrów jakby jechał na jedynce, kręci się na 2 tys/obr i dopiero potem zmienia biegi. Przed mrozami tego nie było. Oczywiście po przejechaniu kilometra dwóch objaw ustępuje aż do całkowitego ostygnięcia w temperaturach poniżej zera.

Olej wymieniany zawsze na czas, zawsze tylko na oryginał. 40 tys temu skrzynia była robiona u Bartka we Wrześni i do tej zimy było oki. Nie ganiam dziada, nie cisnę, ma ze mną spokojne życie a jednak jest ścierwo niewdzięczne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem teraz Exeo, ori 54600 km przejechane i już skrzynia padaka. Nie będę się chyba z tym pierd****lił i wsadzę od razu manual z quattro. Nie na sensu. Jak coś to kieraz z łopatkami będzie do sprzedania:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...