Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Swap skrzyni Multitronic na manualną w A4 B6


erniorzegow

Rekomendowane odpowiedzi

Na 5b 3500 zł, ja robiłem na 6b z b7 i dałem niecałe 4 tys, profesjonalna robota, jak coś dam namiary, ale u mnie 3.0 to jeszcze 2 masa doszła jak inne silniki to nie wiem, pewno mniej

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez kt65c453
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia 6b (pedały, pompki itp) + nowe sprzegło + nowy docisk + nowe łozysko oporowe, dwumasa uzywana bez luzu.....

Za to wszystko z przekładka zapłaciłem 3100zł bo 100zł dostałem rabatu za połamane słynne kolanko odmy, za nowy zamiennik zapłaciłem 25zł.

Co do stanu koncowego to musiałem dokrecic przewody do pompy ABS, wymienic te kolanko odmy to z wad po przekładce... po prostu musze sprawdzic czy wszystko ok lepiej spie w nocy ;)

Edytowane przez Marecki1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupiłeś ta odme? Mowa o tej rurce harmonijkowej?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

koledzy mam taki problem - przeszukałem chyba całe forum i nie moge znaleść odpowiedzi otóż pacjent to A6 C6 silnik 3.2fsi

skrzynia założona, sterowniki przekodowane nawet wszystkie przyjęły kodowania tylko co dalej bo nie odpala. Przekażnika żadnego przy kompie nie ma. Jak przekrece zapłon i na krótko dam napięcie na rozrusznik to odpali i jeździć jeździ ale jak zgasze to znowu na krótko trzeba.

jak zabrać sie do tematu bo pomysłów brakuje, a dodam że chyba jest coś nie tak bo nawet na liczniku pokazuje żeby dać na P lub N zeby odpalić a wszystko przekodowane na manuala prócz ABS bo nie było zadnej opcji zeby zakodować no dwie tylko ale nic związanego ze skrzynia. mam tez błąd o niskim stanie płynu hamulcowego ale to chyba póżniej.

wydaje mi się że problem leży też po stronie rozłączenia CAN tak mi się zdaje tj ze przerwany obwód czy jakoś tak.

pomóżcie bo brak pomysłów

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inny silnik, nie zwróciłem uwagi.

Jak zrobiłeś swap musisz coś zrobić z kablami co szły do multitronic, gdzieś jest na forum

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie tylko nie moge za bardzo znaleść co z nimi zrobić czemu mimo przekodowania na liczniku wyświetla mi ze jest automatem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj o przerobieniu elektryki, tej wiązki, jest gdzieś na forum

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby palił przynajmniej w b6 tak jest trzeba zmasowac chyba biało brązowy kabelek z tej kostki od multi, mi po odpieciu skrzyni znikło PRND na liczniku

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałem zmasować kazdy pin i + dawałem i nic no a jak odpiąłem skrzynie tez znikło prnd z licznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje kogoś kto zrobił by mi przekladke od podstaw z automatu tip tronic na manual w audi a4 b6 ASN 3.0 V6 jak coś to pisać na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie oddalem swoje audi b6 3.0asn do przekladki z multi na manual 5biegowy 01r podpowie mi ktos na co wzrucic uwage przy odbiorze auta..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka sory z góry za pyt może już gdzie było w postach ale niestety na telefonie siedzę na wyjeździe nie mam dostępu do kompa

Pytanie dotyczące przekladki z multi na manuala czy skrzynia z disla podejdzie do benzyny? Czy z większego silnika podejdzie np z 2.4/3.0 do 1.8t? Czy może być z a4b5? Czy też a6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuje namiarów na sprawdzony warsztat do swapa skrzyni Multi na manual. Preferował bym moje województwo Kuj-Pom. lub ościenne ale wiem, że czasem warto pojechać trochę dalej, puki auto jest na chodzie. Pacjent 1.8T 2002r, 163km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś w okolicy Warszawy, Grójca robi swap z multi na manual? Pacjent a4 b6 2.0 ALT 2003r. obecna skrzynia to multi ghv. Zaplace i 4-5 tys za calosc jeśli trzeba byle było zrobione na tip top i sprawnie jeśli chodzi o czas wykonania. Multi juz nie siedzi w budzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około 100 km od ciebie są fachowcy co mnie zrobili i nie mam się do czego przyczepić a dasz mniej, zajmują się tylko tym od wielu lat, odezwij się na priv

Edytowane przez kt65c453
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...