Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Swap skrzyni Multitronic na manualną w A4 B6


erniorzegow

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy ; powiedzcie co kodujecie i w jaki sposób , mam już wszytsko przelozone auto pali jeździ, czujnik wstecznego działa stop itp. pozostaly mi kodowania lecz nw jak może ktoś ma jakiś schemat kodowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procedura kodowania silnika

Motorelektronik / Engine Electronics / Elektronika silnika

Steuergerät Codierung / Control Module Coding (AEB)

STG 01 (Motorelektronik) auswählen / Select 01 (Engine Electronics)

STG Codierung -> Funktion 07 / Coding -> Function 07

??xxx: Land/Abgas / ??xxx: Country/Emissions

02 - Nichtmitgliedsländer der Europäischen Union (MVEG I) / non-EU (MVEG I)

04 - Mitgliedsländer der Europäischen Union (MVEG II) / EU (MVEG II)

06 - USA (with EVAP system leak detection pump)

08 - China und Gemeinschaft unabhängiger Staaten (GUS) / China and CIS (Commonwealth of Independent States)

25 - Japan (ab 08/1996) / Japan (< 06/96)

xx?xx: Antrieb/Zusatzfunktionen / xx?xx: Drivetrain/Options

1 - Frontantrieb ohne Antriebsschlupfregelung

2 - Allradantrieb ohne Antriebs-Schlupf-Regelung

xxx?x: Getriebe / xxx?x: Transmission

0 - 5-Gang-Schaltgetriebe / 5-speed manual transmission

6 - automatisches Getriebe (01N) / Automatic transmission (01N)

xxxx?: Fahrzeugtyp / xxxx?: Vehicle type

1 = A4

2 = A6

Vag bedzie pytal jaki masz silnik

Spisz sobie przed rozpoczeciem zabawy to kodowanie, ktore masz aktualnie - zmieniasz tylko przedostatnia cyfre w kodzie - z tego schematu wychodzi ze ma to byc zero ,jednakze u mnie kodowanie bylo xxx9x a teraz mam xxx5x

W sterowniku abs/esp zmieniasz ostatnia cyfre w kodzie - fora podaja ze na zero ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmostkowac musisz przekaznik z gniazda 13 - tak jest w wiekszosci przypadkow- jezeli 13 gniazdo jest puste to mostkujesz przekaznik z gniazda 4 - tak bylo u mnie

Komputer z multitronika znajduje sie w skrzyni wiec sila rzeczy gdy masz wyciagnieta skrzynie masz tez odpiety komputer skrzyni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik sprzegla podlanczasz do ecu ale tylko, jezeli masz tempomat .( dokladny opis podlaczenia jest na tym forum)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto już odpalone, do odpalenia auta trzeba zmostkować przekaźnik 369 pod sterownikiem silnika, właściwie już prawie wszystko mam zrobione , tylko jeszcze światła wstecznego.

Wie ktoś może które przewody trzeba podłączyć?? podłączałem brązowo żółty oraz brązowy ale narazie brak reakcji??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Trochę odgrzeję temat, bo jestem ciekaw jak z usterkowoscia waszych aut po swapie na manuala?

W moim przypadku rewelacja, auto od zmiany skrzyni zrobiło 25 tys km żadnych problemów z elektroniką i mechaniką. Skrzynia pracuje idealnie, dwumas też się nie odzywa. Jednym słowem jestem bardzo zadowolony z mojej decyzji bo o to mi chodziło mieć nieawaryjne auto i jechać w trasę bez żadnych obaw że wrócę lawetą. Pozatym samochód spisuje sie rewelacyjnie zrobiłem nim już 50 tys km i zero problemów. Silnik AVF to poezja, turbo po 50 tys km zachowuje sie jak nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a nie lepiej byloby kupic sterownik silnika od manuala? Jak wszystko wymieniac to wszystko. No chyba ze sie myle to mnie ukarajcie?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujac inny sterownik i tak go musisz przekodowac(w sterowniku jest zawarty nr vin, kod immo i wiele innych), do tego dochodzi przekodowanie kluczykow i paru jeszcze innych drobnostek

Wiec jezeli mozna przekodowac oryginalny sterownik(a tak jest w wiekszosci silnikow diesla i niektorych benzynowych) to poco robic sobie koszty i jeszcze wiecej roboty z kodowaniem

aras837

Ja takze jestem zadowolony,od przelozenia skrzyni zrobilem 6tys - wiadomo - komfort jazdy w miescie juz niepowroci ale tak jak piszesz nie trzeba sie juz martwic ze skrzynia zawola o pieniazki :)

Ale tak jak juz gdzies pisalem - gdybym to robil jeszcze raz to napewno bym zalozyl skrzynie z diesla - obroty przy tej samej predkosci jaka byla przy multi wzrosly o okolo 600 obrotow-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :kawa:

Posiadam audi a4 b6 silnik AVF 2004 rok skrzynia multitronic DJA , proszę o podpowiedz czy skrzynia manualna z B7 2.0 TDI GYX rok 2008 będę pasowała do mojego silnika AVF

Smiało wrzucaj podejdzie bez problemu, pamietaj o dystansie :)

---------- Post dopisany at 10:00 ---------- Poprzedni post napisany at 09:57 ----------

Kupujac inny sterownik i tak go musisz przekodowac(w sterowniku jest zawarty nr vin, kod immo i wiele innych), do tego dochodzi przekodowanie kluczykow i paru jeszcze innych drobnostek

Wiec jezeli mozna przekodowac oryginalny sterownik(a tak jest w wiekszosci silnikow diesla i niektorych benzynowych) to poco robic sobie koszty i jeszcze wiecej roboty z kodowaniem

aras837

Ja takze jestem zadowolony,od przelozenia skrzyni zrobilem 6tys - wiadomo - komfort jazdy w miescie juz niepowroci ale tak jak piszesz nie trzeba sie juz martwic ze skrzynia zawola o pieniazki :)

Ale tak jak juz gdzies pisalem - gdybym to robil jeszcze raz to napewno bym zalozyl skrzynie z diesla - obroty przy tej samej predkosci jaka byla przy multi wzrosly o okolo 600 obrotow-

Tak zgadzam sie z tobą komfort jazdy w mieście już nigdy nie powróci ale jak sobie przypominam powrót z nad morza na lawecie to odrazu zapominam o komforcie a wole rozkoszować sie spokojem w podróży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile sie nie myle to prędkościomierz pobiera dane z ABS przekodowałeś ABS????

---------- Post dopisany at 10:02 ---------- Poprzedni post napisany at 09:58 ----------

Panowie jeżeli skala przekładek jest tak rozpowszechniona to może ktoś w końcu opisze dokładmnie jak zrobić przekładkę dołaczając fotostory. Chodzi mi głównie jak dokładnie poradzić sobie z elektroniką i kodowaniem sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak sie automat posypie warto poprostu zmienic na manuala;) chyba ze ktos kocha automaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie twój tiptronic tak szybko sie nie posypie jak multi więc rozkoszuj sie jazdą automatem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam audi b6 AVF. Przymierzam się do zmiany multitronica HPP na 6 biegowego manuala. Mam do kupienia skrzynię HCF z 2006 roku 44 tydzień z audi B7 wraz z półosiami i wybierakiem. W związku z tym mam kilka pytań:

1. Czy ta skrzynia HCF będzie pasować do silnika AVF b6

2. Czy półosie z tej skrzyni z b7 będą pasować do b6

3. Czy wybierak z b7 pasuje do b6

4. Wiem, że muszę kupić kryzę - dystans między skrzynie a silnik, czy ta ze zdjęcia na 4 stronie tego wątku będzie pasować do AVF+HCF

5. Wiem, że muszę zmienić rozrusznik i pytanie czy rozrusznik z b7 2.0 TDI który był oryginalnie z tą skrzynią będzie pasował do silnika AFV

6. Jakie są szanse, że uda mi się przekodować ECU w moim b6 na manuala???

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elo pytanie rutynowe smigam już 4 misiace po przekładce 8 tys przelotu zrobione wsyztsko aldnie itp. , sterownik silnika , abs przekodowane ale co z licznikiem nic nie ruszałem :) czy cos należy przkekodwac (mam rb4) zastanawia mnie spalanie wyższe na fisie na manualu niż na automacie ,:jerk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...