Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Malowanie wnętrz lamp w czarny mat oraz montaż przetwornic HID


A4_Dominik_WAW

Rekomendowane odpowiedzi

Spox to jak będzie możliwość, ciekawi mnie jak wyglądają po rozklejeniu, u mnie trochę widać ze było coś robione, ale robie mod ze światłami z b8 i będę poprawial

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czym umyc zakurzone odbłysniki po rozklejeniu i rozłozeniu lampy na czesci pierwsze?.Propanol,izopropanol czy moze woda plus płyn do naczyń a potem płukanie w destylowanej.Wiadomo ze mechanicznie dotykac nie mozna bo zetrze sie napylona warstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji zmiany soczewek bix na B8, też wykonałem taki zabieg z malowaniem na czarno.

Ponieważ miałem przedziurkowane te szare plastiki, bo lampy parowały i ktoś postanowił wykonać odpowietrzenie postanowiłem je rozkleić, połatać i pomalować.

Samo rozklejanie do najłatwiejszych nie należy. Opalarką podgrzewałem ten czarny rant i najpierw go odginałem, ale po chwili zaczął się w ogóle odrywać, więc pozbyłem się go prawie w całości. Później wystarczyło już tylko rozkleić plastikowe szkło od czarnego korpusu.

Środki rozebrałem na części i wszystkie szare plastiki bez chromów pomalowałem czarną matową farbą strukturalną BOLL. Serdecznie nie polecam tej farby!!! Gdyby nie to że był środek nocy i musiałem poskładać lampy, pomalowałbym to czym innym. Farba generalnie jest ok, ale spray co jakiś czas rzyga grubszymi kroplami i wygląda to średnio :/ Nie pomagało nawet zagrzanie go na kaloryferze.

Myślę, że czeka mnie powtórne malowanie na wiosnę, tym bardziej że teraz nie będzie już problemu z rozklejeniem lamp, ponieważ skleiłem je na silikonie bezbarwnym (w poprzednim aucie tam miałem i nic się nie działo).

Ogólnie wygląda to nieźle. W sumie niewiele się różni od oryginału, ale wygląda inaczej.

Czas na dokładne zrobienie jednej lampy (rozklejenie, demontaż, polerka delikatna szkła od wewnątrz, malowanie, wymiana soczewki, poskładanie do kupy - w tym ustawienie dystansów soczewki B8): 6-8h :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a nie wychodziły czarne wnętrza lamp w serii? Chyba widziałem takie w lampach od cabrio B6, nie da się przełożyć? Tak czy inaczej mod jest wg mnie świetny i na wiosnę sam chyba się podejmę bo dobrze to wygląda dla oka. Aaa i czym potem kleicie klosz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a nie wychodziły czarne wnętrza lamp w serii? Chyba widziałem takie w lampach od cabrio B6, nie da się przełożyć? Tak czy inaczej mod jest wg mnie świetny i na wiosnę sam chyba się podejmę bo dobrze to wygląda dla oka. Aaa i czym potem kleicie klosz??

bixy były ciemne, klej do szyb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie namiary na kogoś z Wlkp kto się tym zajmuje, kto jest godny polecenia? no i jakie stawki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam kotleta, ale po co zakładać nowy temat

Czy po użyciu kleju do szyb w razie konieczności ponownego rozklejania (parowanie itd.) da rade to rozkleić? Dzisiaj zabieram się za to, muszę jeszcze zakupić klej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym tego klejem do szyb nie potraktował , pozniej nie odkleisz , jakiś dobry sylikon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde co nie którym to widzę, że ładnie powychodziło. :) Nie ma ktoś jakiejś uszkodzonej lampy do oddania za piwo, bym sobie popróbował najpierw, co by swoich nie spierdzielic za szybko. ;)

Malowal ktos moze te ramki, ale w czarny polysk, a nie mat ? Jesli tak to prosilbym o jakies zdjecia. :)

Edytowane przez KoJ@K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze rozkleilem wlasnie jedna lampe 4h zabawy z malymi przerwami , masakraa mialem pod szklem nawet klej , lampa lekko nie wyglada ze tak powiem , mam nadzieje ze ladnie sie ten rant do okola pouklada po nagrzaniu potem .

Pytanie zdjolem oslonke od kierunku , ale ona ma szkielko , da sie to wyjac ?

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszą też rozklejałem dobre 4h :kwasny: i mam podobne odczucia co do Ciebie ze sklejeniem tego z powrotem :facepalm:

Dla pocieszenia powiem Ci, że obie były valeo, ale druga miała inny kolor naklejki i poszła szybciej i trochę łatwiej

Po tym co namęczyłem ten klosz, zastanawiam się, czy kupiłem dobry klej bo zwykły silikon mam i boje się, że jak będę sklejał i rozgrzewał to gdzieś mi powypływa ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwie takie same w teorii , zobaczymy jak zaczne druga rozklejac, a ja myslalem ze w astra g bylo ciezko hehe , pytanie da sie to szkielko wyciagnac ?

7909f06819173a2f4f4cff10173f8e50.jpg

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś z was rozklejać we wrzątku? W swoim wcześniejszym samochodzie tak rozklejałem i szło nawet nieźle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że piekarnik ma więcej stopni Celsjusza od wrzątku a i tak nie jest idealny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

832bf17715b7d06e912f449dd66513ef.jpg

Polowa roboty jest , powiem tak , masakra

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zajęło w sumie 10h na dwie lampy z demontażem, robotą i montażem:)

Opalarką podgrzewałem łączenia i płaskim śrubokrętem odginałem i klej skrobałem.

Po rozklejeniu pomalowałem czarny mat, a skleiłem płynną uszczelką w silikonie do lamp:)

Już miesiąc minął i nic nie paruje:)

Efekt super:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zalozylem druga lampe , z ta poszlo mi szybciej bo rozklejanie zajelo okolo 2h z przerwami , no i schniecie lakieru itp tez jeden dzien, wyszlo miodnie

Ale mam pytanie , zakladal ktos ledy jako postojowki ? Zalozylem do jednej i zonk , swieci tylko jak wlacze dlugie hmm

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj rozklejalem jedną lampe, poszlo w ~40 min z piciem kawy. A jak tam Ci poszlo sklejanie tego, a szczegolnie to formowanie plastiku po odginaniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci ze z tymi lampami to jest roznie , pierwsza jak rozklejalem to masakra trzymala strasznie , bardzo duzo kleju miala , a z druga juz latwiej bo nie bylo tyle kleju , a formowanie hmm nagrzewalem dosc mocno ten plastik i szerokim srubokretem po trochu doginalem i czekalem az ostygnie i zostanie w swojej pozycjii pomagalem sobie suszarka z opcja wiania zimnem , podmienilem sobie jeszcze zarowki migacza na srebrne banki

Powiedz mi , postojowki swieca razem z mijania ? Bo powinny chyba? A mi swieca razem z dlugimi hmm

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...