Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Olej w rurze do Intercoolera,prosze o wyjaśnienie.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Audi A4 1.9 TDI 110km,po sprawdzeniu rury która idzie od turbo do intercoolera pojawił się olej,czy to mam rozumieć że trzeba zrobić turbo czy to normalna sprawa??Zaznaczam że troszkę ubywa mi oleju.Proszę o odpowiedz.Dziękuję z góry.

Opublikowano

sladowe ilosci moga byc ale jak jest kaluza to nie za bardzo

Opublikowano

Kontroluj ubywanie oleju co ileśtam km. Śladowe ilości bedą z odmy, większe ilości raczej już z turbawki...

Opublikowano

mam podobny problem. na dniach montuje odstojnik oleju z odmy i się okaże skąd ten olej..

Opublikowano

mam podobny problem. na dniach montuje odstojnik oleju z odmy i się okaże skąd ten olej..

Możesz napisać jak ten odstojnik zrobić ? Bo też mi ubywa oleju i chciałbym sprawdzić czy to nie przez odmę.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

ja niestety miałem już sporo oleju ale to już turbo padło po wymianie jest już wszystko tak jak powinno być

Opublikowano

no jak sie oleju za duzo zbiera to juz lipka sciagnij weze przeczysc i za jakis czas sprawdz czy nadal sie zbiera :good:

Opublikowano

film olejowy zawsze bedzie obecny w układzie TURBO >IC

ale sa to niewielkie ilości gdy zaczyna kapac w rurach i ubywac olej na bagnecie to zapewne turbo puszcza na uszczelniaczach

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Ja również wczoraj zauważyłem że mam upaćkany ic. Nawet osłona pod spodem jest już brudna. Narazie zabiorę się za czyszczenie i będę obserwował stan na bagnecie. Zobaczymy co dalej :)

Opublikowano

a da rade samemu wymienic uszczelaniacze ?

Opublikowano

a da rade samemu wymienic uszczelaniacze ?

Turbo do regeneracji.

Opublikowano

mam pytanko a jakie koszta obecnie w pl sa regeneracji turbinki ?

Opublikowano

nie szukajmy dziury w całym ;) każdy troszkę oleju będzie miał... i nie jest to problem... wiadomo dopiero nadmiar oznacza kłopoty :thumbdown:

  • 1 rok później...
Opublikowano

Podłączę się do tematu, b5 1Z, w "wężu" od intercoolera znajomy znalazł olej,ilość około 1 kieliszka ;)

Moje pytanie - martwić się, czy raczej przejść do porządku dziennego? Dodam,że na dolewki od wymiany do wymiany zużywam ok. 1 litr oleju.

Opublikowano
Podłączę się do tematu, b5 1Z, w "wężu" od intercoolera znajomy znalazł olej,ilość około 1 kieliszka ;)

Moje pytanie - martwić się, czy raczej przejść do porządku dziennego? Dodam,że na dolewki od wymiany do wymiany zużywam ok. 1 litr oleju.

kieliszek to normalka

jaki olej masz zalany ?

Opublikowano

Teraz w tej chwili Motul 5w40, wcześniej był Mobil 5w50 ;)

Opublikowano

czyli wszystko ok

Opublikowano

Czyli powodów do zmartwień nie mam,fajnie :wink:

Dzięki :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.