Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spociki Łódzkie


Seba_LDZ

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 76.8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Seba_LDZ

    14310

  • klysek

    8185

  • bartek1605

    6526

  • Kimi

    5681

Top użytkownicy w tym temacie

Nie przekonamy się, bo obiecałeś, że przy nas będziesz to zapychał :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i kajaki. Jeden żeby grill nie utonął.

Bartek dziwnie mi się zachowują te temperatury. Do tej pory wyglądało to tak. Odpalam auto i nie może się rozgrzać zimą. Chłodnica ciepła, wiadomo termostat. Nawiew nie może dogrzać kabiny. Wymieniam i od razu auto dogrzewa się do 90 i w kabinie ciepło.

Ale jak zaczyna się temperatura otwierania termostatu, to gwałtownie stygnie do 60st. Chyba termostat powinien się od razu zamknąć i nie dopuścić do tak dużego spadku. Od razu też czuć to w kabinie, że chłodniej dmucha. Musiałem trochę ostudzić auto, żeby ta temperatura znów szła do 90. Czyli gaszę silnik na trochę i odpalam. Inaczej nie poszła w górę. Wnioskuję, że termostat otwierał się w poprawnej temperaturze ale nie zamykał się poprawnie tylko do zamknięcia potrzebował niskiej temperatury. Taki wniosek do dziś, bo dzisiaj mam zimny nawiew, a temperatura na budziku 90. Czyli identyczny objaw ale budzik pokazuje 90. Po jakimś czasie robi się cipło czyli jak poprzednio z gaszeniem auta. To samo co na budziku pokazuje kod 51 w klimie. Podpinam Vaga i tylko w bloku 003 mogę odczytać dwie temperatury. Jedna 90, druga ok 80. Nie mam możliwości przegrzać auta i nie rozumiem tego. Nawet na postoju. Na dodatek jadąc wszystko gra i na budziku i Vagu i klimie :( Jak zwykle coś się uparło podczas testu. Druga temperatura w Vagu podczas szybkiej jazdy spadła do 40. Co to za temperatura? Duży obieg? Na koniec co jest dziwne. Gaszę auto i wiadomo temperatury rosną. Ale tylko w Vagu i tylko do 99st. Klima i budzik cały czas pokazuje 90. Powinna chyba też lecieć w górę.

Vag wyświetlił mi też błąd chwilowy czujnika temperatury G62. Termostat otworzył się, bo rury od chłodnicy gorące. Pewnie się też zamykał, bo inaczej podczas szybkiej jazdy temperatura spadłaby.

No i jeszcze jedna sprawa. Vag nie wiem czemu nie potrafi się połączyć z klimą. Nie było tak wcześniej. Może coś się pokopało zabawą z kodami w klimie? Da się jakoś zresetować klimę?

Kurna nie wiem czy coś zrozumiesz z tego, ale moim zdaniem to nie tylko termostat, ale i lub jeszcze któryś czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy podczas uruchamiania chlupie płyn w nagrzewnicy :mysli:

może być jeszcze uwalony czujnik temp. (g62/g2)

wyniki na klimie i budziku nie zawsze pokazują prawde, są orientacyjne :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie chlupie. Nawet jak wymieniałem termostat, to się zdziwiłem, że samo się ładnie odpowietrzyło.

A co to jest ta druga temperatura, która podczas jazdy tak maleje? No i co ma czujnik temperatury cieczy do klimy? Jest jakieś powiązanie? Wiem, że auto się przegrzewa, to klima puści gorący nawiew. To samo jak czujnik okłamuje i pokazuje przegrzanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: pany leci jutro jeszcze ktos na tulipana oprocz Mariusza "MISIA" :tongue4::decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemanko :hi:kfiat_man podjedź dziś na Tulipana ok.18.00 - poszukuj :a4fan: E0 MISIE będę ja i Tomek - "klysek89" to pogadamy :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:bry:

tak nei sledzielm wszystkiego od poczatku

czy podczas uruchamiania chlupie płyn w nagrzewnicy :mysli:

ale u mnie chlupie :D a wlasciwie sie przelewa :) tak jakby z butelki do miski :) poprzelewa sie troche i ustaje

a caly czas walcze z zapowietrzonym ukladem ;) a coz to moze byc ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:bry:

widziałem wczoraj zajebiaszczą eSe B5 wersja ameryka :slina:[br]Dopisany: 20 Maj 2010, 09:47_________________________________________________

siemanko :hi:kfiat_man podjedź dziś na Tulipana ok.18.00 - poszukuj :a4fan: E0 MISIE będę ja i Tomek - "klysek89" to pogadamy :good:

czemu mówicie, że was dwóch tylko będzie :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

ale u mnie chlupie :D a wlasciwie sie przelewa :) tak jakby z butelki do miski :) poprzelewa sie troche i ustaje

a caly czas walcze z zapowietrzonym ukladem ;) a coz to moze byc ??

Jeszcze tego nie naprawiłeś? Jak się przegrzewa to jest może cały czas zapowietrzony. No i chlupie, to ma powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie! Seba podjedź do mnie, to ci dam taką rurkę od balona. Taką wiesz od wina i wodę sobie tam nalejesz to ci będzie bulkać tą rurką hehehe :)

O Bartek jaki szpieg z krainy deszczowców hehe :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...