Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A6] Duży wyciek oleju


ZABA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam znajomego w jego aucie a6 jest bardzo duzy wyciek oleju bylo tyle fachowcow ale nikt nie wie z ktorego miejsca leci chodzi mu po glowie zeby zalac olej mineral do uszczelnienia sinika moze ktos z kolegow ma podobny problem w a4 silnik 2.4 v6 :quattro:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mało informacji coby cokolwiek radzic.

Napisz przynajmniej gdzie silnik jest najmocniej ubabrany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich male pytanko jaki olej do a4benzyna i ile wchodzi oleju

:drool:

Najpierw poszukaj zanim zadasz pytanie,w dodatku pytasz w nieodpowiednim temacie. Wchodzi 3,6 z tego,co pamiętam.

A jaki olej? Nie jest powiedziane,że ma to być 10W 40. Możesz zalać nawet syntetykiem jeśli silnik wcześniej na takowym jeździł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej cieknie chyba od strony rozrzadu a potem go goni po wydechu no i mozna frytki smazyc.

Pewnie bedzie trzeba wymienic uszczelke pod pokrywą zaworów ewentualnie uszczelniacz wałka rozrządu. Zdejmij środkowa osłonę i osłony na głowicach (te plastykowe) i będzie cos wiecej widać. Obmyj trochę w tych okolicach silnik najlepiej środkiem w atomizerze do mycia silników i odpal pogazuj ewentualnie przejedź i pokaże co i jak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

ciec może z każdego miejsca praktycznie. Bez sensu to strzelanie.

Olej jest na tyle lepki, że może wyciekać z np. z okolic chłodnicy oleju, spływać po różnych elementach do przodu i powstaje błędny wniosek, że to z tych okolic jest wyciek. Równierz kilka kropel może sprawiać wrażenie nie wiadomo jak dużego wycieku.

Zalanie oleju mineralnego nic nie da tylko skutecznie będzie zabijało silnik.

Trzeba wejść pod samochód i obserwować, najlepiej gdy silnik jest włączony stymulując wzrost ciśnienia oleju, może da się zauważyć płynące krople.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam silnik tyle ze w a4 i mam ten sam problem . leci olej i nie idzie tego uszczelnic . niby leci z pod kap zaworowych ale wymiana uszczelek nic nie pomaga. co dziwniejsze raz leci mocniej a czasami prawie wogole. jedno co ja zauwazylem ze wycieki sa zawsze w tym samym miejscu . jak stoisz przodem do samochodu to prawa kapa cieknie z przodu a lewa z tylu(w tych miejscach na uszczelkach sa takie jakby "koreczki" czy cos nie wiem jak to nazwac). bylem z tym u roznnych mechanikow i kazdy mial inna teorie co z tym zrobic a w serwisie to uslyszalem ze v6 tak czasem maja i ze jak zacznie leciec to zeby byc pewnym trzeba by wymienic wszystkie uszczelki silnika. a co do pomuslu z nalaniem oleju mineralnego to chyba nie jest najlepszy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mineralnym to faktycznie głupota. Co do wycieków - kupic benzynkę estrakcyjną i załamany pedzelek i umyć zasyfiałą część nie motować osłon i co chwilę sprawdzać - przedmuchy powietrza mogą skutecznie zmylić co do miesca wycieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...