Jump to content
8 8
gar.bik

Fotele i kanapa z A4 B8 A5 do B6/B7

Recommended Posts

Koledzy wiem ze może to głupie pytanie ale czy fotele i kanapa z B8 lub A5 podejdą do B6/B7 ?

Montaz pasa :

8fcjCpG.jpg
Hxuk8PZ.jpg
HeyMNY6.jpg
bp4QiSM.jpg
MTwZ63T.jpg
THUSFKB.jpg
Stare fotele - mocowanie
zdu4pHR.jpg
FvicEoe.jpg
Nowe przed instalacją
fMGJi8V.jpg
Tak przełożyłem pas - miejsca jest pełno!
KfYBPNK.jpg
LWU3ti2.jpg

Więc tak jak pisałem wcześniej zapodaję fotki foteli z B8 w B7, przód pasuje jedynie co to niektóre wtyczki wymagają przelutowania, fotele są na razie zamontowane prowizorycznie celem sprawdzenia ;) są minimalnie szersze i mają wyższe oparcia, jednak w niczym to nie przeszkadza nic nie obciera ani nie haczy o tapicerkę...

P4100564.jpgP4100565.jpgP4100566.jpgP4100567.jpgP4100568.jpgP4100570.jpgP4100572.jpgP4100573.jpgP4100571.jpgP4100569.jpg

natomiast jeśli chodzi o tył (fotki z mojego avanta) siedzisko wchodzi ciężko, ale da się zamontować, zaczepy i uchwyty są w tym samym miejscu siedzenie ciężej się montuje niż ori B7 być może to kwestia kolejności montażu, siedzisko jest też ciut dłuższe więc to może stwarzać problem, jest co dziwne minimalnie węższe, (widać to na fotkach) oraz trudniej przełożyć uchwyt pasa, ale da się ;) we dwóch idzie o wiele łatwiej ... oparcie jest cieńsze widać to dokładnie na zdjęciach, elementy montażowe w tych samych miejscach, te dodatkowe elementy z boku oparcia są takie same jak również sposób ich montażu. Jedynie gdzie może być problem jest zaczep zamka jak widać jest troszkę inny niż w B7. Fotele z B8 są standardowe myślę, że każde inne z B8 podejdą bez problemu ;)

P4100553.jpgP4100554.jpgP4100555.jpgP4100556.jpgP4100557.jpgP4100558.jpgP4100559.jpgP4100560.jpgP4100561.jpgP4100562.jpgP4100563.jpg

A wtyczki od poduszek sa te same czy trzeba zmieniac , ile bylo pinow :mysli:

MONTAŻ NAWIGACJI KONWERSJE MIB MMI 3G 3G+ PL MENU LEKTOR USA EU       

No super super :good: To teraz tylko zakładać fotele z b8 do naszych maszyn :kox:

Kolego yaboo jakbyś dał rady to podpytaj o te wtyczki co i jak.. Na pewno się tu nie jednemu taka wiedza przyda.

A czy nie będzie problemu z fotelami Kubełkowymi?

Jeśli chodzi o kanapę tył, a głównie o oparcie, z Avanta do Sedana nie pasuje?

jeżeli dobrze rozumuję skoro podpasiły do B7 to też do B6 - bo chyba w fotelach nie było różnic?

Dobrze rozumiesz :) jedynie pewnie okablowanie trzeba spradzić i sprawa mocowania tylnej kanapy .

MONTAŻ NAWIGACJI KONWERSJE MIB MMI 3G 3G+ PL MENU LEKTOR USA EU       

To jest ciekawe jak to wszystko leży bo przecież b8 jest troszke większa od b7/b6 tzn tak mi się wydaje po oględzinach b8. A tak po za tym to raczej moim zdaniem stylistycznie nie pasują te siedzonka. Mi się to jakoś nie widzi :thumbdown:

b8 jest szersza o caly....1 cm :polew: ale ma wiekszy rozstaw osi i jest dluzsza dlatego jest wiecej miejsca na nogi

1 cm to zawsze coś hehehe a tak poważnie wydaje się większa

Dobrze rozumiesz :) jedynie pewnie okablowanie trzeba spradzić i sprawa mocowania tylnej kanapy .

Witam myśle o czymś podobnym w moim a4 b6 ale zastanawiam sie własnie nad tym oparciem tylnej kanapy, udało sie wam to zamontować ?

spoko modzik z b8 do b6

A orientuję sie ktoś czy nada się z A5? Bo można kupić sporo taniej niż z A4.

ładnie wyszło

Fotele przednie z a5 z tt i z r8 tez pasuja do b6/b7 jedynie z a5 coupe siedzisko tylne bedzie wezsze, oparcie bedzue dobre. Natomiast a5 sportback to to samo co b8

Panowie jak z tym okablowaniem foteli? Mógłby ktoś wrzucić jakiś schemacik, fotki co i jak przerobić..

Pozdrawiam..

Tylko w Audi takie przeróbki możliwe. Dobra robota

Napiszcie cos jaśniej co z ta elektryką foteli między b8 a b7 ewentualnie TT a b7

Podepne się pod temat a z a6 c6 4F0 bedą pasowały do b7 :kox::kox:

Fotele przednie pasują, pozostanie przerobienie wtyczek. + ewentualne dodatkowe podłączenia jeśli masz elektrykę a wcześniej nie miałeś.

W sedanie upewnij się czy kanapę masz składaną. Do B8 występują chyba tylko fotele tyknie składane. Ja niestety (stety) tego nie sprawdziłem i muszę wycinać tylnicą ścianę grodziową i przerabiać uchwyty itp, ale to bliżej wiosny.

Fotele przednie pasują, pozostanie przerobienie wtyczek. + ewentualne dodatkowe podłączenia jeśli masz elektrykę a wcześniej nie miałeś.

W sedanie upewnij się czy kanapę masz składaną. Do B8 występują chyba tylko fotele tyknie składane. Ja niestety (stety) tego nie sprawdziłem i muszę wycinać tylnicą ścianę grodziową i przerabiać uchwyty itp, ale to bliżej wiosny.

:thumbup1:

Ja jutro będę ładował fotele z a5 coupe do b7 avant zobaczymy co z tego wyjdzie :P

Siemanko , panowie pytanko dowas , chce zakupic fajne grzane z elektrycznymi ledzwiami cały komplet siedziska z B7 sedan do mojej B6 kombi , wiem ze przednie beda pasować ale jak z tylna kanapa siedzenia te sa dzielone ale jak z roleta czy jest mozliwosc jej przełozenia z mojej kanapy do tych z B7 sedan.??