Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wymiana adaptacja i kodowanie pompy ABS w A4 B8

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Pacjent to A4 B8 2.0 TDI 2009r. silnik CAGA, pompa wymieniona z powodu uszkodzenia w kolizji, po wł. zapłonu poszedł dymek z elektroniki pompy, a więc zakup drugiej używanej i jest problem po wymianie, wywala błąd 01794 niepoprawny VIN, świecą się kontroli ABS i ESP, na stronie RossTech nie ma procedur diagnostycznych konkretnie do tego modelu A4 :wallbash: chyba za świeży model auta... szukałem w necie, niestety nie ma nic na ten temat :confused4:

Opublikowano

kurcze-nie wiem,czy w B8 można tak samo,jak w B6/B7 ale spróbuj tego

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=137128.0 a VIN przyucza się w adaptacjach jakoś na 60-którymś-przeleć od 60 w górę,albo 61,lub 62,ale 100% pewności nie mam :wink4:

Opublikowano

Witam Prosze o porade odnosnie (zapalila mi sie kontrolka abs i od czasu do czasu sygnalizuje migajac czerwona i zolta okragla0poza tym nic z hamulcami sie nie dzieje jakis 3 miesiace temu w warsztacie audi wyremontowali mi gore pompy abs

  • 2 lata później...
Opublikowano
Pacjent to A4 B8 2.0 TDI 2009r. silnik CAGA, pompa wymieniona z powodu uszkodzenia w kolizji, po wł. zapłonu poszedł dymek z elektroniki pompy, a więc zakup drugiej używanej i jest problem po wymianie, wywala błąd 01794 niepoprawny VIN, świecą się kontroli ABS i ESP, na stronie RossTech nie ma procedur diagnostycznych konkretnie do tego modelu A4 :wallbash: chyba za świeży model auta... szukałem w necie, niestety nie ma nic na ten temat :confused4:

I jak udało Ci się w końcu ??

Powoli zastanawiam się nad zmianą pompy abs z 1as na 1at, więc ten problem też będzie mnie dotyczył, przy okazji czy ktoś już wymieniał 1as na 1at ?? i jak z tym przyuczaniem Vinu ? udało się ? który kanał?

Opublikowano
Trzeba miec LOGIN aby to zronbic oraz lepszy sprzet :wink:

LOGIN mam (wygenerowałem sobie) a co do lepszego sprzętu to rozumiem że VAG-003 tego nie zrobi mi, tak ??

  • 2 lata później...
Opublikowano

Witam. Czy może mi ktoś doradzić co to może być wymieniłem pompe abs tylko że z inną końcówką ponieważ identyczniej nigdzie nie ma elektryk wszystko zakodował tylko nie może poradzić sobie z kontrolką hamulca ręcznego czy do tego jest potrzebne dodatkowe kodowanie jak tak to gdzie można je zdobyć chyba że przyczyny szukać gdzie indziej.

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Ja wymieniałem w A5 pompe abs była specjalna do quattro przepisałem kodowanie, i ciągle miałem błąd incorrect vin, vcds nie mógł sobie z tym poradzić dopiero zrobił kolega vasem.

Przy tym błędzie incorrect vin masz prędkość klimę ale nie działa esp abs.

  • 6 miesięcy temu...
Opublikowano

witam

Poradził ktoś sobie z tym vin-em vcds bo chciałbym w tym tygodniu zmienić pompę, ale nie chce niespodzianek :)

Wymieniam gdyż mój obecny sterownik nie chce przyjąć kodowania AHA .

moja pompa co jest w aucie to z końcówką AA a zakupiłem BT

pompa.jpghow to use print screen

Edytowane przez witek1234

Opublikowano

Rozmawialiśmy nt.

Edytowane przez VTG

Opublikowano

no to opanujemy jak tak :D

  • 9 miesięcy temu...
Opublikowano

Witam proszę o pomoc w sprawie zakodowania ponieważ byłem już u trzech mechaników i nikt nie może ogarnąć tematu z wymianą i zakodowaniem nowego sterownika. orginał Sterownik to 8kO907379BP Esp8 front podmieniam na 8k0907379BH ESP 8 front

Edytowane przez marian2007

Opublikowano
Witam proszę o pomoc w sprawie zakodowania ponieważ byłem już u trzech mechaników i nikt nie może ogarnąć tematu z wymianą i zakodowaniem nowego sterownika. orginał Sterownik to 8kO907379BP Esp8 front podmieniam na 8k0907379BH ESP 8 front

W czym jest problem? Kopiujesz kodowanie ze starej. Wklejasz do nowej i działa. U mnie poszło od strzała
Opublikowano

No właśnie wpisałem stare kodowanie ale nie przyjęło może cos nie tak zrobiłem mógłbyś napisać pokolei co trzeba zrobić byłbym wdzięczny 

Edytowane przez marian2007

  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...
Opublikowano

Witam miałem u siebie w Audi A4 B8 Lift srerownik pompy ABS który nie obsługuje TPMS i AutoHold kupiłem sterownik z Audi poliftowej o tej samej skrzyni manual tym samym silnikiem napęd na przód czyli sterownik 1AT , po zmianie sterownika podłączyłem vcds przepisałem kod ze swojej starej pompy do tej której założyłem kodowanie przyjęte kontrolki wszystkie pogasły Problem został tylko w jednym hamulec ręczny postojowy świeci jest błąd którego nie można wykasować gdy zaciągnę hamulec ręczny na desce pisze mi Uwaga przechylenie samochodu zbyt duże zapnę pasy i chce ruszyć hmulec nie puszcza muszę wcisnąć pedał hamulca i wtedy guzik i mogę jechać hamulec puśći po ponownym zaciągnięciu hamulca kontrolka na desce przekreślona z hamulcem świeci a przy biegach kontrolka od zaciągniętego hamulca miga w tym jest problem co trzeba zrobić by wszystko hulało.

20191108_173639.jpg

20191108_175901.jpg

20191108_175923.jpg

20191108_163630.jpg

20191108_191037.jpg

20191108_191047.jpg

Opublikowano

musisz prawidłowo zakodować sterownik

Opublikowano
7 minut temu, Dev napisał:

musisz prawidłowo zakodować sterownik

A jak to zrobić?

Opublikowano
Godzinę temu, mirek1674 napisał:

A jak to zrobić?

musisz zakodowac adres 03 - ABS i 53 - hamulec postojowy

zadzwon do mnie jutro to Ci powiem co i jak

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.