Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A5


alpin

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem, jeździłem, fura kox :kox: Po przesiadce z mojego klekota, czuć różnice w kulturze silnika i drganiach budy. Nie ma porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisze jedno i to samo... ma wyjść lifting i wówczas będzie poprawione 2.0 TFSi czyli zmienione tez oznaczenie silnika!... teraz mówili mi że coś tam Audi grzebało w tym co jest i coś poprawiali ale nie zmienili jeszcze oznaczeń kodowych silnika więc rewolucji nie będzie obecnie.

To jest wiadomość z dzisiaj rano z ASO.

Jak sie nazywa to ASO i z kim tam rozmawiales , dzial serwisu czy dzial sprzedazy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie kumam to jakaś tajemnica? :mysli:

Nic z tego nie rozumiem.

Ok bedzie face lifting A5 w lipcu będę wiedział że to ma jakakolwiek wiarygodność..

:hi:

Zadzwoń do Wrocławskiego ASO poproś o dział sprzedaży napewno spokojnie potwierdzą, mi o lifcie powiedział jeden ze sprzedawców pózniej podczas rozmowy telefonocznej potwierdziła to miła Pani która kontaktował sie ze mną w sprawie jazdy testowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kosmetyka ten lifcik :) jak zwykle tylko potem człowiek nie chce kupować przed liftu chce mieć nowsze to zaś droższe ... ehh marketing

http://www.germancarblog.com/2011/04/audi-s5-undisguised-spy-shots-of-facelift/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzisz że wrocławskie ASO wie coś więcej niż niemieccy dziennikarze motoryzacyjni którzy są na miejscu..I mają wtyki w fabrykach...wątpię...

http://www.germancarblog.com/2011/04/audi-a4-audi-a5-facelift-in-2012-next-generation-in-2016/

Jakis czas temu przed zamowieniem A4 dzwonilem do paru krakowski ASO , miedzy innymi rozmawialem z milym panem z dzialu sprzedazy Auto Special.W zapytalem o lifting by byly pogloski ze ma byc w sierpniu tego roku . Pan powiedzal ze nie mozemi jeszcze nic powiedziec bo ma niepotwierdzone informacje ale za da tydzien ma spotkanie w centrali i tam powinien sie czegos wiecej dowiediec i potwierdzic posadane informacje.

Porosil o moj tel kom. i powiedzial ze oddzwoni.

Ku mojemu zdziwieniu oddzwonil , i powiedzial ze liftingu A4 w tym rok nie bedzie.Planowany dopiero na 2012 ( auto zaprezentuja pod konec tego roku ) sprzedaz 2012.Zmieni sie gril , lampy zderzaki , swiatla z tylu.Modernizacji silnikow nie portwierdzil.Tydzien pozniej pojawily sie szpiegowskie zdjecia S4 z ringu potwierdzajace te informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tyłu jak widać światła ledy inne a z przodu coś tak przypuszczam, że zmienią też ledy i z grillem coś pokombinują w stylu a6 te przycięcia . Więc kosmetyka a5 już samo w sobie jest śliczne, żeby tylko nie spaprali tego grilla teraz wg mnie z modelem a7 to najładniejsze audi zaraz potem a4 b8 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj byłem w ASO, sprawa 2.0 TFSI wygląda tak:

- 2.0 TFSI 211 i 180 miały problemu z pobieraniem oleju.. dotyczyło to wybranych modeli, naprawiane były tylko te co brały/biorą. Była to kwestia m.in. uszczelnienia wału, nowych tłoków itp... jak jest naprawa to zdejmują miskę olejową i głowicę a reszte silnika naprawiają - wymiana tłoków, uszczelniacze itp.

OD OKOŁO 1,5-2 MIESIĘCY!! samochoy posiadają zmienione silniki, przebudowano wadliwe elementy tak jak trzeba i problem został rozwiązany... bynajmniej nei mają problemów z tymi silnikami... niestety dział handlowy już nie pracował więc nie mogłem się dowiedzieć jaki jest kod silnika po modyfikacji, czy zmienili oznaczenia czy też zostawili te sama a poprawili silnik. tak czy siak problem został rozwiązany.

...A I NAJWAŻNIEJSZE silniki 2.0 TFSI w B8 miały problemy głównie i praktycznie tylko z pobieraniem oleju... czyzby powstał drugi 3.0 TDI? silnik dopracowany :):slina:

LIFTING A5 - tak jest to bardzo bardzo prawdopodone, wręcz pewne

LIFTING A4 - nie słyszał żeby coś miało być zmieniane, termin wprowadzenia nowego modelu jest nieznany oficjalnie i narazie są tylko mity. Niemneij jak mu powiedziałem że słyszałem o liftingu w tym roku lub przyszłym a potem 2013-2014 wymiana, to wyglądało na to że trafnie ocenione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj byłem w ASO, sprawa 2.0 TFSI wygląda tak:

- 2.0 TFSI 211 i 180 miały problemu z pobieraniem oleju.. dotyczyło to wybranych modeli, naprawiane były tylko te co brały/biorą. Była to kwestia m.in. uszczelnienia wału, nowych tłoków itp... jak jest naprawa to zdejmują miskę olejową i głowicę a reszte silnika naprawiają - wymiana tłoków, uszczelniacze itp.

OD OKOŁO 1,5-2 MIESIĘCY!! samochoy posiadają zmienione silniki, przebudowano wadliwe elementy tak jak trzeba i problem został rozwiązany... bynajmniej nei mają problemów z tymi silnikami... niestety dział handlowy już nie pracował więc nie mogłem się dowiedzieć jaki jest kod silnika po modyfikacji, czy zmienili oznaczenia czy też zostawili te sama a poprawili silnik. tak czy siak problem został rozwiązany.

...A I NAJWAŻNIEJSZE silniki 2.0 TFSI w B8 miały problemy głównie i praktycznie tylko z pobieraniem oleju... czyzby powstał drugi 3.0 TDI? silnik dopracowany :):slina:

LIFTING A5 - tak jest to bardzo bardzo prawdopodone, wręcz pewne

LIFTING A4 - nie słyszał żeby coś miało być zmieniane, termin wprowadzenia nowego modelu jest nieznany oficjalnie i narazie są tylko mity. Niemneij jak mu powiedziałem że słyszałem o liftingu w tym roku lub przyszłym a potem 2013-2014 wymiana, to wyglądało na to że trafnie ocenione.

czyli co jak odbiore w sierpniu t mam auto zpoprawionym silnikiem :mysli: jak to prawda to you made my day :hi: co do problemow to moj norweski zaprzyjazniony kierownik serwisu powiedzil mi kiedys ze za wyjatkiem silnika 180 KM zuzycia oleju przez niego to z 2.0 TFSI nie maja absolutnie zadnych problemow.A wiec mozej jest w tym cos z prawdy :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik 180 i 211... mają ten sam problem. Ale facet który pracuje w części serwisowej - mówil że do niego trafiły się już na przegląd i mają poprawione silniki....swoją drogą 15k w 2 miesiące why not :)

myśle że Audi musiało to poprawić bo koszta serwisu inapraw sa ogromne.

Co do tego że modyfikowali w silniku to już druga osoba która to mówi po stronie Audi.

jeśli od 1,5 -2 miesięcy są...to Ty bedziesz miał poprawione wkońcu nie dawno złozyłeś zamówieniaa tamte jeżdzą od 1,5 miesiąca, czyli zamawiane musiały byc około 3-4 miesięcy temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie silnikow 2.0 TFSI zasiegnalem troche jezyka ale u mnie w ASO nikt o tym nie slyszal :mysli:

Z ktorego ASO w Warszawiem masz to info. ?

Daj mi info. na PW i wyczysc sobie skrzynke bo masz pelna i nic do ciebie nie dochodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...