Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana soczewki z odbłyśnikiem Bixenon Valeo na soczewki z A4 B8


HiRide

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ustawiam to z lampą podpiętą pod zasilacz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, pila24 napisał:

Ja ustawiam to z lampą podpiętą pod zasilacz 

a możesz napisać w które piny w lampie się wpinasz i jakiego zasilacza używasz?? Też o tym myślałem, ale nie miałem pomysłu jak wykonać takie połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lukasz_mk2 napisał:

a możesz napisać w które piny w lampie się wpinasz i jakiego zasilacza używasz?? Też o tym myślałem, ale nie miałem pomysłu jak wykonać takie połączenie.

Zasilacz labolatoryjny,można kupić poniżej 100 zł. A rozpiska pinów tutaj

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie parametry musi mieć taki zasilacz, domniemywam, że 12V, a co jeśli chodzi o ampery???

Można by np podłączyć lampę pod zwykły prostownik??

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można sobie policzyć przetwornica pobiera 35W czyli 35/12= 2,91 A 

Do tego żarówka h7 55w  - 55/12= 4,58A

Wychodzi niecałe 8 amperów,ale tak na serio lepiej wziąć mocniejszy sporo,mój na lini 12V ponad 10A i zabezpieczenie przeciw zwarciowe

Najlepiej się podłączyć przez uciętą wtyczkę lampy 

Studio_20200316_123333.jpg

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to raczej d..pa, nie znajdę takiego zasilacza - będę musiał podłączyć to pod auto i się mordować z odłączaniem i regulacją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Lukasz_mk2 napisał:

no to raczej d..pa, nie znajdę takiego zasilacza - będę musiał podłączyć to pod auto i się mordować z odłączaniem i regulacją

Sorry pomyłka,mam 33A na lini 12V. A zasilacz to przeróbka zwykłego zasilacza ATX. Koszt mały a mocy masz z dużym zapasem.

 

20200316_125057.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam coś takiego jak na zdjęciu. Tylko jak to uruchomić?? które piny muszę zewrzeć w złączu ATX, aby się włączył?? i z których pinów wyprowadzić zasilanie do lamp??

zasilacz.jpg

zasilacz2.jpg

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 2 linie 12V,słabszy ale też da rade. Tutaj masz opis ,koszty przeróbki to własny czas i kilkanaście złotych na materiały

atx_ikona.jpg?fit=615%2C175&ssl=1
GRYLEWICZ.PL

Prawdopodobnie liczba opisów przeróbki komputerowego zasilacza ATX na warsztatowy jest nieskończona. I nic w tym dziwnego - po skróceniu wiązki przewodów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pila24 napisał:

Masz 2 linie 12V,słabszy ale też da rade. Tutaj masz opis ,koszty przeróbki to własny czas i kilkanaście złotych na materiały

atx_ikona.jpg?fit=615%2C175&ssl=1
GRYLEWICZ.PL

Prawdopodobnie liczba opisów przeróbki komputerowego zasilacza ATX na warsztatowy jest nieskończona. I nic w tym dziwnego - po skróceniu wiązki przewodów

 

zrobiłem coś takiego jak na zdjęciu - myślisz, że będzie ok?? nie rozumiem zbytnio o co chodzi z tymi dwoma liniami - czy +12V i -12V to dwie osobne linie?? 

W opisie który zalinkowałeś autor pisze o rezystorach, jak dobrze rozumiem jak nie robię żadnych diod to mnie one nie dotyczą?? Sory za głupie pytania, ale elektronik ze mnie żaden ;(

zasilacz3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba linie 5v obciążyć sztucznie,stąd te rezystory. Wkleje masz inny opis z wyjaśnieniem.

A masz 2 osobne linie 12V z mniejszą wydajnością,lepiej jest z jedną mocniejszą linią.

zasilacz-warsztatowy-ze-starego-zasilacz
MAJSTERKOWO.PL

Potrzebujesz mocny i stabilny zasilacz warsztatowy? Przerób sobie stary zasilacz ATX na dobrej klasy zasilacz laboratoryjny!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak nie ogarnąłem tego zasilacza i założyłem lampy na auto - teraz czekam do wieczora i zobaczę co z tego wyszłolampa bi2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to wiązka z h7 musi trafiać w miejsce gdzie światło z projektora przechodzi w oświetlanie pasa o pobocza. Na filmiku masz pokazane jak wyglądają  zgrane światła.Trzeba odłączyć przesłone bixa pierw by światło z niego nie nakładało się na wiązkę z h7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem już po testach nocnych - generalnie muszę przyznać, że stare H7 to świeciły jak lampy naftowe. Z tego co widać to ustawienie chyba uda się skorygować samą regulacją - ale może jestem w błędzie.

IMG_20200317_183306.jpg

IMG_20200317_183712.jpg

IMG_20200317_183758.jpg

IMG_20200317_184227.jpg

IMG_20200317_184228.jpg

IMG_20200317_184418.jpg

IMG_20200317_183257.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawa lampa słabiej świeci i wiązka trochę inaczej na wyjściu wygląda,palniki różne masz? Ustawienie wysokości można w pewnym zakresie skorygować,ustaw światła tak by ich górne części wiązki światła w 1 lini były.

20190126_164912.jpg

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie mam założone palniki, które dostałem razem z lampami, na razie poustawiam wszystko na nich, a jak już będzie wszystko git to wsadzę nowe, które kupiłem już z rok temu w ASO

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewą podnieś a prawą opuść tak by się spotkały na środku i powinno być ok z wysokością.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak właśnie mam zamiar zrobić, do puki nie założę samopoziomu to na stację diagnostyczną z tym nie pojadę ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś z uwagi na piękne okoliczności przyrody i ogólne ciepło, postanowiłem wyregulować sobie bixy i ku mojemu zaskoczeniu okazało się że nie mam otworów w błotnikach, które pozwoliłyby wsadzić imbusa i wyregulować światła góra/dół - czy jak auto nie miało fabrycznych bixów to zakładali inne błotniki?? A jeśli to norma to dysponuje ktoś jakimś szablonem, który pozwoliłby wywiercić dziury w odpowiednich miejscach?

IMG_20200319_202242.jpg

IMG_20200319_202250.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...