Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Wolno schodzi z obrotów


przemol19811

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam problem -auto wolno schodzi z obrotów . jak szybko włączam wyższy bieg to po prostu zbijam obroty puszczając sprzęgło. wydaje mi się że kiedyś tak nie miałem . poza tym auto chodzi normalnie -ale te obroty to troche denerwująca sprawa.Z góry dziękuję za odpowiedzi-pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podepne sie do tematu bo mialem to samo ze nagle zaczal wolno schodzic z obrotow i wieszal sie na poziomie 1200-1500;/ po czyszczeniu przepustnicy troche sie poprawilo ale wraz sie zawieszaly(chociaz troche rzadziej) najczesciej to sie zdarza jak jade na 4 i puszcze gaz i zejdzie ponizej 2tys obr, wrzucam na luz i wisza obroty. Wymienilem juz 2 przepustnice (uzywki), z poczatku jest wszystko dobrze po wymianie, ale do pewnego czasu i potem znowu to samo sie dzieje;/;/ prosze o jakas porade do czego jeszcze zajrzec? Vag zadnych bledow nie wywala, adaptacja przechodzi prawidlowo i bezproblemowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Może być coś z nieszczelnością na dolocie .

albo

2.Któryś element regulacji składu mieszanki działa ale zbyt wolno:

-przepływka do czyszczenia lub wymiany ( na próbę odłączyć i zaobserwować czy coś się zmieni)

-sonda lambda zbyt wolno reaguje ( zużyta lub nieszczelność wydechu w jej okolicy )

albo 1. i 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sondę dałeś ori czy zaoszczędziłeś na Allegro?

Nawet jak sonda O.K. to może się wieszać jak nieszczelność będzie na wydechu albo przytkany kat( bardziej to drugie).

Co do szczelności dolotu to ja walczyłem z pół roku bo kupiłem odmę w ASO i była wadliwa (ORI OOOO Made in SPAIN)

bo źle zwulkanizowana guma z rurką metalową .

Tyle, że nieszczelny dolot robił by raczej falowanie obrotów a nie wieszanie się na jakimś poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie oszczedzalem :P Orginalna boscha wsadzilem. No wlasnie nieszczelnosc to by bardziej powodowala falowanie, ale przy kazdej wymianie przepustnicy bylo wszystko ok dopoki sie porzadnie nie rozgrzeje i pozniej zaczyna sie wieszac;/;/ rece to juz mi opadaja, a moze jakis czujnik ma wplyw na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemal jednoznaczne więc niekoniecznie. Przy takiej nieszczelności powinno wywalać błąd składu mieszanki a obroty

powinny wariować zaraz po odpaleniu czyli przy minimalnym uchyleniu przepustnicy a nie po nagrzaniu w czasie jazdy

na 4 ce.

Ja bym podejrzewał przepływkę : czyszczenie albo podmiana na inną ( najlepiej z auta w którym wiadomo że działa

prawidłowo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podmienilem przeplywke no i to samo czasami sie zawiesi czasami nie;/;/ raz szybko schodzi z obrotow raz wolno. Juz brakuje mi pomyslow :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie do 100 razy sztuka. Jedno jest pewne, że nic nie ma bez przyczyny więc trzeba

szukać dalej. Ja bym jeszcze spróbował :

1.zajrzeć do logów statycznych w grupie 0 ( może coś będzie widać po wartościach wyuczonych) oraz logów dynamicznych w tych grupach gdzie widać jak chodzi lambda, przepływka i zawór odprowadzenia oparów paliwa z filtra węgla aktywowanego N80.

Najlepiej dynamiczne byłoby zrobić tak żeby wystąpiły w tym czasie objawy, które opisujesz.

2 .Z innej strony to spróbował bym zaobserwować czy na zawieszanie obrotów nie wpływa

serwo – czy obroty nie zawieszają się bo "ucieka" kompresja przez wadliwe jego działanie lub

nieszczelność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy u mnie pojawił się problem z odpalaniem nie działało ssanie, troszke ostygł i niechcial odpalac bez wciśnięcia gazu, w czasie jazdy mosiała być niewłaściwa mieszanka bo powyżej 100km auto aż się trzęsło do tego spalanie zaczęło rosnąć znalazłem w niemczech na szrocie druga przepustnicę wsadziłem i jeżdzi jak ta lala :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...