Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomysł na złodzieja ?


qbassa

Rekomendowane odpowiedzi

Miniaturka na forum (zdjęcie otworzy się w pełnym rozmiarze):

e5d4ba991d081f24m.jpg

No chyba że to kierowca bo to w końcu BMW i wszystkiego można się spodziewać :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na symbiana (starego typu N70, 6630, 6680) jest aplikacja coś ala monitor po GPSie, telefon nie ma wbudowanego GPSa wiec trzeba dodatkowo kupic odbiornik na blutetooth lub jakies tani teleon co ma symbiana i gps

telefon wysyla sms'em wspolrzedne polozenia auta na dany numer. nie pamietam teraz jak sie ustawialo to kiedy ma wyslac, wiem ze dalo sie chyba to na odpowiednio wyslanego smsa ustawic i wtedy szedl zwrotny z wspolrzednymi

poszukaj jak się nazywał ten program

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na symbiana (starego typu N70, 6630, 6680) jest aplikacja coś ala monitor po GPSie, telefon nie ma wbudowanego GPSa wiec trzeba dodatkowo kupic odbiornik na blutetooth lub jakies tani teleon co ma symbiana i gps

telefon wysyla sms'em wspolrzedne polozenia auta na dany numer. nie pamietam teraz jak sie ustawialo to kiedy ma wyslac, wiem ze dalo sie chyba to na odpowiednio wyslanego smsa ustawic i wtedy szedl zwrotny z wspolrzednymi

poszukaj jak się nazywał ten program

postaram poszukac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeśli chodzi o tą policję i GPSa to wcale nie ma tak źle w Polsce.

W firmie mamy samochody różne, ale wszystkie mają GPS z firmy finder.pl.

Brygada instalatorów jeździła 4 letnim Sprinterem (biedne wyposażenie, slaby silnik diesla), zaparkowali o 22:00 w Rudzie Śląskiej (Bykowina), rano jeden z gości wstaje 6:30 patrzy auta nie ma, szybki telefon do gościa z firmy, który opiekuje sie samochodami, zanim się pozbierał z wyra i zadzwonił na policje była 7, policja chciała dane samochodu i dane do logowania się do systemu finder, 7:40 auto było zatrzymane na DK7 przed Kielcami, zjazd na Morawicę.

Jechało sprinterem dwóch gości po 23 lata i byli mega zaskoczeni jak ich złapali.

Takze sam GPS nie jest zly, słyszałem ze fajna sprawa to system Albatross S1 + Antena GPS + Karta Play

a jak ktos ma kasę to np. finder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz informacje gdzie jest samochód, to wcale nie musisz wszczynać oficjalnej procedury lokalizacyjnej przez policję, która jest uruchamiana w przypadku zaginięcia telefonu. W końcu ktoś ukradł samochód, a nie telefon.

Lokalizację można zrobić mało dokładnie (i tanio) lub bardzo dokładnie (i trochę drożej... aczkolwiek nie koniecznie).

1. Wsadzasz stara Nokię do samochodu razem z ładowarką, podłączasz pod włącznik świateł, tak, żeby ładowanie było tylko wtedy, gdy chodzi silnik. W środku prepaid, a na numerze uruchomiona usługa http://gdziejestdziecko.pl/. Lokalizacja następuje na żądanie (przez SMS) lub przez WWW. Ze względu na technikę lokalizacji dokładność jest mocno średnia (od 900m z prawdopodobieństwem 90% w miastach do 5km też z 90% w obszarach wiejskich), czyli będzie można wysłać patrol w okolicę i się rozglądać.

2. Wykorzystujesz jakikolwiek telefon z Windows Mobile na pokładzie i odbiornikiem GPS oraz SIM + ładowarka. Na ten system jest kilka oprogramowań, które umożliwiają lokalizację telefonu na żądanie. Dokładność bardzo dobra ze względu na GPS. Problem: stabilność. Niestety może się zdarzyć tak, że system "zawiśnie" no i trzeba to resetować :-/ Starsze telefony tego typu są już bardzo tanie (vide HTC Diamond).

3. Lokalizator GPS z modułem GSM/GPRS. Profesjonalne (ciężko mówić o czymś markowym) to koszt rzędu 1,500PLN, ale ostatnio natknąłem się na coś takiego: http://allegro.pl/promo-lokalizator-gps-gsm-gprs-podsluch-tracker-i1583635361.html Koszt wręcz śmieszny, a funkcjami zachwyca. Szczególnie przydatna jest w tym przypadku funkcja informowania o ruchu i/lu geofencing (geosiatka), czyli wyznaczasz obszar, po wyjściu z którego pojawi się informacja o tym fakcie. Podobnie jak informacja o przekroczeniu wcześniej zdefiniowanej prędkości.

Jednym zdaniem otrzymujesz w pełni funkcjonalne zabezpieczenie aktywne z pozycjonowaniem... gdyby jeszcze był jakiś interfejs do sterownika silnika, to już w ogóle ekstaza - SMSem odcinasz zapłon :-D ...albo do modułu komfortu i wtedy można by było otrzymywać informacje o otwarciu drzwi...

Montaż w aucie podobnie jak poprzednie rozwiązania.

Warto też tu wspomnieć o wadzie wszystkich rozwiązaniach bazujących na GPS/GSM. Niestety, zarówno sygnał GPS, jak i GSM bardzo łatwo zagłuszyć... i nic z tym nie można więcej zrobić. Ale tak jak już ktoś wyżej napisał - złodzieje muszą być już łebscy i pewnie stosują takie rzeczy w "operacjach" przy droższych autach.

Oczywiście można się i przed tym zabezpieczyć, ale to już wtedy wchodzimy w rozwiązania mocno autorskie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zróbcie sobie normalny ukryty włącznik zapłonu i po problemie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/hit-zagluszacz-zaklocacz-sygnalu-gps-nowosc-i1597540912.html

I cały mizerny plan w pi..du. Do GSM jest również masa takich pierdół.

No chyba że się jakaś fujara trafi nie złodziej:)

Swoja droga to nie wiem co bym takiemu zrobił jakbym zobaczył w swoim samochodzie :chytry: Jakby ostygł to może bym dopiero przestał po nim skakać.

Pozdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili nie znaleźli jeszcze sposobu na system ZEDER, no chyba że o czymś nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili nie znaleźli jeszcze sposobu na system ZEDER, no chyba że o czymś nie wiem.

Przynajmniej tak mówią, kwestia tego ile w tym prawdy. Minus to cena, ok 1200zl, tak słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w robocie dyrkowi walneli nowego paska miał namierznie auta znalezli całą dziuple :> :good:

I podobny motyw w sprinterze zlapali gości w 30min.

Także raczej sprawdza się tylko nie wiem jak to "współgra" przy zakłóca czach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tym zabezpieczeniu Zeder słyszałem że jest dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w robocie dyrkowi walneli nowego paska miał namierznie auta znalezli całą dziuple :> :good:

I podobny motyw w sprinterze zlapali gości w 30min.

Także raczej sprawdza się tylko nie wiem jak to "współgra" przy zakłóca czach

Dowodzi tylko jednego - zagłuszacze nie są jeszcze tak popularne wśród złodzei, jak nam się tu wydaje :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zróbcie sobie normalny ukryty włącznik zapłonu i po problemie :hi:

dokładnie ,przynajmniej trochę się utrudni kradzież :good:

http://allegro.pl/hit-zagluszacz-zaklocacz-sygnalu-gps-nowosc-i1597540912.html

I cały mizerny plan w pi..du. Do GSM jest również masa takich pierdół.

No chyba że się jakaś fujara trafi nie złodziej:)

Swoja droga to nie wiem co bym takiemu zrobił jakbym zobaczył w swoim samochodzie :chytry:Jakby ostygł to może bym dopiero przestał po nim skakać.

Pozdr...

:decayed: :decayed: :decayed::polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zróbcie sobie normalny ukryty włącznik zapłonu i po problemie :hi:

dokładnie ,przynajmniej trochę się utrudni kradzież :good:

http://allegro.pl/hit-zagluszacz-zaklocacz-sygnalu-gps-nowosc-i1597540912.html

I cały mizerny plan w pi..du. Do GSM jest również masa takich pierdół.

No chyba że się jakaś fujara trafi nie złodziej:)

Swoja droga to nie wiem co bym takiemu zrobił jakbym zobaczył w swoim samochodzie :chytry:Jakby ostygł to może bym dopiero przestał po nim skakać.

Pozdr...

:decayed: :decayed: :decayed::polew: :polew: :polew:

cezarrr to jeszcze trzeba odlaczyc zapalniczke to zaklocacz nie zadziala:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zróbcie sobie normalny ukryty włącznik zapłonu i po problemie :hi:

dokładnie ,przynajmniej trochę się utrudni kradzież :good:

http://allegro.pl/hit-zagluszacz-zaklocacz-sygnalu-gps-nowosc-i1597540912.html

I cały mizerny plan w pi..du. Do GSM jest również masa takich pierdół.

No chyba że się jakaś fujara trafi nie złodziej:)

Swoja droga to nie wiem co bym takiemu zrobił jakbym zobaczył w swoim samochodzie :chytry:Jakby ostygł to może bym dopiero przestał po nim skakać.

Pozdr...

:decayed: :decayed: :decayed::polew: :polew: :polew:

czasem nie warto po kims skakać bo może to się odwrócić przeciwko danej osobie

ty w pierdlu a ktos skacze po twojej rodzinie co nikomi nie zyczę

ludzie są rózni...

mam znajomego który jebn... kolesie w głowę ten upadając uderzył się w głowe o krawężnik jest roślinką koleś w pierdlu rodzina rozbita itd. masakra jednym słowem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja też bym wystartował do takiego. I nie interesowało by mnie że będzie rośliną. Jak kradna samochód to nikt nie widzi a jak się takiego złapie i mu się wpieprzy to moment świadkowie się znajdują. Co za naród.[br]Dopisany: 16 Maj 2011, 15:44_________________________________________________Najlepiej wpieprzyć i się nie przyznawać, jak w Młodych "jak Cię złapią za rękę mów że nie Twoja ręka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz w PL to sobie możesz pomażyć i przykozaczyć :naughty: ale w USA to mógłbyś zrobić kolesiowi więcej

jeszcze nie wiesz jak sądy w PL mogą być przeciwko Tobie :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie racje, tylko w moim przypadku było by mi ciężko się opanować:) i tu trzeba by było wykazać się odrobiną pomysłowości.

Bagażniki w A4 nie małe, a i ustronne miejsce znaleźć nie problem:)

Jakieś tatuaże na czole powinni kuta..m robić, zdaleka by było widać że złodziej.

Tak na marginesie to odrobinkę od tematu odchodzimy, bo to chyba wątek o zabezpieczeniach a nie "co mu zrobisz jak go złapiesz" (go - czytaj złodziej).

Pozdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alarmy fajna sprawa. Zabawa w kotka i myszkę . Złodzieje znają je zanim założysz. Najprostsze zabezpiczenia to te wlasnej roboty. Nic tak nie zabezpiecza auta jak rozkompletowanie go . Kolega zabierał ze sobą kabel łowny wysokiego napięcia między kopółką a cewką . Nie znam złodzieja który przychodzi z zapasowym kablem.Magiczne wyłączniki obwodów np.rozrusznika włączany sygnałem radiowym "Hand free" lub ręcznym ,podobne rozłączenie cewki wysokiego napięcia ,... możliwości jest wiele . Gorzej z dieslami.Tam albo masa rozrusznika albo odcięcie paliwa. Jak nie kręci rozrusznik to pchną , jak zgaśnie to podłączy z akumulatora odcięty zawór.Duże szanse zabezpieczenia daje rezanie u ślusarza.Np.Wepnij pierwszy bieg zaciągnij ręczny i pomiędzy wstaw rospórkę metalową na "kłódke" lub zameczek jak w blokadzie motosyklowej . Na dźwignię ręcznego trzeba założyć rurkę a ramie na dźwignie biegow nie może sie dać sciągnąc po odkręceniu gałki. Nic prostszego i skuuteczniejszego nie znam. Powodzenia . :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili nie znaleźli jeszcze sposobu na system ZEDER, no chyba że o czymś nie wiem.

Przynajmniej tak mówią, kwestia tego ile w tym prawdy. Minus to cena, ok 1200zl, tak słyszałem.

Cena jak na chwilę obecną za jedno z lepszych zabezpieczeń nie jest duża. W przypadku GPS i monitorowaniu samochodu płaci się miesięczny abonament.

Auto i tak mogą wrzucić na pakę do klatki faradaj i d*pa zbita bo lokalizator nie pomoże :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...